ÜST

Kirpik Lifting Nedir? & Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

Son yıllarda popüler hale gelen bir güzellik uygulaması olan kirpik lifting, kadınlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Kirpikleri daha kalkık, daha kavisli ve daha uzun görünmesini sağlama konusunda pratik bir çözüm. Kirpik lifting, kirpiklere doğal bir kaldırma ve şekil verme işlemi olarak olarak adlandırılır. Genellikle de kirpik perması olarak da bahsediliyor. Alanında uzman ve tecrübeli ellerde yaptırılan kirpik lifting işlemi arzulanan görünümü sunuyor. Peki, kirpik lifting nedir? nasıl uygulanır? Gelin birlikte, çağımızın yeni güzellik yöntemi olan kirpik lifting hakkında bilgi sahibi olalım!

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpiklere belirli bir çözelti uygulanarak yapılan kirpik lifting, onların doğal kıvrımını artıran bir güzellik uygulaması. Söz konusu olan işlem, kirpikleri daha kalkık, daha uzun ve daha dolgun görünmesini sağlıyor. Kirpik lifting işlemi, genellikle profesyonel bir güzellik salonunda veya spa merkezinde bir kozmetik uzman tarafından yapılıyor. Kirpik lifting işlemi, genellikle bir saat kadar sürüyor. İşlem sırasında kirpiklere özel bir keratin solüsyonu uygulanıyor. Daha sonra kirpikler kıvrılarak silikon pedler üzerine yerleştiriliyor. Kirpikler, pedlerin üzerine şekil verilerek sabitleniyor ve daha sonra bir fiksasyon solüsyonu uygulanarak kirpiklerin yeni şekillerini alması sağlanıyor. Alanında uzman ve deneyimli ellerde yapıldığı zaman son derece estetik bir görünüme ulaşılıyor. 

Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

Kirpik lifting, kirpikleri doğal olarak kaldırarak gözlerin olduğundan daha büyük, genç ve canlı görünmesine olanak tanıyor. Söz konusu işlem de kirpiklere özel bir keratin karışımı uygulanarak kirpikler güçlendiriliyor ve kıvrım veriliyor. İşlem, genelde profesyonel ve tecrübeli bir güzellik uzmanı tarafından yapılıyor. Yaklaşık 1 saat sürenin sonunda ise arzulanan kirpiklere kavuşuluyor. Kirpik lifting işlemi aşağıdaki adımları içeriyor: 

 • İlk olarak, kirpikler ve çevreleri özel bir temizleyici ile temizleniyor. Kirpiklerin ve göz çevresinin temiz olması, işlemin etkili ve verimli bir şekilde gerçekleştirilmesi için oldukça önem taşıyor. 
 • Kirpikler, kirpik lifting işlemi için özel olarak tasarlanmış silikon kalkanlara yerleştiriliyor. Kalkanlar ise kirpikleri kıvrımlarını belirlemek için tercih ediliyor.  Kirpikler, kalkanlara sabitleniyor ve doğru kıvrım elde etmek üzere uygun bir şekilde yerleştiriliyor. 
 • Kirpiklere özel hazırlanan bir keratin karışımı ise kirpiklerin üzerine uygulanıyor. Daha sonra karışım, kirpikleri güçlendiriyor ve kıvrım veriyor. Keratin, kirpiklere derinlemesine nüfuz ederek kirpikleri daha sağlıklı ve canlı duruma getiriyor. 
 • Keratin uygulandıktan sonra kirpikler belirli bir süre bekletiliyor. Söz konusu süre, keratinin kirpiklere derinlemesine etki etmesine ve kıvrımın sabitlenmesine yardımcı oluyor.
 • Bekleme süresi sona erdikten sonra, uzman tarafından kirpiklerin üzerine fixing solüsyonu uygulanıyor. İlgili solüsyon, keratinin sabitlenmesine yardımcı oluyor ve kirpiklerin uzun süreli olarak kıvrık kalmasını sağlıyor.
 • Kirpik lifting işleminin tamamlanmasının ardından, kirpiklere besleyici bir serum uygulanıyor. Serum ise kirpikleri daha yumuşak ve parlak duruma getiriyor. Daha sonra uzman işlemi tamamlıyor.

Kirpik lifting işlemi, genellikle 6-8 hafta sürüyor ve kullanıcısına bu süre zarfında etkili bir sonuçlar veriyor. Kirpikler daha kıvrık, uzun ve daha dolgun görünümde oluyor. 

Kirpik Lifting Uygulamasının Avantajları 

Kirpik lifting uygulamasının birçok avantajı bulunuyor. Kirpikleri olduğundan daha estetik ve dolgun göstermesinin yanı sıra, uygulamanın sayısız avantajı var. Bu avantajlar arasında şunlar sayılıyor: 

 • Kirpik lifting, kirpiklerinizi kalkık ve dolgun hale getirmeyi başarıyor. Uygulama sonucunda daha genç ve çekici bir görünüm elde etmek mümkün. Kirpiklerinizin doğal kıvrımını artırarak gözlerinizi hem daha büyük hem de etkileyici gösteriyor. Kirpik lifting uygulaması, kirpikleri daha uzun ve daha dolgun görünmesine de yardımcı oluyor. Bu sayede makyajsız bile dikkat çekici bir görünüm elde edilmesine olanak tanıyor.
 • Kirpik lifting uygulamasının avantajlarından bir tanesi de uzun süreli sonuçlar sunması oluyor. Uygulama, kirpiklerin doğal kıvrımını 6 ila 8 hafta arasında koruyor. Bu durum ise her gün kirpik kıvırıcı kullanma gereğini ortadan kaldırıyor. Bir başka deyişle hem zaman hem de enerji tasarrufu sağlıyor.
 • Kirpik lifting uygulamasının avantajlarından biri de kirpiklerin sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olması oluyor. Uygulama akabinde kirpik kırılması ve dökülmesi mazide kalıyor. Kirpiklerin doğal kıvrımına zarar vermeden kirpikleri daha kalkık hale getiriyor. Bu sayede kirpiklerin daha az hasar görmesini sağlıyor ve daha sağlıklı kalmasına olanak tanıyor. 
 • Uygulama kirpikleri olduğundan daha dolgun ve kalkık hale getirerek makyaj uygulamasını pratik duruma getiriyor. Kirpiklerin doğal kıvrımını artırarak maskara, eyeliner gibi makyaj ürünlerinin daha kolay ve düzgün bir şekilde uygulanmasına olanak tanıyor.
 • Kirpik lifting uygulaması sayesinde, makyaj çok daha profesyonel ve etkileyici bir görünüm sunuyor. 
 • Kirpik lifting uygulaması, son derece pratik ve kısa süreli bir uygulama olarak da yüksek avantaj sağlıyor. Genelde 45 ila 60 dakika arasında süren işlem 8 haftaya kadar kirpiklerde kalıyor. 

Kirpik Lifting Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Kirpik lifting, kirpiklere doğal bir kalkık görünüm ve zahmetsiz güzellik sunmasından dolayı tercih edilen bir güzellik işlemi. Kirpikleri daha uzun, daha gür ve daha kalkık göstererek gözlerin son derece çekici görünmesine olanak tanıyor. Alanında uzman ve deneyimli ellere yaptırıldığı zaman arzulanan görünümünü sunuyor. Aksi durumda ise istenilen görünüme ulaşılamadığı gibi kirpiklere zarar da gelebiliyor. 

Kirpik lifting işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunuyor. Kirpik lifting uygulaması esnasında dikkat edilmesi gerekenler den ilki yapacak olan bireyin uzmanlığı oluyor. Kirpik lifting uygulaması, doğru ve ideal tekniklerin kullanılmasını gerektiren bir işlem olduğundan sadece lisanslı ve donanımlı bir uygulayıcı tarafından yapılması gerekiyor. Uygulamanın doğru bir şekilde yapılması, güvenli ve etkili sonuçlar elde etmek için son derece önemli oluyor. 

Kirpik lifting uzmanı seçerken mutlaka deneyimlerini ve referanslarını kontrol etmek gerekiyor. Son derece güvenilir bir uzman ile çalışmaya özen gösterilmesi büyük önem taşıyor. Kirpik lifting uygulaması öncesinde bazı hazırlıkların yapılması da mühim oluyor.  Kirpiklerin makyajdan arındırılması, kirpik köklerinin temizlenmesi ve kirpiklerin doğru uzunlukta kesilmesi gibi adımlar uygulama öncesi titiz bir şekilde gerçekleştirilmeli. İlgili hazırlıklar, uygulamanın başarılı olması konusunda etkili oluyor. 

Dikkat edilmesi gereken bir detayda kullanılacak olan ürünler oluyor. İşlemin uygulanmasında kullanılan ürünlerin kalitesi ve içeriği son derece önemli. Kaliteli ürünler, son derece güvenli ve etkili sonuçlar elde etmek için gerekli oluyor. Uygulamada kullanılan kirpik kaldırma lotions, kirpik yapıştırıcıları ve diğer ürünlerin güvenilir markalardan seçilmesi de son derece önemli oluyor. 

Kirpik lifting işleminin uygulanması sırasında hassaslık ve titizlikte oldukça önemli oluyor.  Kirpiklerin doğru şekilde yerleştirilmesi, uygun zamanlarda ürünlerin kirpiğe uygulanması ve doğru tekniklerin kullanılması gerekiyor.  Kirpiklere gereğinden fazla basınç uygulamaktan kaçınılması ve işlemi acele etmeden uygulamak son derece önemli. Aksi durumda göze veya kirpiklere zarar vermek kaçınılmaz olabilir. Kirpik lifting uygulamasının öncesi, uzmanın uygulama süreci ve sonrası hakkında müşteriyi detaylı bir şekilde bilgilendirmesi gerekiyor. Müşterinin ne bekleyebileceği, uygulama sonrası neler ile karşılaşacağı hakkında tüm soru işaretlerinin giderilmesi büyük önem taşıyor.