ÜST

Günlük Hayatta Kullandığımız BB Kremin Faydaları ve Zararları

Cildinizin her zaman kusursuz bir şekilde parlamasına önem verirsiniz. Ancak cildiniz zaman içerisinde yaşlanmanın da verdiği etkiyle ve genetik faktörlere de bağlı olarak hayal ettiğiniz kusursuz görünümden zamanla uzaklaşırsınız. Gözle görülür sorunlarla karşılaşıldığında cildin doğal görünümünü desteklemek adına bir ürün arayışı içerisine girilir. İşte tam da bu noktada doğal, kusursuz bir görünüm için BB kremlerin kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Peki, BB krem ne işe yarar?

BB Krem Nedir?

BB krem nedir sorusunu önce cevaplamak gerekirse; Asya ülkelerine dayanan bir kökeni vardır. Uzun adı Blemish Balm olarak bilinir. Türkçe olarak leke kremi adında satışa sunulur. Böylece tüm dünyaya yayılmaya başlamış önemli kozmetik ürünlerinden biri olmuştur. Özellikle de Asyalı kadınların güzellik sırlarından olan BB krem kazandırdığı doğal görünümü ile ciltte en çok tercih edilen ten ürünlerinden biridir. Dolayısıyla sizde araştırarak cildiniz ile uyumlu renk tonlarındaki BB kremleri tercih edebilirsiniz.

Bu krem sayesinde cilt kusurlarınızı en hafife indirir ve nazik bir şekilde, cildinize zarar vermeden kapatmış olursunuz. Ürün, ciltte adeta pürüzsüz bir pamuk gibi kullanım sağlar. İnce bir tabaka halinde sürdüğünüzde gözle görülür farklılıkları bir anda görmeniz mümkün olur. BB krem ile diğer cilt ürünlerden farklı olarak yalnızca kusurlarınızı kapatmakla da kalmayacaktır. Aynı zamanda kusurlu bölgeler üzerinde bakımda sağlar.

BB Krem Ne İşe Yarar?

Genellikle bu kremi kullanmak isteyenler “BB krem ne işe yarar” sorusunu sorarak araştırmalarını yapar. İçeriğinde yer alan faydalı vitaminler ve mineraller ile zararlı olan durumlardan cildinizi korur. Aynı zamanda ürünlerin içeriğinde yer alan SPF koruması sayesinde güneş ışınlarına karşı da koruyucu bariyer görevi görecektir. Besleyici özelliği ile cildinizi zararlı etkenlere karşı koruyacaktır. Ayrıca kullanım esnasında cildinizin ihtiyacı olan nem takviyesini de sağlamış olur.

BB Krem Nedir?

BB krem nedir sorusu makyaja ve bakım ürünlerine meraklı olan kişiler tarafından sürekli olarak merak edilen bir konudur. BB kremler cilt için sadece iyi bir görünüm sağlamaz. Cildinize iyi bir görünümden daha fazlasını kazandırır. Örneğin BB krem içerisinde yer alan yararlı kullanımlar sayesinde cildinizdeki lekelerin zamanla iyileşme etkisi gösterdiğini görebilirsiniz. Ancak bu ürünleri kullanma noktasında bilmeniz gerekenler vardır.

Özellikle BB krem nasıl kullanılır sorusunun cevabını iyi bilmelisiniz. Yanlış kullanım ve seçimler cildiniz için de yararlı olmayacaktır. BB krem kullanılmadan önce seçim aşamasında dikkat etmeniz gerekenler vardır. Bu kremler de aynı fondötenlerde olduğu üzere cildin yapısına uygun olarak tercih edilmesi son derece önemlidir. Krem tercihinizi yaparken cildiniz için uyumlu olan özellikleri göz önünde bulundurmanız gerekir. BB krem tonları açık, orta ve koyu renkli olarak satışa sunulur. Cilt renginiz için uygun tonu tercih ederek tek bir dokunuşla mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Krem kullanımında en önemli ipuçlarından biri ise cildi derinlemesine temizlemekten geçer. Özellikle cildiniz üzerinde bulunan makyaj kalıntılarının iyi bir şekilde temizlenmesi önemlidir. Eğer iyi temizlenmemiş bir cildiniz varsa bu sefer gözenekler de iyi açılmamış olur. Kremin etkisini göstermesinde yetersiz olabilir. Bu nedenle krem uygulamadan önce cildin bir tonik ile arındırılması sağlanmalıdır. Kalıntılardan iyi bir şekilde arındırılmış olan cildin üzerine makyaj süngeri, fırça kullanımı ile uygulanması mümkündür. Oval bir şekilde uygulama yöntemi kullanmanız gerekir. Kremin özellikle yüz çıkıntılarının olduğu bölgelerde iyi yayılmasına özen göstermelisiniz. Bu sayede sizlere daha güzel bir görünüme sahip cilt sunar.

BB kremler tek başına uygulandığı üzere aynı zamanda makyaj bazı olarak da kullanımı mümkündür. İçerisinde yer alan besleyici içerikler sayesinde makyaj malzemelerinin içerisinde yer alan kimyasalları doğrudan ciltle temasını engeller. Böylece sizleri de dış etkenlerden korumuş olur. BB kremin bu faydalarından yararlanmak amacıyla cildiniz için uygun olan hem makyaj bazı için hem de günlük kullanım için uygun BB kremler içinden tercih yapabilirsiniz.

BB krem üretimi piyasa üzerinde başladığı andan itibaren farklı ürünlerin de üretimi devamında gelmeye başladı. Bunlardan biri de CC kremler. BB krem ve CC krem ürünlerinin de bu anlamda sık sık karşılaştırıldığını görebilirsiniz. Her iki krem arasında da oldukça belirgin farkların olduğunu söylemek mümkündür. Kullanım amaçlarına göre değişiklik gösterirler. BB krem kullananlar daha çok cildin kusurlarını gizlerken ve bir yandan da nemlendirerek beslerken, CC kremler cilt üzerindeki belirgin kusurlara odaklanır. CC kremler ile cildinizdeki renk eşitsizliklerini ve leke kızarıklığını gidermeniz mümkün.

Her iki kreminde birbirinden farklı kılan özellikleri renk tonlarıdır. BB kremler farklı renk tonlarına uygun olarak üretilir. Ancak CC kremlerin üretimleri cilt sorunlarına yönelik olduğu için mor, mavi ve yeşil renk karışımına sahiptir. Kısacası her iki kremi de birbirinden ayıran en temel özellik renk tonları ve kullanım alanlarıdır.

BB Krem Hakkında Sorulan Sıkça Sorular?

BB krem ne zaman kullanılır?

BB kremleri günlük rutinlerinize uygun bir parça olarak kullanmanız mümkündür. Bu ürünleri renkli bir nemlendirici olarak düşünebilirsiniz. Cildinizi ağırlaştırmadan hafif bir kapatıcılık sağlar. Günlük kullanıma son derece uygundur. Ayrıca yağlı, kuru, sivilceye eğilimli gibi ayrı üretimlere de sahiptir.

BB Krem Göz Altına Kullanılır Mı?

BB krem gözaltına sürülebilir. Ancak gözaltına kullanmadan önce göz çevrenizin son derece hassas bir yapıya sahip olduğunu unutmayınız. Eğer BB kremi gözaltına uyguladıktan sonra kaşıntı, yanma ve kızarma gibi reaksiyonlar görürseniz anında yıkayarak çıkarmaya özen gösteriniz. Bunun yerine gözaltı için formüle edilen gözaltı kapatıcı ürünlerini kullanabilirsiniz. Siz de BB krem satın almadan önce bu faktörleri göz önünde bulundurmalısınız.

BB Krem Neden Sulanır?

BB kremler genellikle saklandığı ortamların ısısına bağlı olarak sulanma gösterebilirler. Bu gibi durumlarda ürünü kullanmadan önce çalkalamanız gerekecektir. Aynı zamanda kullandığınız ürünlerin raf ömürlerini de göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin.

BB Krem Raf Ömrü Ne Kadardır?

En iyi BB krem ürünleri dahi raf ömürleri kısa olabilir. Genellikle 3 ay ve 6 ay gibi aralıklarla değişen raf ömürleri vardır. Günlük kullanıma uygun olan bu kremleri sıklıkla kullanıyorsanız zamanında tüketmeniz cildiniz için önemlidir.

BB Krem Hangi Ton Tercih Edilmelidir?

Herhangi bir üründe olduğu üzere cilt tonunuz için uygun ürünler tercih etmeniz önemlidir. Cildiniz için mükemmel BB kremi bulmak istiyorsanız deneme ve yanılma yöntemiyle bunu bulacaksınız. İyi bir araştırma sonucunda kendiniz için en uygun BB krem ürünlerini rahatlıkla bulabileceğinize emin olabilirsiniz. Çok fazla renk seçeneğine sahip olan bu ürünler içerisinde mutlaka sizin tonunuza uygun ürünlerde yer alacaktır.

Ayrıca BB kremlerinizi alırken cildinize tam anlamıyla oturmasını istiyorsanız cildinizi iyi tanımaya özen gösterin. Eğer sivilceye meyilli ve yağlı bir cildiniz varsa mat ürünler tercih ediniz. Cildiniz fazla neme ihtiyacının olduğunu düşünüyorsanız daha ıslak bitişli ürünler satın alabilirsiniz. Hem kapatıcılık hem de besleyicilik noktasında kaliteli kullanım imkanı sağlayan bu ürünlere kolaylıkla ulaşabilir, cilt tonunuza uygun olanları tercih edebilirsiniz.