En popüler Playstation 5 oyunları nelerdir?

Playstation hayatımıza girdiğinden beri oynadığımız oyunlardan aldığımız haz bambaşka noktalara geldi. Son olarak Playstation 5 ile bizleri selamlayan Sony, oyun dünyasında sınırları zorlamaya devam ediyor. Yenilikleri ile adından söz ettiren Playstation 5, oyun odaklı bakış açısını daha da zenginleştirip bizlere sunuyor. Öyle ki; her oyun için ayrı bir merkez bile bulunuyor. Oyun içerikleri, yayınlar, etkinlik gibi birçok şey oyun merkezinde toplanıyor. Hatta çok oyunculu mücadelelerde rakibi tebrik etmek amaçlı ödül bile verebiliyorsunuz.

Sizler de Playstation 5 sahibi olup oyun dünyasında kaybolmak ve zengin içeriklerinden faydalanmak istiyorsanız “Playstation 5” kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

 Assassin’s Creed Valhalla

playstation

Orta Çağ dünyasını sevenleri şöyle alalım. Norveç’in soğuk ikliminde İskandinavya’da savaşlarla dolu macera sizleri bekliyor. Oyunun ana karakteri olan Viking’lerin efsane savaşçılarından Eivor ile Norveç kıyılarından gemilerin rotasını İngiltere’ye kırıp Orta Çağ İngilteresi’ni fethedebilirsiniz.

Karakteriniz ve topraklarınızın kaderini size bırakan bir oyun olan Assassin’s Creed Valhalla, oyun içinde size seçenekler sunuyor. Siyasi kararlar, dövüş metotlarınız, ikili diyaloglar… “Bir oyunu içine çeken şeylerden biri tam da bu” dediğinizi duyar gibiyim. Özellikle Viking tarihine meraklıysanız alacağınız haz daha da artacaktır.

Call of Duty: Black Ops Cold War

playstation

Call of Duty serisini oynayan çoğu kişi, askeri çatışmaların bir oyunda ne kadar gerçekçi ve sürükleyici olabileceğini defalarca arkadaş ortamında dile getirmişlerdir. Pek de haksız sayılmazlar!

Call of Duty Black Ops Cold War oyunu “Soğuk Savaş Dönemi”ni ele alıyor. Baş düşman Perseus 13 sene sonra saklandığı yerde görünmeye başlıyor. Amacı ise Avrupa’da kaos çıkarıp etrafı yakıp yıkmak. Onları durduracak size, yani Black Ops ekibine kalıyor. Bol aksiyonlu bu seriyi satın almak istiyorsanız:

FIFA 21

Futbol tutkunlarının vazgeçilmezlerinden olan FIFA serisi, FIFA 21 ile PlayStation 5 oyuncularının başucu oyunlarından olmayı başardı. Oyun içi grafiklerin zenginleştiği seride, koşu yapan oyuncuların saçlarının sallanmasından top toplayıcı çocukların kıyafetlerine kadar birçok detayla gerçekliğe bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Oyunun sevilen modlarından olan FUT, yeni özellikleriyle oyuncuların sevgisini kazanmış durumda. Birlikte takım oluşturup ödül kazanacağınız mod ile arkadaşınızla keyifli bir vakit geçirebilir, kendi takımınızla meydan okumalara başlayabilirsiniz.

 Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

İlk oyunu oynayanlar hatırlayacaktır, başka örümcek gücü olan bir isim daha vardır. Bu isim oyuna adını da veren  Miles Morales. Miles genç ve bu oyunda olmayan Peter’ın selefi olarak yoluna devam eder.

New York şehri ise tamamen değişmiş durumdadır. Kenti bu zor durumdan kurtaracak kişi büyük bir sorumluluk alan Miles Morales olacaktır. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales keyifli ve aksiyon dolu bir oyun olarak birçok oyuncunun şimdiden en sevdiği oyunlar arasında yerini aldı bile.

NBA 2K 21

Basketbol severlerin 1 numaralı tercihi yine NBA 2K 21 oluyor. Geçen senelerdeki sorunlara kulak veren NBA 2K yöneticileri, şut atışı sırasındaki barın ayarını bu kez daha kullanılabilir hale getirerek kullanımı kolaylaştırıyor. Kullanılan müzikler yine oyuncuları gaza getirip basketbol topuna dokunuyormuş hissi veriyor.

PlayStation 5’i daha yakından tanımak istiyorsanız “Tüm Detaylarıyla PlayStation 5”  yazımızı okuyabilirsiniz.