ÜST
küçük

Küçük Balkonlar için Dekorasyon Fikirleri

Balkonu olan bir evde büyüyenler ve balkon sefası yapmanın tadına bir kere varmış olanlar, küçük de olsa bir balkon sahibi olmayı isterler. Yaz ayları geldiğinde balkonda kahvaltı ya da çay kahve saati yapmak ya da sevilen kişilerle bir araya gelmek için balkon keyfi akla ilk gelenlerden olur.

Yaz mevsimi boyunca balkonun tadını çıkarabilme konusunda balkon dekorasyonu önemlidir. Küçük balkon söz konusu olduğunda, mevcut alanı mümkün olduğunca kullanışlı, konforlu, keyifli hale getirebilmek açısından dekorasyon daha da önemli olur.

Siz de küçük balkonunuzu dekore etmek istiyorsanız yazımızı okuyarak küçük balkon dekorasyonu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Bizim kadar sizin de heyecanlandığınızı biliyoruz ve hemen başlıyoruz.

1.Küçük ve katlanabilir mobilyaları tercih edin

küçük

Küçük bir balkonunuz varsa büyük mobilyalar yer kaplayarak hareket imkanınızı kısıtlayacaktır ve balkonunuzu olduğundan daha dar gösterecektir. Buna çözüm olarak küçük mobilyaları tercih edebilirsiniz.

Örneğin küçük bir masa veya sehpa, büyük sandalyeler yerine tabureler veya banklar tercih edilebilir. Katlanabilir veya duvara monte edilebilir mobilyalar da iyi birer alternatiftirler. Örneğin Bahçeme 80×80 cm Katlanabilir Balkon Masası yerden kazanmanız için uygundur.

2.Raflardan yararlanın

Balkonunuzda raflardan yararlanarak hem kullanışlı hem şık bir ortam yaratabilirsiniz. Raf seçenekleri olarak köşe raflarını, duvara monte edilebilen rafları, ferforje raf sistemlerini ya da servis arabalarını değerlendirebilirsiniz.

Böylece raflara çiçeklerinizi, dekoratif objelerinizi veya servis için kullanacağınız mutfak eşyalarınızı koyabilirsiniz. Kararınızı vermek için Balkon Rafları kategorimize göz atmanızı öneririz.

3.Çiçeklere mutlaka yer verin

Raflar ve çiçekler demişken herhalde siz de bizim gibi, çiçeksiz bir balkon düşünemiyorsunuzdur. Balkonunuzun küçük olması çiçeklerinizi nereye koyacağınız konusunda sizi endişelendiriyorsa biraz önce bahsettiğimiz gibi duvar raflarından yararlanabilir veya tavana asabileceğiniz saksılar ile balkon korkuluğuna takabileceğiniz saksıları değerlendirebilirsiniz.

Biliyorsunuz son zamanlarda makrome, ortama doğal bir hava katması sebebiyle çok tercih ediliyor. Bella Terra Birbirini Tamamlayan 2’li Makrome Saksılık tavana asmanız için şık bir seçim olacaktır.

4.Zemin döşemesi ile fark yaratın

Küçük balkon dekorasyon fikirleri arasında zemin; bütünlüğü sağlaması, iyi bir seçim yapıldığında dinginlik yaratarak gözü dinlendirmesi ve balkonu daha büyük göstermesi bakımından büyük bir role sahip.

Bunun için yer karoları, yer kaplamaları, yapay çim, balkon halıları ve kilimler kullanılabilir. Halı seçeneklerine göz atmak için Balkon Halıları kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Yapay çim ile bahçe atmosferi yaratmak isterseniz Evgaraj Yapay Çim Balkon Yer Karosu istediğiniz atmosferi oluşturmanızda yardımcı olacaktır.

5.Minder, perde ve aydınlatma kullanımını balkonunuza taşıyın

 

küçük

Balkonda minderin ya da perdenin ne işi var demeyin! Küçük balkon dekorasyon önerileri içinde minderlerin de perdelerin de vazgeçilmez olduğunu belirtelim. Dekoratif Minderler kategorimizden seçeceğiniz minderler ile balkonunuzda kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz.

Kullanacağınız açık renkli perdeler de hem sizi güneşten koruyacak hem de balkonunuza şıklık ve farklılık katacaktır. Yaz geceleri balkonunuzda vakit geçirmeyi seviyorsanız mumlardan, apliklerden, LED ışıklardan yararlanabilirsiniz. Hemen Balkon Aydınlatmaları kategorimize göz atmanızı tavsiye ederiz.