ÜST
google earth

Google Earth ile dünyayı dolaşın

Sürekli değişen bir dünyada, Google Earth, görüntüleri, 3B topografiyi, konum verilerini ve sokak görünümünü herkesin keşfedebileceği bir platformda birleştirerek bize Dünya’nın en eksiksiz resmini sunmaya devam ediyor.

Google Earth’e göre çoğu insanın ilk aradığı yer kendi evleri. Ancak Google Earth bize bundan çok daha fazlasını sağlıyor. Niagara Şelalesinden Times Meydanına, Tac Mahal’den dünyanın en yüksek zirvesine kadar Google Earth ile dünyayı serbestçe dolaşmak mümkün. Bunun dışında Google Earth ile bazı sanal turları gerçekleştirmek de mümkün. Bu yazımızda Google Earth ile yapabileceğiniz turlara beraber bakacağız.

UNESCO Dünya Mirası Alanları

google earth

Geçmişe dalmak mı istiyorsunuz? UNESCO tarafından Dünya Mirası Alanları ilan edilen otuz tarihi simge hakkında size bilgi veren bu sanal turunu gerçekleştirebilirsiniz. Tur, Hindistan’ın Tac Mahal’ini, Kamboçya’nın Angkor Wat Kulelerini ve İspanya’nın Catedral de Sevilla’sını içeriyor ancak bunlarla sınırlı değil. Birçok harika tarihi alanı dolaşıp bu alanlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Thıs ıs home

Bazen ev, kalbinizin olduğu yerdir. This is Home ile Google, dünyanın her yerinden geleneksel evleri ziyaret etmenize olanak tanır. Hatta Google Street View ile bu yerlerin her birinin arkasındaki tarih hakkında bilgi edinebilir ve benzersiz yapıların içine göz atabilirsiniz. Örneğin, Ürdün’de develerin ve diğer hayvanların kıllarından yapılmış bir dizi çadır görebilirsiniz.

Samsung Galaxy Z Fold3 5G 256 GB katlanabilen ekran tasarımı ile tüm bu turları farklı bir deneyim ile yaşamanızı sağlayabilir.

Stop and Smell the Flowers

Stop and Smell the Flowers, sizi dünyanın en nefes kesici botanik bahçelerinden ve arboretumlarından bazılarında bir yolculuğa çıkaran bir Google sanal turudur. Bu tur, Rusya, İsveç ve Kanada gibi ülkelerden Hollanda’ya kadar toplam on bir yeri içeriyor.

Küresel Bit Pazarları

Hiç hareketli bit pazarlarına ilgi duydunuz mu? Google sanal turuyla bunu kendiniz deneyimleyebilirsiniz. Bu tur, Fransa’daki Les Puces de Saint-Ouen, Hindistan’daki Anjuna Bit Pazarı ve Londra’daki Portobello Pazarı gibi dünya çapındaki en ikonik dokuz pazarda size yol gösteriyor.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 256 GB 6,9 inçlik ekran boyutu ve 108 megapiksellik kamera çözünürlüğü ile ön plana çıkıyor ve size sanal turlarınızda çok net bir görüntü sağlıyor.

Renkli Sokak Şenlikleri ve Karnavalları

Farklı kültürler ve toplumlar sayısız festivallere ev sahipliği yapıyor. Bunların en canlı olanları ise bu turda ele alınıyor. Bu tur, dünyanın dört bir yanından en büyük sekiz kutlamayı içeriyor. Bu kutlamalar arasında İspanya’da büyük çaplı domates savaşı La Tomatina, Hindistan’da Holi ve New Orleans’ta Mardi Gras yer alıyor.

Comıc Geek Destınatıons

Sizi bir dizi ikonik çizgi roman noktasında bir yolculuğa çıkaran bu sanal turla içinizdeki geek’i açığa çıkarabilirsiniz. Comic Geek Destinations, çeşitli kurgusal evrenlerde göründüğü bilinen toplam on konumun küratörlüğünü yapıyor. Bu konumlardan biri Parkwood Malikanesi. X-Men serisini bilenler bu malikanenin Profesörü Xavier tarafından “Üstün Yetenekli Gençler” okulu için kullanılan bir konak olduğunu hatırlayacaktır.

The Beautıful Game

google earth

Bu Google Earth turu sizi gezegenin en unutulmaz futbol destinasyonlarında bir yolculuğa çıkarıyor. Hedefler arasında Münih’teki Allianz Arena, Barselona’daki Camp Nou ve İngiltere’deki Old Trafford yer alıyor.