ÜST

Kış Günlerinde Sizi Isıtacak 5 Kitap Önerisi

Kişilerin gündelik yaşantısını tercih etmiş olduğu birçok farklı aktivite bulunur. Genellikle aktivite seçmenin yanı sıra, insanların zamanlarını nasıl kullandığı daha önemlidir. Kişilerin birçoğu zaman açısından problem yaşadığından dolayı, aktiviteleri kısıtlı bir şekilde zaman ayırır fakat işler ve güçler her ne kadar yoğun olsa da kış aylarında yapılabilecek birçok farklı aktivite bulunur. Kış aylarında yapılabilecek en önemli aktivitelerden bir tanesi, kitap okumaktır. Diğer aktivite çeşitlerine göre daha sakin ve daha sessiz bir şekilde aktivite planı yapmak isteyenlerin tercih etmiş olduğu kitap, türlerine göre kendilerine vakit ayırmak isteyenlerin en favori tercihleri arasında yer alır.

Kış aylarında soğuk dönemlerde yapılabilecek birçok farklı aktivite bulunsa da, kişiler genellikle ev ortamında huzurlu bir şekilde vakit geçirmeyi tercih eder. Sıcak bir içecek eşliğinde güzel bir aktivite tercih etmek isterseniz, sevdiğiniz kitap türüne uygun seçim yaparak kitap okuyabilirsiniz. Genellikle kişilerin tercih etmiş olduğu kitap çeşitlerine bakıldığı zaman, sürükleyici ve macera dolu kitapları tercih ettiği bilinir. Kış aylarında içinizi ısıtabilecek birçok farklı kitap seçeneği bulunsa da, zevkinize uygun kitapları tercih edebilirsiniz. Kitap seçimi yapılırken birçok kişinin dikkat etmiş olduğu hususlardan bir tanesi anlaşılabilir bir dilde kitapların yazılmasıdır. Kış aylarında içinizi ısıtacak kitap fikirlerine bakıldığında birçok farklı kitap seçeneği bulunur. Bu kitap seçenekleri arasında beğenmiş olduğunuz kitapları Hepsiburada sitesi üzerinden hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz. Efsane Kasım indirimleri ile birlikte birçok kitap kategorisinde indirimler bulunur. Efsane İndirimler ile dolu fırsatlar için Hepsiburada sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kış aylarında içinizi ısıtacak beş kitap önerisi ile birlikte, güzel bir kış geçirebilirsiniz. Sizin için derlemiş olduğumuz bu kitapları daha yakından inceleyerek, kitaplar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Doğu Ekspresinde Cinayet-Agatha Christie

Kış aylarında okunabilecek en heyecanlı ve en Aksiyonlu kitaplardan bir tanesi Doğu Ekspresinde Cinayet kitabı olmaktadır. Agatha Christie’nin yazmış olduğu Doğu Ekspresinde Cinayet, en iyi kitaplar arasında yer alır. Eserin İstanbul’da bulunan Pera Palas Otel’de yazılmış olması da, bir diğer yandan popülerliğini etkileyen unsurlardan biridir. Doğu Ekspresinde Cinayet, tam olarak kış aylarında okuyabileceğiniz macera dolu bir polisiye romandır. Polisiye romanlara ilgisi olan kişilerin en favori kitapları arasında yer alan bu kitap, kış aylarında okuyabileceğiniz  favori 5 kitap arasında yer alır.

Dedektif Hercule Poirot, Doğu ekspresi’nde yolculuk yaparken bir cinayetin işlenmesine şahit olur. Trende idareden sorumlu olan kişi, katilin bulunması için meşhur dedektiften yardım ister. İdareden sorumlu kişinin dedektif Hercule Poirot’dan yardım istemesinin sebebi, tren hareket halindeyken işlenmiş ve katilin trendeki yolculardan bir tanesi olduğu içindir. Poirot yardım etmeyi kabul ediyor ve yolcuları sorguya alıyor. 

Katilin heyecanlı bir şekilde aranması ve sürekli olarak yolcuların farklı bir hikayesinin ortaya çıkması, kitabın daha sürükleyici ve daha heyecanlı olduğunu ortaya koyar. Özellikle kış akşamlarında okuya bileceğiniz güzel bir kitap olan Doğu Ekspresinde Cinayet, tüm zamanların en çok tercih edilen sürükleyici romanları arasında yarılır.

Beyaz Diş-Jack London

Soğuk kış günlerine yakışacak şekilde kutuplarda geçen bir kitap arıyorsanız, Beyaz Diş kitabını tercih edebilirsiniz. Çoğumuz bu romanın kısaltılmış versiyonunu okumuş olsak da, Beyaz Diş romanının daha kapsamlı bir şekilde bilinmesi gerekir. Soğuk kış aylarını geçen bir kitap olan Beyaz Diş romanı, ünlü yazar Jack London tarafından yazılmıştır. Kitap seçenekleri arasında birçok farklı kitap türü bulunsa da özellikle Beyaz Diş romanını okumanızda fayda vardır.

Bir kurt ve köpek karması olarak dünyaya gelen Beyaz Diş, doğduğu andan itibaren hayatın zorlu şartları ile karşı karşıya kalır. Doğada yaşam mücadelesi verirken kendi içgüdülerine güvenerek zorlukların üstesinden gelmek kolay olmadığı gibi, Beyaz Diş için zorlayıcı bir yaşantı ortaya çıkar. Bulunduğu kabilede ona köpek muamelesi yapılırken, içindeki kurt güdüleri onu diğerlerinden daha farklı kılmaktadır. Jack London’un bu muhteşem eseri hayatın ve doğanın acımasızlığını gözler önüne serer. Beyaz Diş ile birlikte kutupların zorlu mücadelesine tanık olarak, belgesel izliyormuş hissiyatına kapılabilirsiniz. Akıcı bir kitap olan ve birçok kişinin beğenmiş olduğu Beyaz Diş kitabı, jack London’un en çok tercih edilen kitaplar arasında yer alır. 

Buzullar Arasında Bir Kış-Jules Verne

Kitap severlerin tercih etmiş olduğu birçok farklı kitap çeşidi ve türü bulunur. Genellikle kitap tercihi yapılırken kişilerin önemsemiş olduğu şeylerden bir tanesi, kitapların akıcı bir şekilde ilerlemesidir. Kış aylarında elinizde sıcak kahveniz ile birlikte güzel bir akşam aktivitesi düşünüyorsanız, Jules Verne adlı yazarın yazmış olduğu Buzullar Arasında Bir Kış kitabını okuyabilirsiniz. Usta yazar Jules Verne‘den nefes kesici bir macera olan Buzullar Arasında Bir Kış, 1855 yılında yazılmasına rağmen 2020 yılında dilimize çevrilmiştir. Kısa bir roman olduğu için soluksuz bir şekilde okunabilecek bir kitap olan Buzullar Arasında Bir Kış, kış aylarında okuyabileceğiniz anlamlı kitaplar arasında yer alır.

Jean Cornbutte, gemide kaptan olan oğlunu karşılamak için limanda beklerken, oğlunun geri dönmediğini görüyor. Geminin mürettebatından gelen bilgiyle birlikte yolculuk esnasında bir olayda onun kendini feda ettiğini öğreniyor. Jean Cornbutte oğlunun yaşadığını dair hala bir umudu olduğu için mürettebatı tekrardan bir araya toplayarak oğlunu bulmak üzere bir yolculuğa çıkıyor ancak Louis‘in nişanlısı Marie de bütün engellere rağmen mürettebatın arasına girerek peşinden gidiyor. Uzuların arasında kısa bir macerada geçen bu kitap birçok farklı olay ile sürükleyici bir hale geliyor.

Kış Bahçesi-Kristin Hannah

Duygusal fakat hayatınızı okuyabileceğiniz en güzel kitaplardan bir tanesi, Kış Bahçesi olmaktadır. Kristin Hannah adlı yazarın yazmış olduğu bu kitap, günlük yaşamların ardındaki acıklı hikayeleri ortaya çıkarır. Karakterlerin duygularını ustaca yansıtabildiği bir kalemi olan Kristin Hannah, okuyucunun karakterlerle bağ kurmasını sağlar. Kitabın etkisini arttırmak için özellikle karakterlerle inanılmaz bir bağ kurmanızı sağlayan Kış Bahçesi romanı,son dönemlerin en çok tercih edilen romanları arasında yer alır.

İki kız kardeşin hayatlarının farklı yollarda ilerlediğini gösteren bu kitap ikisinin de farklı karakterlerde birbirlerine benzemediklerini ortaya sunar. Birisi evinde ailesiyle yaşamayı tercih ediyor ise, diğeri dünyayı geziyor. Babalarının ölüm döşeğinde olduğunu öğrendikten sonra ise bir araya gelmek zorunda kalan bu iki kız kardeş, babalarının son arzusunu yerine getirmek istiyor. Babalarının son arzusu, anneleri Anya’nın onlara bir masal anlatmasıdır. Annelerinin anlattıkları gerçeklerle olayların farklı yüzünü görürken, İkinci Dünya Savaşı’nın getirdiği yıkım ve acılara şahit olabilirsiniz.

Karanlığın Sol Eli-Ursula K.Le Guin

Bilim kurgu severlerin en çok beğenmiş olduğu ve ödül kazanmış olan kitaplardan bir tanesi, Karanlığın Sol Eli olmaktadır. “Kış” isimli bir gezegende geçen hikayede, bizim dünyamızda benzerlikler bulunabiliyor fakat bu gezegende yaşayan kimsenin cinsiyeti yok. Herkesin cinsiyeti, yılın belli dönemlerinde erkek veya kadın olmak üzere değişiklik gösteriyor. Kitabın yazarı olan Le Guin bu eserinde, dünya üzerinde toplumsal cinsiyet kimliği olmasa nasıl bir yer olurdu sorusunu gözlerine seriyor. Ağır bir anlatıma sahip olan bu kitap kış aylarında okuya bileceğiniz güzel kitaplar arasında yer alır.