ÜST
araba parçalarıyla

Araba parçalarıyla yapabileceğiniz 7 dekoratif obje

Eski araba parçalarıyla neler yapabileceğinizi hiç merak ettiniz mi? Bu parçaların çoğu, farklı bir amaç için yeniden kullanılabilir. Kendin yap projeleri ile araba parçalarını farklı objelere dönüştürebilirsiniz.

Araba parçalarıyla yapabileceğiniz 7 dekoratif objeyi sizler için hazırladığımız yazımızda derledik.

1.Kapı ve pencere kolları

araba parçalarıyla

Arabalardaki eski kapı ve pencere kolları, şifonyer veya dolap çekmecesi için kullanabileceğiniz harika malzemelerden biridir. Kollar araçlardan kolayca çıkarabilir ve ardından bunları normal çekmecenizin denk geldiği yerlere takabilirsiniz. Şifonyer çekmecelerindeki deliklere vidalamanız yeterlidir. Bu, özellikle çocuk odalarındaki dolaplar için harika bir fikir olabilir.

2.Kaputlar

Eski bir araba kaputu, sevimli bir yatak başlığına dönüştürülebilir. Eğer çocuklarınız arabaları seviyorsa, bu aynı zamanda kız veya erkek odaları için güzel bir fikir olabilir. Araba kaputunun yanlarına kitaplık yapabilir, kitapları saklamak ve düzenlemek için kullanabilirsiniz. Bu yapması oldukça kolay ve eğlenceli bir kendin yap projesi olabilir.

3.Helezyon yayları

Bir arabadan çıkan eski bir helezon yayından hoş ve rustik görünümlü dekoratif obje yapabilirsiniz. Bu araba parçasını bir kâğıt tutucu olarak kullanabilir ya da mutfakta işinize yarayacak bir eşyaya dönüştürebilirsiniz.

Eski araba parçaları paslanmış ve kirlemiş olabilir. Onları yeni bir objeye dönüştürmeden önce Würth Pas Dönüştürücü / Pas Sökücü 1 lt ürününü kullanabilirsiniz.

4.Plakalar

Araba parçalarıyla yapabileceğiniz objeler için plakaları da kullanabilirsiniz. Eski plakalar hayal gücünüze bağlı olarak bir duvar süsü haline gelebilir. Geri kazanılmış ahşaptan kendi merdiveninizi yapabilir ve basamaklarına eski plakaları çakabilirsiniz.

5.Emniyet kemeri tokası

araba parçalarıyla

Bir başka harika parça ise emniyet kemeri tokası. Emniyet kemeri tokasını bir tahta parçasına takarak anahtarlık yapabilir ve braketleri anahtarlığınıza ekleyebilirsiniz. Akşam anahtarlarınızı asmaya hazır olduğunuzda, onları emniyet kemeri tokasına takmanız yeterlidir. Bu, anahtarlarınızı her zaman bulabileceğiniz bir yerde tutmanızı sağlar.

6.Direksiyon

Eski araç direksiyonlarını perde tutucu yapmak için kullanabilirsiniz. Bunlar iç mekanlarda güzel görünür. Dış mekan perdelerinizi asmak için de kullanabilirsiniz. İşte yapması oldukça kolay ve dahice bir yeniden kullanım projesi…

7.Jantlar

Eski lastiğinizden çıkan jantlar da dekoratif obje için kullanabileceğiniz harika parçalardan bir tanesi. Jant kapaklarını spreyle boyayabilir ve evinizde dekoratif bir obje olarak kullanabilirsiniz. Eğer büyük bir araç jantına sahipseniz içini doldurabileceğiniz uygun, yumuşak bir malzeme ve tercih ettiğiniz bir boya ile bu parçayı bir oturmak için kullanabileceğiniz bir eşyaya dönüştürebilirsiniz.

Bonus: Silecekler

Bu dekoratif bir obje değil ancak kullanışlı olabilecek bir malzeme. Eski cam silecekleri yine en iyi işe yaradıkları şey için kullanılabilirler. Örneğin uzun bir sapa veya süpürgeye takabilirsiniz. Bahar temizliğinde çok kullanışlı olabilirler veya yüksek pencerelerdeki alanlara ulaşmak için kullanılabilirler. Modifiye ettiğiniz bu sileceği temizlik ve toz almak için kullanabilirsiniz.

Sahip olduğunuz eski kullanılmış araba parçalarını değerlendirmenin pek çok yolu vardır. İşlevini yitirmesi ve ömrünü tamamlaması, ona yeniden hayat vermenin farklı yolları olmadığı anlamına gelmez. Her şey yaratıcılığınıza ve ne istediğinize bağlıdır; bu parçaların geri dönüştürülmesi söz konusu olduğunda olanaklar sınırsızdır.

araba parçalarıyla

Araba parçalarıyla dekoratif obje yaparken bazı aletlere ihtiyacınız olabilir. Çetin 254 Parça 59 Çeşit Ürünlü Alet Çantası Seti size bu konuda yardımcı olacaktır.