ÜST
çamaşır kurutma makinesi

Çamaşır Kurutma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çamaşır yıkama sonrasında çamaşır kurutma işlemi hem zaman alması hem de yer kaplaması bakımından can sıkıcı olabiliyor. Özellikle çalışan hanımların ütü aşamasıyla da ilgilendiklerini düşünürsek çamaşırın kurumasını beklemek oldukça vakit kaybettiriyor. Hafta sonlarına ne kadar çok iş kalırsa sevdiklerimize ayıracağımız vakitten bir o kadar çalıyor ve yeni haftaya da yorgun başlamaya sebep oluyor. Yaz aylarında dışarıya asarak kurutulan çamaşırları kış aylarında kurutmak daha zor oluyor. Nevresim gibi büyük boyuttaki çamaşırlarla birlikte, küçük ya da kalabalık evlerde çamaşırlıkta çamaşır kurutmak problem haline geliyor. İşte bu noktada çamaşır kurutma makinesi imdada yetişiyor ve en hızlı çamaşır kurutma yöntemleri arasında yerini alıyor.

Çamaşır kurutma makinesinin faydaları konusunda aynı fikirde olduğumuzu düşünerek bu yazımızda, hangi çamaşır kurutma makinesini almalıyım diye soranların seçimini kolaylaştırabilmek için çamaşır kurutma makinesini alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğine değinmeye karar verdik. Hemen başlamaya ne dersiniz?

Makineyi koyacağınız yere karar verin

çamaşır kurutma makinesi

Makineyi nereye koyacağınız, nasıl bir makine alacağınızı da belirleyecektir. Makineyi alıp eve getirdikten sonra uygun yer bulamayarak hayal kırıklığına uğramak istemeyeceğinize eminiz. Örneğin bacalı çamaşır kurutma makinesi alırsanız koyacağınız yerde bacanın olması gerekir. Baca yoksa bu tür bir kurutma makinesini tercih etmemenizde fayda olacaktır.

Böyle bir durumda, buharı makinenin içinde yoğunlaştırarak sıvı hale getirip tekrar kullanmaya imkan veren yoğuşmalı çamaşır kurutma makinesini almak daha uygun olabilir. Makine kapaklarının geniş açılı olarak açıldığını da göz önünde bulundurmalısınız. Eğer kurutma makinenizi çamaşır makinenizin üzerine koyarak yerden kazanmak istiyorsanız, bunu kolaylıkla yapabilmek için çamaşır makinenizin markasıyla aynı olan bir kurutma makinesi almanızı öneririz.

Enerjiden tasarruf edebileceğiniz bir makine seçin

Enerjiden tasarruf edebileceğiniz kurutma makineleri başlangıçta biraz daha pahalıya mal olsa da uzun vadeli düşündüğünüzde karlı olacaktır. A sınıfı çamaşır kurutma makinesi ile enerji tüketimini azaltmanız mümkün.

A Sınıfı Çamaşır Kurutma Makineleri kategorimize göz atarak size uygun olanını seçebilirsiniz. Arçelik 800 Km 8 kg Çamaşır Kurutma Makinesi bu makinelerden biri.

Aynı zamanda büyük kapasiteli çamaşır kurutma makineleri de nevresim, battaniye gibi büyük parçaları tek seferde hızlıca kurutup enerji tüketiminden tasarruf etmek açısından fayda sağlayacaktır. Akıllı nem sensörü olan makineler ise, süreyi ve kuruluk derecesini ayarlayarak tasarruf yapabileceğiniz makinelerdir.

Havalandırma özelliğini göz önünde bulundurun

Çamaşır kurutma makinesinin özellikleri arasında tercih sebebi sayılabilecek bir özellik olan havalandırma özelliği; yıkamanın gerekli olmadığı, havalandırmanın yeteceği durumlar için mükemmeldir. Böylece kötü kokuları havalandırma yöntemiyle uzaklaştırabilirsiniz.

Sessizlik sizin için önemliyse sessiz çalışan bir makine alın

Gerek kendiniz gerek komşularınız için sessizlik önemli olabilir. Dolayısıyla çamaşır kurutma makinesi seçerken dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri de, makinenin ne kadar sessiz çalıştığıdır. Almayı düşündüğünüz makinenin sessiz olup olmadığı ile ilgili bilgi edinmenizi tavsiye ederiz.

Standart bir çamaşır kurutma makinesinin donanımı hakkında bilgi edinin

Standart bir çamaşır kurutma makinesi birtakım özellikleri barındırır ve bu özelliklerin neler olduğunu bilmek, ekstra zannetmenizin önüne geçer. Örneğin paslanmaz çelik iç cephe, zaman ve sıcaklık özelleştirme, buhar modları, kırışıklık önleme, dokunmatik ekran, çıkartılabilir kurutma askıları; kurutma makinesinde standart olarak bulunması gereken özelliklerdir.

Hijyen için NSF sertifikasını önemseyin

Çamaşır kurutma makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler içinde NSF sertifikası, önemli bir yer tutar. Nedenini soracak olursanız; çamaşır kurutma makineleri aynı zamanda ev içi bakterileri de öldürebilir. Bu sertifikaya sahip kurutma makineleri çamaşırlarınızın daha hijyenik olarak çıkmasını sağlarken, ev içi bakteri öldürme özelliğine de sahiptirler.

çamaşır kurutma makinesi

Tüm bu bahsettiklerimizi dikkate alarak seçiminizi yapmak üzere Çamaşır Kurutma Makineleri kategorimizi inceleyebilirsiniz. Bosch Wth 85201TR Çamaşır Kurutma Makinesi tercih edebileceğiniz ürünlerden bir tanesi.