ÜST
mutfak aleti

Sizi bir şefe çevirecek 8 mutfak aleti

Hepimiz her zamankinden daha fazla yemek pişiriyoruz, bu yüzden süreci olabildiğince acısız ve etkili hale getirmemiz gerekiyor. Sabah, öğle ve akşam yemeği hazırlama rutininizde kör bıçaklara ve işe yaramaz aletlere yer yok. Sadece işi halledecek ve sizi bir şefe çevirecek sorunsuz mutfak aletlerine ihtiyacınız var. Şimdi gelin bu 8 mutfak aleti ve özelliklerine beraber bakalım.

1.Şef bıçakları

mutfak aleti

İyi bilenmiş sağlam bıçaklar mutfakta her zaman işinizi kolaylaştıracaktır. Şef bıçakları ile et, sebze veya herhangi bir yemek yaparken kendinizi şef gibi hissedersiniz. Korkmaz Sürmene Şef 7 Parça Bıçak Seti, sadece yöreye özgü olan balık yağıyla keskinleştirilen yapısıyla, dünyanın en iyi bıçakları arasında yerini alıyor.

2.Makarna makinesi

Makarna makineleri oldukça kullanışlı bir mutfak aleti olarak karşımıza çıkıyor. Birçok çeşit makarna veya erişte hamuru yapmanızı sağlayacak ve size zaman kazandıracak Marcato Atlas 150 Makarna Ve Erişte Makinesi ile lezzetli makarna ve erişte yemenin zevkine varabilirsiniz.

3.Döküm tavalar

Yiyecekleri kızartmanın ve ızgara yapmanın sağlıklı yollarından biri olan döküm tavalar size pratiklik sağlayan mutfak aletlerinden bir tanesi. Staub Döküm Demir Amerikan Izgara Tava 26 Cm, 240°c sıcağa ve -20°c soğuğa dayanıklı. Isıyı tutup eşit olarak dağıtıyor ve döküm demirden üretilmiş.

4.Hamur yoğurucu ve karıştırıcılar

mutfak aleti

Bu muhteşem mutfak aletleri hamurlarınızı istediğiniz kıvama getirmenizi sağlarken harika bir karıştırıcı ve çıprıcı görevi görüyor. Arzum AR1066 Crust Stand Mikser çırpıcı aparatı ile yumurta beyazı, ağır krema, kaynatılmış şekerli karışımları çırpmanızı, karıştırıcı aparatı ile kekler, bisküviler, kremalı şekerli karışımlar, çörekler ve hamur işleri gibi normal ile ağır arası karışımları karıştırmanızı ve yoğurucu aparat ile hamurunuzu rahat bir şekilde yoğurmanızı sağlıyor.

5.Kazıyıcılar

Kazıyıcı ve doğrayıcı dediğimiz bu aletler, oldukça basit ama etkili mutfak aletleri arasında bulunuyor. Pirge Creme Hamur Kazıyıcısı, yemek hazırlık safhalarında doğradığınız malzemeleri kaplara, tencerelere aktarmak ve çalıştığınız zemini temizlemek için keyifle kullanacağınız bir mutfak aleti.

6.Mutfak termometreleri

mutfak aleti

Yemek yapan herkesin sahip olması gereken araçlardan bir diğeri ise mutfakta kullanabileceğiniz termometreler. Qpars Dijital Termometre ile belli bir ısıda pişmesi gereken yemeklerinizin ısısını kontrol edebilir, yoğurt yaparken ideal ısıyı tutturmak için kullanabilirsiniz.

7.Pürmüz

Şeflerin yemek yaparken yiyecekleri karamelize etmek için bu havalı aletleri kullandığına mutlaka tanık olmuşsunuzdur. Turbo Torch Profesyonel Mutfak Pürmüz yemeklerinizi yaparken kullanabileceğiniz ürünlerden bir tanesi.

8.Şef cımbızları

mutfak aleti

Bu uzun cımbızlar, hantal maşalardan daha etkili bir şekilde çevirme yapmanızı sağlayabilir veya tabak süslemenize yardımcı olabilir. Kitchen Life Gurmeaid Profesyonel Şef Cımbızını bu amaçlar için kullanabilirsiniz.

Tabii ki mutfakta kullanabileceğiniz tek şef cımbızı bu değil. Balık gibi kılçıklarını temizlemek istediğiniz gıdalarda da kullanabileceğiniz özel cımbızlar var. Gurme Chef Profesyonel Şef Dekor Cımbızı 4’lü Set size bu konuda kolaylık sağlayan mutfak aletlerinden bir tanesi.