ÜST
kötü bir saç kesimi

Kötü bir saç kesimi ile nasıl başa çıkabilirsiniz

Heyecanla gittiğiniz kuaför salonundan ağlamak üzereyken ayrıldıysanız ve saçlarınız kötü bir saç kesiminin tüm özelliklerini taşıyorsa bu yazımız tam size göre, zira kötü bir saç kesimi ile başa çıkma yollarını sizin için derledik.

Henüz kuaförden ayrılmadıysanız hala şansınız var

kötü bir saç kesimi

Saçınız kesilirken istediğinizden çok daha kısa olduğunu fark ettiniz diyelim veya katlı kesimden nefret ettiniz ya da kâkülünüz hiç de istediğiniz gibi durmadı… Üzülmeyin, tüm bunları düzelttirmek için hala şansınız var.

Kendinizi ve saçınızı en iyi siz tanıyorsunuz. Eğer kötü bir saç kesimi ile karşı karşıya olduğunuzu düşünüyorsanız mutlaka müdahale edin. Gerekiyorsa istediğiniz modeli kuaförünüze tekrar gösterin ve rahatsız olduğunuz kısımları anlatın. Kuaförden henüz çıkmadıysanız sakin kalmaya çalışın ve düzelttirmek için elinizden geleni yapın.

Kötü bir saç kesimi artık geri döndürülemez bir evredeyse ya da o sinirle kuaför salonundan ayrıldıysanız ertesi gün veya sakinleştiğiniz zaman başka bir kuaföre giderek nasıl bir kesim istediğinizi doğruca ifade edip ikinci bir fikir ve destek alabilirsiniz

Farklı saç ürünlerinden yararlanın

Farklı saç ürünlerini kullanın ve kendi kendinize değişik saç modelleri yapmayı deneyin. Saçınızın kesim sonrasında çok hacimsiz göründüğünü düşünüyorsanız  dolgunluk kazandıran bir krem kullanabilir ya da saç köpüğü ile saçınıza dalgalı bir form verebilirsiniz. Çok kabarık olduğunu düşünüyorsanız düzleştirici bir krem kullanıp saç düzleştirici ile saçlarınıza ipeksi bir dokunuş katabilirsiniz.

Ufak kesim hilelerini deneyin

Kötü bir saç kesimi ufak hileler ile daha iyi bir görüntüye kavuşabilir. Eğer kuaförünüzün kestiği kakülün alnınızın üstünde fırça gibi durduğunu düşünüyorsanız, bir tırnak eti makası alın, ucunu yukarı doğru tutun ve kakülünüzün uçlarını kırpın. Uçlar inceldiği zaman kakülünüzün daha yumuşak bir görüntüye kavuştuğunu göreceksiniz.

kötü bir saç kesimi

Kakülünüzü inceletmek için berber ara makasından da destek alabilirsiniz.

Saç aksesuarlarından destek alın ve saçınızın rengiyle oynayın

Özellikle yaz mevsimlerinde saç aksesuarları kötü bir saç kesimini kurtarmak için aradığınız yardımcı olabilir. Saç bantları, taç veya deri sicimleri kullanarak kâkülünüzü çok daha havalı, saçınızın kesimini çok daha güzel gösterebilirsiniz. Kışın ise yün şapkalar, ressam bereleri saçınızı kamufle etmek ve açıkta kalan kısımları havalı göstermek anlamında ihtiyacınızı fazlasıyla görecektir.

Kuaförünüzün kötü bir saç kesimi yaptığını, saçınızı fazla kestiğini düşünüyorsanız rengini değiştirerek saçlarınızın olduğundan daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Alttaki katlar saçın geri kalanından bir buçuk kat daha koyu bir tonda boyandığında derinlik efekti yaratır, bu da saçın daha dolgun gözükmesi sağlar.

Saçınızın uzun olduğunu günlere geri dönün

Saçınızın kesilmemiş haline, uzun olduğunu günlere geri dönmek artık hayal değil. Çıt-çıt’lar tam da bunun için var. Çıt-çıtların en güzel tarafı pratik bir şekilde uygulanabilmeleri, ısı veya yapıştırıcıya ihtiyaç duymamaları. İkisi yanlara ikisi de arkaya olmak üzere dört çıt-çıt günü kurtarmanıza yardımcı olacaktır.

Çıt-çıtı eklemek istediğiniz yerin biraz aşağısındaki saçı kabartın. Daha sonra biraz sprey sıkın ve çıt-çıtı takın. Burada dikkat etmeniz gereken tek nokta çıt-çıt renginin kendi saç renginize olabildiğince yakın olması. Eğer kendi başınıza yapamayacağınızı düşünüyorsanız çıt-çıt uygulaması konusunda kuaförünüzden de yardım alabilirsiniz.

Farklı topuz modellerini deneyin

Saçınızın kesimini gizlemenin en iyi yollarından biri tel tokaların desteğiyle farklı topuz modelleri denemektir. Saçınız katlı bir kesimdeyse dağınık topuz yapabilir ya da uzun saçınızın kötü kesildiğini düşünüyorsanız saçınızı düzleyip balerin topuzu yapabilirsiniz.  Belki de kötü bir saç kesimi sizin yaratıcılığınızı arttıracak bir fırsata dönüşecek, kim bilir.

Saçınızın uzamasını hızlandıracak bakım uygulamaları yapın

Kesimi ne kadar kötü olursa olsun gerçek şu ki saçınız zaman içerisinde uzayacak. Bu süreci hızlandırmanın yolu sizin elinizde. Piyasada saçın hızlı uzamasını sağlayacak ve saçlarınızı daha sağlıklı hale getirecek bir çok ürün mevcut. Biz sizin için Resrorex hızlı uzatma etkili sıvı saç kremini seçtik. İçeriğindeki besleyici yağlar sayesinde ile saçlarınız uzarken beslenecek ve daha güçlü saç köklerine sahip olacaksınız.