ÜST

Yeni bir heyecan: Netflix Party nedir?

Evde kaldığımız bu günlerde en çok kullandığımız platformlardan biri olan Netflix, yeni “Netflix Party” uygulamasıyla farklı yerlerden sevdiklerimizle birlikte film ve dizi izlemenin keyfini çıkarmamızı sağlıyor.

Son 5-10 yıldır televizyon izleme alışkanlıklarımız hızla değişiyor. Her geçen gün ağırlığını daha çok hissettiren “dijital yayıncılık”, izleyicinin isteklerini karşılamak için farklı çalışmalar yapıyor, yeni uygulamalar tanıtıyor. Netflix Party de bu yeni uygulamalardan biri. Ortaya çıkar çıkmaz neredeyse tüm izleyicisinin kullanmaya başladığı bu uygulama, özellikle evlerimize çekildiğimiz karantina döneminde sevdiklerimizle “sosyal mesafeli” bir şekilde bir araya gelmemize olanak sağlıyor.

Peki Netflix Party tam olarak nedir ve nasıl kullanılır? Bu sorunun cevabı da yazımızın devamında yer alıyor.

Sevdiklerinizle televizyon izlemenin yeni yolu: Netflix Party

netflix

İnsanlar, koronavirüs sebebiyle artık sevdikleriyle eskisi kadar sık bir araya gelemiyor. Hatta bu durum o kadar ileri gidiyor ki; aylarca beraber yaşadığı insanlardan başka kimseyle görüşmüyor. Hal böyleyken sosyalleşme ihtiyacını başka şekillerde gidermeye çalışıyor. Teknolojinin her geçen yıl insanlığı daha da çok şaşırttığı günümüzde dijital çözümler ise bu sorunun üzerinden gelmek için en mantıklı seçeneklerden biri olarak görünüyor.

Netflix Party, bu dijital çözümlerin en yenilerinden biri. Uygulama, sevdiklerinizle birlikte ayrı yerlerden aynı anda film, dizi ya da belgesel seyretmenize imkan veriyor. Uygulama, yayın akışını tüm ekranlarda eş zamanlayarak yayını senkronize bir şekilde izlemenizi sağlarken sohbet kısmından da yayın üzerine konuşabilme olanağı veriyor. Böylelikle dünyanın neresinde olursanız olun sevdiklerinizle birlikte televizyon izleyebilme şansına sahip oluyorsunuz.

Bu keyfi daha da artıracak bir sürü ürün piyasaya sürülmeye başlandı bile. Netflix Popcorn Yastık ile film ve dizi izlemek artık çok daha keyifli.

Netflix Party’i kiminle kullanacağınızı belirlediniz ancak hala seyredeceğiniz içeriği bulmakta zorluk mu yaşıyorsunuz? “İzlemek İçin Çok Geç Değil: En İyi Netflix Dizileri” başlıklı yazımızdaki birbirinden sürükleyici diziler arasından zevkinize en çok hitap eden diziyi tercih edebilir, sevdiklerinizle birlikte televizyon izlemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Netflix Party rehberi

netflix

İlk olarak izleyicilerin farklı hesaplar kullanması gerektiğini söyleyelim. Netflix Party’i kullanmak için uygulamanın Chrome eklentisini bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Eklentiyi tarayıcınıza uzantı olarak ekledikten sonra uygulama hesabınızdan izlemek istediğiniz içeriği açabilirsiniz. Ardından NP eklenti butonunu aktifleştirdiğinizde uygulama kontrolün kimde olacağını soracaktır. Kontrolleri alan kullanıcı, ileri ya da geri sarma, ses açma veya kapama, altyazı ve dublaj seçimi yapma gibi yetkilere sahiptir. Tüm bunları kurduktan sonra uygulamada çıkan URL’yi içeriği beraber izleyeceğiniz kişiye göndererek uygulamayı kullanabilirsiniz.

Her ne kadar Netflix Party bilgisayar üzerinden kullanılıyor olsa da günümüzde birçok izleyici Netflix’teki içerikleri akıllı televizyonlar üzerinden seyrediyor. Böylelikle seyir deneyimlerini de maksimuma çıkarıyor. Ancak artık bunun için akıllı bir televizyon satın almanıza gerek yok. Xiaomi Mi TV Stick Android TV Media Player ile televizyonunuzu “akıllılaştırabilir”, Netflix ya da Youtube gibi birçok farklı uygulamayı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Neden Netflix Party kullanmalıyım?

Sevdikleriyle bir araya gelerek televizyon izlemek artık herkesin özlediği bir lüks haline geldi. Ne yazık ki bu durum yakın gelecekte de değişecek gibi görünmüyor. Bu uygulama ile sosyal mesafe kuralını ihlal etmeden birlikte Netflix’teki içerikleri tüketebilirsiniz. Uygulama şimdiden birçok insan tarafından severek kullanılıyor.

Konsol oyunları da yine evde keyifle vakit geçirmek için iyi bir seçenek. Siz de başlayacak yeni konsol oyunları arayışındaysanız; “En Popüler Playstation 5 Oyunları Nelerdir?” başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.