ÜST
en hesaplı yurt dışı tatil

En hesaplı yurt dışı tatil rotaları

Geçtiğimiz bir iki sene gezginler için zor zamanlardı ve hesaplı yurt dışı tatil rotaları bulmak çoğu kişiye hayal gibi gelmeye başlamıştı. 2022’de ülkeler yavaş yavaş kapılarını açarken, bir sonraki maceranızı en hesaplı şekilde planlamanızı sağlamak için buradayız. Fakat seyahatinizi planlamadan önce seyahat kısıtlamalarını ve gideceğiniz ülkeye giriş için COVID testine ihtiyacınız olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

Nikaragua’daki el değmemiş plajlardan, Belarus’un 16. yy’dan kalma kalelerine en hesaplı yurt dışı tatil rotalarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin…

Nikaragua

en hesaplı yurt dışı tatil

Pandemi sonrası en hesaplı yurt dışı tatil rotaları listemizin başında Orta Amerika’daki en büyük ülke yer alıyor. Nikaragua, el değmemiş plajları, vahşi Pasifik dalgaları, iyi korunmuş kasabaları, en az 19 volkanı ve pastoral adaları ile tanınıyor.

Ülkenin 550 millik sahil şeridinin çoğu yıl boyunca inanılmaz sessiz. Doğuda sakin Karayipler ve batıda Pasifik’in sörf dalgaları ile her tür sahil tatilcisine uygun bir şeyler var. Bu ülkede başkent Granada’nın kusursuz mimarisini ve Léon’un renkli duvar resimlerini keşfedebilir, Küçük Mısır Adası açıklarında çekiç başlı köpekbalıklarıyla dalış yapabilir ve Cocibolca Gölü’ndeki Isla de Ometepe’nin ikiz yanardağlarında yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Laos

Sakin Laos, kalabalıklar tarafından hücum edilmemiş ve şaşırtıcı bir şekilde dokunulmadan kalmış bir ülke. Bu nedenle Laos, çeltik tarlalarını, ormanları ve uzak köyleri huzur içinde keşfederken, pandemi sonrası seyahatinizde izolasyonunun tadını çıkarmak için mükemmel bir yer. Laos’un en büyük şehri Vientiane’de bulunan oteller ise genelde oldukça uygun fiyatlı.

Sunduğu muhteşem manzaralar bir yana, Laos, nehir mağaralarında keşfe çıkan, ormanın üzerinden halatla geçen veya Namsong Nehri’nden aşağı inen adrenalin bağımlıları için de adeta bir cennet.

Belarus

Genellikle hesaplı yurt dışı tatil rotaları listesi yapılırken gözden kaçan Belarus, pandemi sonrası kültür seyahati aşıklarının masrafsız favorisi haline geldi.

Stalin dönemi sonrasının başkenti Minsk’e bir gezi yapabilir ve KGB’nin eski karargâh binası gibi birçok binayı içeren heybetli mimarisine hayran kalabilirsiniz. Sokaklar ise birçok sanat galerisi, suşi barları ve uygun fiyatlı otellerle dolu.

Minsk’in dışında, Belarus, Mir ve Nesvijk’te 16. yüzyıldan kalma kaleler, kartpostallara benzeyen köyleri ve Narochansky göller bölgesi de dahil olmak üzere dört milli park sunmaktadır. Eğer kış mevsiminde Belarus’u ziyaret etmeyi düşünüyorsanız Thermoform Arctica Unisex Termal İçlik Takım oldukça işinize yarayabilir.

Bolivya

Güney Amerika’nın en ucuz ülkesi olan Bolivya, en hesaplı yurt dışı tatil rotalarını araştıran gezginlerin hayali. Yüksek enerjili başkenti La Paz, baş döndürücü bir şehir. Tüm bu muhteşem manzaralar için teleferiğe atlayabilir ve ardından şehrin en iyi korunmuş kolonyal binalarından başlayarak, beyaz badanalı cephelere ve süslü siyah balkonlara ev sahipliği yapan Calle Jaen’de dolaşabilirsiniz.

Dilerseniz La Paz’dan Titicaca Gölü’ne gidebilir ve Copacabana’nın kıyısındaki büfelerde yerel halk tarafından oldukça ucuza pişirilen taze alabalıkları tadabilirsiniz. Veya Isla Del Sol’a giden bir tekneye binip gölün manzarasını izlemek için yürüyüş de yapabilirsiniz.

en hesaplı yurt dışı tatil

Bolivya’da yemek maliyeti neredeyse yok denecek kadar az. Kendinizi bu hesaplı yurt dışı tatil rotasında pahalı bir turla ödüllendirecekseniz, bunu dünyanın en büyük tuz düzlüğü Salar de Uyuni’de bir jip turuyla yaptığınızdan emin olun.

Dünyanın en büyük aynası olarak bilinen bu muhteşem manzara kesinlikle harcadığınız paraya değecek! Polaroid Go Beyaz Instant Fotoğraf Makinesi Beyaz ve 16’lı Film Seti’ni satın alıp bu anları ölümsüzleştirmeyi unutmayın!

Kamboçya

Kamboçya’nın tapınakları, en hesaplı yurt dışı tatil rotaları listesini yaparken macera dolu bir destinasyonunun sadece başlangıcıdır. Kamboçya, yalnızca sırt çantalı gezginler arasında popüler değil. Aynı zamanda düşük bir fiyata beş yıldızlı “otantik” bir macera arayan yetişkinler arasında da giderek popülerlik kazanıyor.

Turistik ama ömür boyu hatırlanayacağınız bir Kamboçya deneyimi için alarmınızı kurun ve en ikonik manzaralardan biri olan dünyaca ünlü Angkor Wat tapınağının arkasında güneşin doğuşunu izlemek için hazırlanın. Gezilecek 72 tapınağıyla Kamboçya mutlaka görmeye değer!