ÜST
makyaj yapmanızı

Makyaj yapmanızı kolaylaştıracak 6 dekoratif ürün

Mısır Kraliçesi Cleopatra’dan bu yana kullanılan, günümüzde ise çeşitlenen malzeme ve teknikler ile daha da komplike hale gelen makyajı ve makyaj yapmanızı kolaylaştıracak dekoratif ürünleri sizler için araştırdık.

Tarihçesi milattan önce 4000’li yıllara uzanan makyaj, çoğunlukla kadınların ve kimi dönemlerde erkeklerin sıklıkla başvurduğu bir kamuflaj ve güzelleşme yöntemiydi. Tarih boyunca hem estetik hem de medikal gereklilikler nedeniyle uygulanan makyaj, günümüzde sadece kral, kraliçe ve sinema sanatçılarına değil herkese hitap ediyor, yüzümüze ve hayatımıza renk katıyor.

Bu yazımızda, belki varlığından haberdar olmadığınız ancak makyaj yaparken ihtiyaç duyabileceğiniz ve hatta makyaj yapmanızı bir hayli kolaylaştıracak 6 ürünü sizler için araştırdık.

1.Çift taraflı, kendinden ışıklı ayna

makyaj yapmanızı

Eğer söz konusu makyaj ise akla gelen ilk ürün de ayna olmalıdır. Işığı direkt yansıttığı için ayna kullanımı iyi bir makyajın vazgeçilmezidir. Işığın yanı sıra, kullanılan aynanın doğru boyutta ve rahatlıkla kullanılabilir olması çok önemlidir.

Çift taraflı (bir tarafı standart, diğer tarafı 7 kat zoom özelliğine sahip) ve kendinden ışıklı Beurer Makyaj Aynası tüm bu ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayacak. Dokunma sensörü ve kademesiz kısma fonksiyonuna sahip, 18 LED’li Beurer ayna, makyaj yapmanızı sağladıktan 15 dakika sonra kendiliğinden kapanarak enerjiden tasarruf etmenizi de sağlar.

2.Makyaj fırçası temizleme aparatı

Makyajın muhtemelen en sevimsiz  kısmı, makyaj sonrasında fırçanın temizlenmesi sürecidir. Her uygulama sonrasında fırçanın temizlenmesi ise hem gerekli hijyeni sağlar hem de fırçanızın ömrünü uzatır.

Makyaj fırçası temizliğinde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış New Well Fırça Temizleme Aparatı sayesinde fırça temizliğini en kolay şekilde halledebilirsiniz. Yumuşak bir doku içeren, farklı kabartmalara sahip bu aparat ile hijyenik bir şekilde makyaj yapmanın tadını çıkaracaksınız.

3.Makyaj malzemeleri düzenleme kutusu

Makyajın en sevimsiz kısımlarından bir diğeri de makyaj malzemelerini organize etmenin zorluğudur. Oysa tam da bu iş tasarlanmış özel düzenleyiciler var. Makyaj yapmanızı pratik hale getirmek için dizayn edilmiş, farklı ürünler için farklı boyutlarda çekmece ve bölmelere sahip Pufwin Lotus Kozmetik ve Makyaj Malzemeleri Düzenleme Kutusu ile aradığınız ürünü hızlıca ve kolaylıkla bulabileceksiniz.

Set halinde elinize ulaşacak bu düzenleme kutusunun içerisinde ayrıca makyaj fırçaları, eyeliner, göz ve dudak kalemleri için kullanabileceğiniz farklı boyutlarda kalemlikler ve iç içe geçmiş dairelerden oluşan bir takı kutusu da mevcut.

4.Makyaj temizleme ve rötuş için 3’lü organizer set

Uygulanan makyajı sonrasında temizlemek ve kimi durumlarda rötuş yapmak makyajın kendisi kadar kritik öneme sahiptir.

Böyle durumlara özel olarak hazırlanmış Beauty Inside Out Be Home 3’lü Makyaj Organizer makyaj temizleme pamuklarınızın ve kulak çubuklarınızın belli bir düzende korunmasını sağlar. Böylelikle, hem çok hijyenik bir ortam yaratır hem de temizlik ve rötuş yapmak için ihtiyaç duyacağınız malzemeler her zaman elinizin altında olur.

Organizer, şeffaf pleksi malzemeden yapılmıştır. Kulpludur ve oldukça pratiktir. Yer kaplamayan, şık bir görünüme sahip bu setin hayatınızı ne kadar kolaylaştırdığına inanamayacaksınız.

5.Makyaj tutkunları için seyahat seti

Kozmetik ve makyaj malzemelerini taşımak için kullanılan seyahat setleri, makyaj tutkunlarını seyahatleri sırasında yalnız ve renksiz bırakmayacak. Farklı boyutlarda şişe ve kapaklı kutuları içeren Tohana 5’li Seyahat Tipi Şişe ve Kutu Seti sayesinde en sevdiğiniz makyaj ürünlerini kabin boy bagajınız veya el çantanızda, hiçbir sorun yaşamadan, kolaylıkla taşıyabilir, dilediğiniz zamanda makyajınızı tazeleyebilirsiniz.

Seyahat seti özellikle, şampuan, duş jeli, bakım yağları ve kremler için idealdir, akmalara ve dökülmelere karşı koruma sağlar. Setin içerisindeki püskürtmeli kutu güneş kreminizi korumanız ve kullanmanız için özel olarak dizayn edilmiştir. Ayrıca setin içerisinde kremlerinizi koymak için kullanabileceğiniz bir spatula da mevcut. Kaliteli plastik malzemeden yapılan bu set, en iyi yol arkadaşınız olacak.

6.Makyaj sırasında saçınızı yüzünüzden uzak tutacak saç bonesi

Makyaj yapmanızı en fazla zorlaştıran şeylerden biri saçın sürekli olarak öne düşerek yüzünüze değmesidir. Öne düşen saç tutamları yoluyla hem makyajınız hem de saçınız bozulur. Bu durumun önüne geçmenin en pratik yolu saç bonesi kullanmaktır.

makyaj yapmanızı

%100 pamuktan oluşan içeriğiyle Lucy and Home Saç Bonesi saçınızı yüzünüzden uzak tutar aynı zamanda ıslak saçların nemini alır, hızlı ve elektriklenmeden kurumasına yardımcı olur. Saçınız en sağlıklı şekilde kururken siz de yüzünüze saç değmesi riskinde uzak, makyaj yapmanın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.