ÜST
paranızı daha dengeli harcamak

Tatillerde paranızı daha dengeli harcamak için 6 önemli ipucu

Belirli bir bütçe ile seyahat ederken paranızın daha uzun süre dayanmasını sağlamanın birçok yolu var. Bu yazımızda, tatillerde paranızı daha dengeli harcamak için 6 önemli ipucunu sizler için hazırladık.

Vakit kaybetmeden başlayalım…

1.Kendiniz pişirin

paranızı daha dengeli harcamak

Restoranlarda yemek yerine yemeğinizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Üç veya dört günlük bir kaçamaktan daha uzun süreli bir tatil planladıysanız, restoranlarda yemek yemenin bütçenizi ne kadar hızlı tükettiğini fark etmişsinizdir. Dünyanın çoğu yerinde dışarıda yemek yemek, kendi yemeğinizi pişirmekten daha pahalıdır.

Bu nedenle, uzun süreli seyahatlerde marketlerde bulacağınız eğlenceli yerel malzemelerle yemek yapmak tatili hem daha tasarruflu hem de daha keyifli hale getirebilir. Eğer tatilde paranızı daha dengeli harcamak istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey restoranlardan uzak durmak olabilir.

2.Sezon dışı seyahat edin

Sezon dışı terimini mutlaka duymuşsunuzdur. Yeni yıl dönemleri, yaz ayları ve bahar tatillerinde konumuna göre bazı yerler daha pahalı hale gelir. Yılın bu zamanlarından kaçınırsanız, odalarını doldurmak isteyen oteller, sezon dışında ziyaretçi çekmek için indirimli fiyatlara sahip turlar ve daha düşük uçuş fiyatları bulabilirsiniz.

Nereye gittiğinize bağlı olarak, yüksek sezonun ne zaman olduğunu belirlemek için internette arama yapabilir ve bundan kaçınmaya çalışabilirsiniz.

3.Pansiyonlarda kalarak paradan tasarruf edin

İlk olarak, pansiyonların ‘her zaman daha ucuz’ olmadığını belirtmekte fayda var fakat biraz araştırmayla dünyanın birçok yerinde hem uygun fiyatlı hem de akılda kalıcı harika pansiyonlar bulabilirsiniz. Ayrıca pansiyonlar bağlantı kurmak, yeni insanlarla tanışmak ve grup gezilerine katılmak için harika bir tercih olabilir.

4.Seyahat fiyatını ve trendleri araştırın

Dünya şehirlerindeki ortalama seyahat fiyatını bulmak, daha uzun ve daha iyi seyahat etmek için ne yapmak istediğimizi belirlemenize yardımcı olur. Bazen kiralamak zorunda olduğunuz arabalar, taksiler veya bir destinasyonun görülmesi gereken yerlerini ziyaret etmek için yapılan masraflar gibi masrafları karşılamak için bazı şeylerden ödün vermeniz gerekebilir. Bu yüzden araştırmanızı iyi yapmalısınız.

5.Alışverişi yapmayı bırakın ve bunun yerine fotoğraf çekin

Tatilde paranızı daha dengeli harcamak istiyorsanız, bir şeyler satın almayı bırakın. Bir süre sonra seyahatlerinizde aldığınız eşyaların gereğinden fazla olduğunu göreceksiniz. Bu yüzden hem kendiniz hem de başkaları için bir şeyler satın almayı bırakın. Fotoğraflar her şeyi anlatır.

Kendiniz ve başkaları için hediyelik eşyalara yatırım yapmak yerine, hediyelik eşyalar kaybolduğunda veya kırıldığında bile seyahatlerinizi hatırlamanıza yardımcı olacak güvenilir bir kamera ve kamera donanımına yatırım yapın. Fotoğraflar bagajınızda ağırlık yapmaz, bozulmaz, toz toplamaz veya kırılmaz. Alışverişi durdurduğunuzda ne kadar tasarruf edebileceğinizi fark edeceksiniz.

paranızı daha dengeli harcamak

Nikon D5100 Dijital SLR Fotoğraf Makinesi fotoğraf çekiminde üst düzey profesyonellik arayanların ilk tercihlerinden biri.

6.Seyahat ederken yürüyün ve toplu taşıma kullanın

Yeni bir şehri tanımanın her yere yürüyerek gitmekten daha iyi bir yolu yok. Taksilere bir servet vermek yerine gideceğiniz yerlere yürüyerek gidin. Bir araca ihtiyacınız olduğunda toplu taşımayı tercih edin. Genel olarak, yürümek, otobüs veya metro güzergahlarını bulmak yüksek masraflardan kaçınmanıza yardımcı olur.

Hummel Leon Unisex Spor Ayakkabı yürüyüşlerinizde tercih edebileceğiniz bir ürün.