Sevgililer Günü’nde Teknoloji Aşığı Sevgililere Alınacak Yaratıcı Hediyeler

Sevdiğiniz insana duygularınızı anlatmanın birçok yolu vardır. Bazen bir bakışınız, sözcüklere sığdırılamayacak kadar çok şey anlatır. Hayatın olağan akışı içerisinde engellerle karşılaşan sevgilinizin elini tutmanız dahi ona bu engellerin üstesinden gelme gücü verebilir. Yağmurlu bir sonbahar akşamında aynı şemsiyeyi paylaşırken, aslında hayatı da paylaştığınızı fark etmek, en büyük mutluluktur kimi zaman.

Bazen de sevdiğinizin dünyasına somut bir dokunuş gerçekleştiririz. Yıl dönümleri, özel günler, sevginizi küçük ya da büyük hediyelerle ifade etmeniz için birer fırsattır. Hele bir de teknolojiyi takip eden, bu tarz hediyelerden hoşlanan bir sevgiliniz varsa yüzlerce hediye arasından birini seçmek, kolay olmayacaktır. Sevdiğiniz insana tatlı bir sürpriz yapmak için önereceğimiz teknolojik cihazlardan birini seçmeye ne dersiniz?

Sevgiye Zaman Ayırın: Akıllı Saatler

Spor yapmaktan hoşlanan bir sevgiliniz varsa başlıca hediye çeşitlerinden biri de akıllı saatler olacaktır. Kalp ritminin takibi, yakılan kalori, spor yapılan süre, uyku takibi gibi birçok özelliği bulunan bu saatler; sporcuların teknolojik yardımcıları görevini üstlenir. Telefonla oldukça haşır neşir olan, çağrılarınızı kimi zaman yoğunluktan göremeyen sevgiliniz için bu cihazların bildirim özelliği öne çıkıyor. Mesajlarınıza geç cevap veren sevgililer konusunda ise bahaneleri ortadan kardırması adına akıllı saat ya da bileklikleri tercih edebilirsiniz.

Akıllı saatler, telefonlarla uyum içinde çalışıp anlık bildirimler geldiğinde titreyerek ya da ses çıkararak kullanıcıyı haberdar edebilir.

Bu cihazlar, telefon kamerasını uzaktan kontrol etmekten çağrı cevaplamaya, telefonunuzdaki şarkı listesini kontrol etmekten GPS desteğiyle yer tespitine kadar birçok alanda kullanılabiliyor. Teknolojik yetenekleri kadar oldukça şık modelleri sayesinde güzel de bir aksesuar olan akıllı saatler, Sevgileler Günü için ideal hediyelerden biri. Birbirinden yetenekli akıllı saatler için Hepsiburada’yı ziyaret edebilirsiniz.

VR Gözlükler ile Dünyaya Farklı Bir Bakış

Son yılların en çok konuşulan teknolojilerinden biri de VR cihazlar. Bu cihazlar sayesinde 360 derecelik videoların keyfine varabilirsiniz. Gün geçtikçe artan VR video oyunları, oyunun içerisindeymiş gibi hissetmenize olanak tanıyor. Oyun konsolları, bilgisayarlar; hatta mobil cihazlarla birlikte kullanılabilen sanal gerçeklik ürünleri, geleceğin görüntüleme teknolojilerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Taşınabilir Şarj Cihazlarıyla Şarj Derdine Son

Kullandığımız her ürün, teknolojinin nimetlerinden faydalansa da şarjımızın hep de o en kritik anlarda bittiğine şahit oluyoruz.

Telefonunu şarj etmeyi ihmal eden bir sevgiliniz varsa “Aşkım, şarjım yoktu!” ifadesini onun hayatından kolaylıkla silebilirsiniz.

Akıllı telefonlar dışında USB yoluyla şarj olan birçok elektronik aletin taşınabilir şarj aletleriyle de kolayca şarj edilebildiğini görmekteyiz. Üstelik, bu cihazlar, kapasitelerine bağlı olarak şarjı tükenmiş bir telefonu altı keze kadar şarj edebiliyor. Sevgilinizle doğa yürüyüşleri ve kamp yapmaktan hoşlanıyorsanız taşınabilir şarj cihazları, prizlerden uzak geçirdiğiniz bu zaman dilimlerinde en büyük kurtarıcınız olmaya aday. Birçok model arasından istediğiniz taşınabilir şarj aletini Hepsiburada’dan kolayca sipariş verebilirsiniz.

Sevginizi Kaydedin: Aksiyon Kameraları

Sevdiğinizle birlikte geçirdiğiniz en güzel anlarınızı 4K kalitesinde kaydetmeye ne dersiniz? Birçok güzel anı, fotoğraf kareleriyle ya da video kaydıyla ölümsüz hâle gelebilir. Üstelik, bisiklete binerken, doğa sporları yaparken, hareketin bol olduğu bütün aktivitelerde titreşim önleme kabiliyetleri de oldukça gelişmiş olan aksiyon kameralarını kullanabilirsiniz.

Aşka Kulak Ver: Kulaklık Çeşitleri

Sevginin ifade edilmesinde şarkıların büyük payı vardır. Müzikle arası iyi olan, şarkı dinlemekten hoşlanan bir sevgiliniz varsa güzel bir kulaklıkla onun kalbini fethedebilirsiniz. Birçok çeşidi olan kulaklık seçiminde sevdiğiniz insanın hangi kulaklıklarla daha rahat edeceğine dikkat etmelisiniz. Kulak üstü, kulak içi kullanılabilen çeşitleri olduğu gibi kablolu ve kablosuz seçenekler de dikkate alınmalı. Kablo karmaşasından şikâyet eden sevgilinize Bluetooth bir kulaklık hediye ederek onu mutlu edebilir; seslerdeki ayrıntıları yakalamayı seven, özellikle bass sesleri sonuna kadar hissetmekten hoşlanan bir sevgiliniz varsa da tercihinizi kulak üstü modellerden yana kullanabilirsiniz.

RC (Uzaktan Kumandalı) Araçlarla Bitmeyen Eğlence

Uzaktan kumandalı bu cihazlar, bazı kişilerce “oyuncak” gibi görülse de kimileri için bir tutkuyu ifade eder. Arazi arabaları, yarış arabaları, sevilen gerçek modellerin birebir küçültülmüş kopyaları, helikopterler, uçaklar, gemiler gibi birçok seçeneği bulunan bu elektronik cihazlar, eğlenceli dakikaların da garantisi… Sevdiğiniz kişinin bu tarz cihazlara özel bir ilgisi varsa en iyi Sevgililer Günü hediyelerinden biri de bunlar olabilir. Birçok boyutu bulunan uzaktan kumandalı araçlarda yakıt olarak da alternatifler mevcut. Hızdan hoşlananlar için sıvı yakıtlı seçenekler öne çıkarken, elektrikli ürünlerse şarj edilebilir yapılarıyla kolay kullanıma imkân tanıyor.

Yeni Nesil Okuma: Elektronik Kitap Okuyucular

E-kitap okuyucular, kitap okumayı seven kişilerin vazgeçilmezi olmaya aday. Yüzlerce kitabı hafızalarında saklayabilen bu cihazlar, elektronik mürekkep ve doğrudan göze gelmeyen aydınlatma teknolojisi sayesinde normal bir kitap okuma hissi uyandırıyor. Tablet ya da telefonlardan farklı olarak uzun süreli kullanımlarda göz sağlığı açısından herhangi bir probleme yol açmıyor. Tek şarjla iki aya ulaşabilen kullanım ömürleri, elektrik prizlerinin yerini unutmanıza da katkı sağlayabilir. Bir süredir okunacaklar listesinde bekleyen kitapları da içerisine yükleyerek sevgilinize hediye edeceğiniz e-kitap okuyucu, onu oldukça memnun edecektir.

Bu anlamlı hediye sayesinde sevgilinizin okuduğu her kitap, sevdiğinizle aranızda köprüler kuracak.

Müzik Her Yerde: Kablosuz Mini Hoparlörler

Bluetooth destekli bu minik cihazlar, boylarından büyük işler gerçekleştirmeyi başarıyor. Küçük olmalarına rağmen özellikle bilinen markaların ürünleri, oldukça net ve kaliteli seslere imza atıyor. Şarjla, pille ya da prize bağlı olarak çalışabilen bu cihazlar, Bluetooth destekli çoğu cihazla uyumlu. Sevgilinizle bir araya geldiğinizde ortama güzel şarkıların eşlik etmesini istiyorsanız bu hoparlörler, oldukça iş görecektir. Şarkı dinlemekten hoşlanan bir sevgili için kablosuz mini hoparlör hediyesi, oldukça memnun edici olacaktır.