ÜST
ileri yaştaki

İleri yaştaki bireylere faydalı olabilecek 6 teknolojik cihaz

Yeni teknolojilerin hızlı ilerleyişi yaşamımızda birçok kolaylık sağlıyor. Günlük sorunlara çığır açan çözümler sunan cihazların gelişmekte olduğunu görüyoruz. Yeni teknolojik cihazlar aynı zamanda ileri yaştaki bireylere birçok şey sunabilir.

Bu yazımızda ileri yaştakilere faydalı olabilecek 6 teknolojik cihaz listesini inceliyoruz. Hazırsanız hemen başlayalım…

1.Amazon Echo Dot

ileri yaştaki

Amazon Echo Dot, müzik çalmak, akıllı ev cihazlarını kontrol etmek, arama yapmak, soruları yanıtlamak, zamanlayıcıları ve alarmları ayarlamak ve çok daha fazlası için Alexa’yı kullanan, sesle etkinleştirilen ve kontrol edilen bir akıllı asistan hoparlör. Amazon Echo Dot (4. Nesil) Alexa ile Akıllı Asistan Hoparlör özellikle ileri yaştakilere çok faydalı olabilecek bir cihaz.

Akıllı evi kontrol edebilen bu asistan ile ışıkları açıp kapamak, termostatları ayarlamak ve uyumlu cihazlar ile kapıları kilitlemek gibi birçok işlemi sadece sesli komut ile yapabilirsiniz. Tabii ki Amazon bu konuda tek değil. Google, Apple ve Microsoft gibi markalar da çeşitli görevleri yapabilen ve aynı sesli komut özelliğini sunan cihazlarla karşımıza çıkıyor.

2.Apple Watch

Apple Watch, Apple Inc. tarafından geliştirilen ve üretilen bir akıllı saat markasıdır. Fitness takibi, kablosuz telekomünikasyon ve sağlık odaklı aktivitelerde kullanılan uygulamaları çalıştıran iOS ile entegre edilmiş durumda. Apple Watch, düşme algılama özelliğine sahiptir ve saatiniz takılı olduğunda sert bir düşüş yaşarsanız bunu algılayabilir. Düşerseniz bileğinize dokunur, alarm çalar ve bir uyarı görüntüler.

Apple Watch, en az bir dakika hareket etmediğinizi algılarsa otomatik olarak arama yapar. Aramayı bitirdikten sonra saatiniz, acil durum kişilerinize saatinizin sert bir düşüş algıladığını ve bulunduğunuz yeri bildiren bir mesaj gönderir. Apple Watch Seri 7 Gps, 45MM ürününe hemen ulaşabilirsiniz.

3.Apple Aırpods

Apple AirPods, işitme güçlüğü çeken ancak işitme cihazı almayan veya takmayan ileri yaştaki bireyler için harika bir yardımcı alternatiftir. Kablosuz özelliği ve sesi güçlendirmeye yönelik az bilinen özelliği artık bir adım daha ileri gitti. Canlı Dinle adı verilen işlev, düşük dereceli bir işitme cihazı işlevi görebilir.

Canlı Dinle, iPhone’unuzu işitmekte güçlük çektiğiniz bir kişinin veya hoparlörün yakınına yerleştirdiğinizde işitmenizi kolaylaştırır. Canlı Dinleme özelliğini (bir kulak simgesi olarak görünür) etkinleştirdikten sonra, AirPod’larınız aracılığıyla bir şeyleri yakından dinlemek için iPhone’unuzun mikrofonunun sesini açabilirsiniz. Apple AirPods 3.Nesil Bluetooth Kulaklık Hepsiburada’da sizleri bekliyor.

4.ıRobot Roomba i7+ Akıllı Robot Süpürge

İleri yaştakilere faydalı olabilecek bir diğer teknolojik cihaz ise akıllı robot süpürgeler. iRobot Roomba i7+ Akıllı Robot Süpürge ise bu konuda öne çıkanlar arasında yer alıyor. Yüksek verimli filtresi, küf, polen, toz akarı, köpek ve kedi alerjenlerinin %99’unu yakalıyor.

Güçlü navigasyon sisteminin yanı sıra temizliği baştan sona kadar hallediyor. Toz haznesini otomatik olarak boşaltıyor, şarj oluyor ve iş bitene kadar temizlemeye devam ediyor. Böylece haftalarca süpürme işini unutabilirsiniz.

5.Arf Pets Otomatik Mama Kabı

ileri yaştaki

Arf Pets Kedi ve Köpekler İçin Otomatik Mama Kabı evcil hayvanınızın seçtiğiniz programa göre doğru miktarda mama yemesini sağlar. Bu otomatik besleyici ayrıca, sesinizi kaydetmenize ve yemek zamanında köpeğinizi veya kedinizi çekmek için çalmanıza olanak tanıyan bir “yemek zamanı mesajı” işlevine sahiptir.

Hafıza sorunları olan ileri yaştaki bireylerin evcil hayvanlarını düzenli olarak beslemesine yardımcı olacak bu cihaz aynı zamanda aşırı beslenmeyi de önleyecektir.

6.Aırtag

Apple Airtag (4 Pack) ileri yaştakilerin kaybettikleri veya bulamadıkları eşyalarına kolay bir şekilde ulaşmalarını sağlıyor. Uzaktan kumandalar, anahtarlar, cüzdanlar ve kolayca kaybolan diğer ev eşyalarına takıldığında günlük eşyalarını kaybetmelerini önlemeye yardımcı oluyor.