ÜST

2021 yazı için onsuz olmaz diyeceğiniz 5 terlik modeli

İlk terlik ayağa düştüğü ve sokaklarda boy göstermeye başladığı zaman bilin ki yaz gelmiş demektir. Plaj ve sokaklarda boy gösteren terlikler sıcak havalarda ayaklara bahar esintisi yaşatabilir.

Yaz deyince terlik; terlik deyince yaz aklımıza geliyor ama aslına bakarsanız terlikleri bir mevsime hapsetmek çok mantıklı değil. Kış aylarında ayaklarımızı sıcacık tutan kışlık terlik gerçeğini de unutmamamız gerek. Ayakkabı kadar özen gösterilmeyen, sadece mevsimlik olarak değerlendirilen terlikler hem sağlığınızı hem de şıklığınızı riske atabilir.

Nasıl ayakkabı alıyorken kılı kırk yarıyorsanız aynı şeyi terlikler içinde yapmalısınız. Yani terlik deyip geçmeyin!.. Bizden söylemesi.

Terlik alırken nelere dikkat etmelisiniz?

terlik

Gün içinde ne kadar çok ayakta kalmışsanız ayaklarınız o kadar çok şişer. Hal böyle olunca da ayaklarınız büyür ve terlik seçerken bu şişlik sizi yanıltabilir. İhtiyacınız olandan daha büyük terlikler inanın hem hoş durmayacak hem de sağlıklı olmayacaktır.

Alışveriş için en uygun saat öğleden sonra olabilir. Bu saatler de günün yorgunluğu henüz ayaklarınıza çökmemiş olduğundan, ayağınıza tam uyan ürünü bulmanız kolaylaşır.

Rahat mı? Kaç numara?

terlik

Bir terlikten beklenen en önemli şey rahatlığı değil mi? Ama bu durum sizi biraz zorlayabilir. Rahatlık mı? Model mi? Hangisini tercih edeceksiniz? Belki de hem rahatlığıyla hem de modeliyle sizi cezbeden bir ürün tercih edebilirsiniz.

Terlik alışverişi için ayakkabı numaranızı baz alabilirsiniz; fakat çorapsız giyeceğiniz terliğiniz için ayakkabı numaranızın bir küçüğünü denemeniz mantıklı olabilir. Aman nasıl olsa terlik, modeli bana uygun alalım gitsin demeyin. Yeni terliğinizi mutlaka deneyin hem de iki ayağınıza da. 

Herkesin ayağı kendine has bir yapıda ve şekildedir. Kimisi ince uzun kimisi yayvan ve geniş… Terlik alışverişi için ayağınızın yapısını bilmek önemli. Belki tam ortopedik terlikler sizin için en uygun olanı.  

2021 yazının en gözde modelleri

 

Hem şıklığı hem konforu arayan hanımların ayaklarından çıkaramayacakları Tory Burch terliklerle ister kumsala inin isterseniz şık bir davete gidin. Hiç fark etmez. Bu terlikler sizin şıklığınızı ortaya koymanız için tasarlanmış gibi.

 

Seneler geçer ama mantar tabanlı Birkenstock’un modası geçmez. Hem rahat hem de bir o kadar kullanışlı olan Birkenstocklar her yaz olduğu gibi bu yaz da gözde terliklerden.

İstediğiniz her an bir çırpıda ayağınıza geçirip, günün tamamını geçirebileceğiniz bir konfor arıyorsanız Lumberjack’ın bu modeli tam sizlik. Efil efil olsun ama biraz da usturuplu olsun diyorsanız ilk fırsatta Lumberjack’ın bu modelini deneyin.

Listelerin değişmez ismi Crocs bu yaz da ayaklarınızı rahat ettirecek. Hatta o kadar rahat edeceksiniz ki bırakın denizi havuza, işe bile bu terliklerle gitmek isteyeceksiniz.

terlik

2021’in en iddialı modellerinden birisi olan Xint terlikler girdiğiniz her ortamda farkınızı ortaya koyacak. Neolit tabanı ve şeffaf bantları sayesinde sizi diğerlerinden ayıracak. Bir terlik bunu yapabilir mi, yapamaz mı? Onu giyince anlarsınız. 

Hazır bu kadar terlik ve ayak rahatlığından bahsetmişken ayaklarınıza bir bakım yapmanın da zamanı geldi. Detaylar “Günün Tüm Yorgunluğunu Alacak Ayak Bakımı yazımızda.