ÜST
deri koltuk

Aracınızın deri koltuk bakımını nasıl yapmalısınız?

İster bir yolculuğa çıkıyor olun, ister işe gidip geliyor olun, hedefinize giderken deri bir araba koltuğunda oturmaktan daha iyi hissettiren çok şey yoktur. Fakat ne yazık ki, deri koltuk, günlük aşınmaya, yıpranmaya ve güneşe maruz kalmaktan kaynaklanan hasara karşı çok daha hassastır.

Derinizin güneşte çatlamasını veya solmasını önlemek için, deri araba koltuklarınızı ve döşemelerinizi üç ayda bir temizlemeniz ve korumanız gerekir. Neyse ki, derinin temizlenmesi kumaş kaplı döşemeden çok daha kolaydır.

Peki, aracınızın deri koltuk bakımını nasıl yapmalısınız? Hep beraber inceleyelim…

Kirleri vakumlayın

deri koltuk

Araba koltuklarınızdaki kiri, kırıntıları veya diğer kirleri emmek için taşınabilir bir elektrikli süpürge kullanın. Elektrikli süpürgeyle olabildiğince fazla kir ve tozu temizlemek ve minderlerin arasına derinlemesine ulaşmak için süpürgenin döşeme eklentisini kullanın.

Aşındırıcı kirleticilerin deri kaplamanıza sürtünmesinden kaynaklanan hasarı önlemek için önce araba koltuklarınızı süpürmeniz önemlidir. Ekmek kırıntıları ve kum taneleri gibi şeyler deri koltuklarınızda saklanması veya çıkarılması zor, küçük çizikler bırakabilir.

KKmoon Araba Süpürgesini aracınızın temizliği için kullanabilirsiniz.

Deri temizleyici uygulayın

Süpürmeyi bitirdikten sonra, deri kaplama olan her bir panele eşit bir şekilde deri temizleyici uygulayın. Herhangi bir leke veya kir üzerinde daha yüksek konsantrasyonda ürün kullanın, böylece lekenin çıkarılması kolaylaşacaktır.

Maysa Deri Kumaş Koltuk Döşeme Temizleyiciyi bu uygulamayı yaparken kullanabilirsiniz.

Deri koltuklarınızı ve döşemelerinizi nazikçe ovalayın

deri koltuk

Yumuşak, dairesel hareketlerle kirleri, yağları ve lekeleri nazikçe temizlemek için bir mikrofiber bez kullanın. Deri koltuk ve döşemelerinizdeki tüm inatçı lekeler ve kirler çıkana kadar nazikçe ovalamaya devam edin. Mikrofiber Bez kategorimizden size uygun olan ürünü seçebilirsiniz.

Fazla ürünü ve kiri silmek için mikrofiber bezinizi kullanın. Temizleme işlemi sırasında gevşeyen aşındırıcı parçacıklar, mikrofiber malzemenin yumuşak liflerine çekilecek ve mümkün olan en yumuşak yüzeyi yaratıp araba koltuklarınızı çizilmelere karşı koruyacaktır.

Deri yüzeyleri parlatın

Neredeyse bitti! Mikrofiber bezinin temiz tarafını çevirin ya da başka bir mikrofiber bezi elinize alın. Ve yeni temizlenmiş derinizi güzel, hoş bir parlaklık sağlanana kadar parlatın. Bu önemli adımı gerçekleştirmek için zaman ayırmak ve nemlendirici ajanların deri döşemenizin her köşesine nüfuz etmesi, deri koltuklarınızın sert UV ışınlarına uzun süre maruz kalmasını veya solmasını engelleyecek.

Deri koltuk bakımının önemi

Tıpkı cildiniz gibi, deri de güneşe uzun süre maruz kaldıktan sonra kuruyabilir ve kırılgan hale gelebilir ve bu da malzemenin çatlamasına ve solmasına neden olabilir. Cildinizi nemlendirmek için losyon kullandığınız gibi, deri araba koltuklarını korumak da özel bakım gerektirir. Würth Deri Besleyici Bakım Kremi 500 ML ise tüm deri parçaların, yüzey kalitesini koruyarak temizliğini sağlar.

deri koltuk

Araba koltuklarınız arabanızı ne kadar sık kullandığınıza bağlı olarak sık ​​bakım gerektirir. Deri koltuklarınızı korumak için bahsettiğimiz adımları yıl boyunca belli aralıklar ile uygulamayı unutmayın. Sonax Deri Temizleyici Koruyucu 291141 250ML deri koltuk bakımı için kullanabileceğiniz bir diğer ürün.