ÜST
sevgilinizle gidebileceğiniz

İstanbul’da Sevgilinizle Gidebileceğiniz 4 Romantik Yer

İstanbul’da sevgilinizle gidebileceğiniz, keyifli bir gün geçirebileceğiniz yerleri sizler için araştırdık. Çoğunlukla evde zaman geçirdiğimiz son iki yılın acısını çıkarmanın vakti geldi. Sevgililer gününü bahane edip sevgilinizle İstanbul’u yeniden keşfetmenin tam zamanı…

Sevgililer Gününe Özel Müze Kartı Kullanmak İçin: İstanbul Arkeoloji Müzeleri

sevgilinizle gidebileceğiniz

Sevgiliniz ile müze gezme fikri ilk bakışta sıcak gelmiyor olabilir. Peki size, Cankurtaran’da yer alan Arkeoloji Müzeleri’nin aynı zamanda İstanbul’un en doğal ve görkemli ormanını barındıran, tarihi manzarası ile en gösterişli parklarından biri parkı olan Gülhane Parkı’nda yer aldığını ve müzenin büyük kısmının yeni restore edildiğini ve bu haliyle Avrupa’nın en güzel müzelerinden birine dönüştüğünü söylesek?

Tarihi tramvayı kullanarak kolaylıkla gideceğiniz Gülhane Parkı içerisinde İstanbul Arkeoloji Müzeleri kapsamında birbirinden farklı üç müze bulunuyor; Eski Şark Eserleri Müzesi, Arkeoloji Müzesi ve Çinili Müze.

Eski Şark Eserleri Müzesinde Mısır’dan getirilmiş gerçek bir mumyayla tanışma fırsatı bulacak, Arkeoloji Müzesi’nin yer aldığı binada ise İstanbul’daki Neo-Klasik mimarinin en güzel ve gösterişli örneklerinden birini geziyor olacaksınız. Roma Dönemi heykel ve büstlerinin yer aldığı Arkeoloji Müzesi’ne sevgilinizle gitmişken aşkın tanrısı kabul edilen Eros’a selam vermeyi unutmayın.

Arkeoloji Müzelerini 09.00-18.30 saatleri arasında Müze Kart kullanarak ziyaret edebilirsiniz. Sevgilisiyle birlikte gelenler için Sevgililer Günü’ne Özel Müze Kart düzenlendiğini de not düşmüş olalım.

Müze ziyaretinin ardından Gülhane Parkını da gezmenizi öneririz. Hatta bu gezinizde size Contigo Termos Travel Mug sıcacık içeceğiniz de eşlik edebilir.

Sıcak içecek tercihinizi kahveden yana kullanacaksanız Pratigo Taşınabilir Kapuçino Makinesi tam size göre.

Romantik Bir Akşam İçin: 16 Roof Teras Bar, Swıssotel The Bosphorus

Sevgilinizle beraber İstanbul’a bambaşka bir açıdan bakmaya ne dersiniz? Swissotel The Bosphorus’un terasında yer alan 16 Roof, 2020 Dünyanın En İyileri listesine girmeye hak kazandı.

Restoran ve bar olarak hizmet veren 16 Roof, ünlü şef Bruno Andres Santa Cruz’un ellerinden Peru mutfağını Akdeniz lezzetleri ile harmanlayıp, leziz ve modern bir menü ile hizmet veriyor. İstanbul’un ve hatta dünyanın favorileri arasında kendine yer edinen bu mekan, sevgilinizle gidebileceğiniz en ideal yerlerden biri olarak öne çıkıyor.

Keşfe Açık Romantik Rota: Galataport, Çukurcuma ve Atatürk Kültür Merkezi

sevgilinizle gidebileceğiniz

Sevgilinizle gidebileceğiniz yerlere yenilenen ve keşfe hazır bir rota ekledik. Hem keyifli hem de dolu dolu bir gün geçirmek isterseniz sizi Tophane-Cihangir- Taksim hattına alalım.

Gezinizin ilk durağı Galataport’ta tarihi İstanbul yarımada manzarası eşliğinde kahvaltınızı yapabilirsiniz. Galataport’a gelmişken denize nazır yürüyüş yolu üzerinde yer alan tarihi Şekerci Cafer Erol’un renkli ve eğlenceli dükkanına mutlaka uğramalısınız. Özel günler için tasarlanan Şekerci Cafer Erol Bayram Hediye Kutusunda yer alan çikolata ve şekerlemelerin tadına baktıktan sonra şimdi rotayı Çukurcuma’ya çevirme zamanı.

Çukurcuma’nın tarihi sokaklarında birbirinden güzel antika dükkanlarına ve şık butiklerine göz atın. Ardından Sıraselviler caddesini takip edip restorasyonu yeni tamamlanan Atatürk Kültür Merkezi’ni (AKM) ziyaret edebilirsiniz. AKM’de tiyatro, sinema ve konser salonlarının yanı sıra sergi merkezi, kongre salonu, kütüphane, müze, sanat galerisi, kafe ve restoranlar yer alıyor. Özellikle güzel sanatlar alanında ender bulunan eserleri içeren kütüphanesi de mutlaka görülmeli.

Romantik Bir Kaçamak İçin: Suma Sanjati, Şile

Sevgilinizle gidebileceğiniz yerler listemizin en romantik öğesini en sona sakladık. Şile’nin Yeniköy mevkiinde birbirinden şık ve konforlu ağaç bungalov evlerde konaklayabileceğiniz Suma Sanjati, 1200 dönümlük ormanının tam kalbinde yer alıyor. Verandalı ve orman manzaralı evlerin bazılarında şömine ve jakuzi de bulunuyor.

Suma Sanjati, aynı zamanda taze ve doğal ürünleri mutfağında barındıran, şık bir restorana da ev sahipliği yapıyor. Gün içerisinde gerçekleştirdiğiniz orman yürüyüşlerinizi enfes bir akşam yemeği ile taçlandırabilirsiniz.