ÜST

Ücretsiz Televizyon Platformları Nelerdir? & Özellikleri

Teknolojinin günden güne değişmesi ve yenilenmesi ile birlikte alışkanlıklarımızın da değiştiği gözlemleniyor. Bu yenilikler en çok izleme ve dinleme konusunda dikkat çekiyor. Bu noktada televizyonların kullanımının değişmesi de dikkatlerden kaçmıyor. Televizyon izlememiz konusunda faydalı olan bir araç karasal antenler oluyor. Daha sonra uydu ve kablo televizyon teknolojisi hayatımızda yer edinerek, televizyon keyfini ileri bir noktaya taşıyor. Bununla da kalmıyor, D-Smart, Digitürk gibi uydu üzerinden hizmet sunan platformlar ile karşılaşılıyor. Bahsi geçen platformlar televizyondaki kanalların kaliteli bir şekilde izlenmesine olanak sunuyor.

Ücretsiz TV Platformları Nelerdir?

Televizyon kanallarının dışında özel içerikleri izlemenize olanak sunan platformlarda dikkat çekmeye başlıyor.  Özellikle Telekom şirketleri tarafından sunulan Tivibu, Vodafone TV, Turkcell TV ve Türk Telekom gibi markalar sektörde öne çıkıyor. Bununa da kalmıyor Exxen, Netflix, Blu TV gibi daha pek çok platform kullanılıyor. Bahsi geçen platformlar ücretli televizyon kanalı ve özel içerik sunuyor. Ancak günümüzde kullanıcılara ücretsiz TV izleme şansı sunan platformlarda bulunuyor. Peki, ücretsiz TV Platformları nelerdir?

Blutv

Blutv kendine özgü içerik hazırlayan ve dünyada ses getiren platformlardan bir diğeri oluyor. Bu platformda içerikler çok uygun fiyatlara kullanıcılarla buluşuyor. Seç izle alternatiflerinin dışında canlı televizyon kanallarına da rastlamak mümkün oluyor. Yerli dizi ve filmlerden yabancı dizi ve filmlere kadar pek çok seçeneğin yer aldığı Blutv de içerik izlemek son derece keyifli oluyor. Hem yıllık hem de aylık ödeme imkanı sunan bu platforma üye olarak kaliteli ve orijinal içerikler izlemek mümkün oluyor. Bu ödemeler dışında herhangi bir ücret talep etmediği için son derece güvenilir bir uygulama oluyor. Üstelik yıllık ödeme ile bu platforma sahip olan insanlara, Blutv çeşitli indirimler de sunuyor.

Puhutv

Puhutv, yerli televizyon programları arasında yer alıyor. Bu televizyon platformu izleyicilerine hem kendi orijinal içeriklerini hem de televizyonda yayınlanan dizileri sunuyor. Ancak dizileri, normal televizyonda yayınlandığı tarihten bir gün sonra yayınlıyor. Puhutv ücretsiz bir televizyon platformu olarak kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Hem yerli hem de yabancı dizilere ev sahipliği yapan platformda son derece dikkat çeken filmlerde yer alıyor. Eski dönemlerden yalnızca Yeşilçam dizilerini yayınlayan site, günümüzde daha pek çok diziyi yayınlamayı amaçlıyor. Bu siteye girip dizi ve filmler kategorisine tıklandığında pek çok seçenek ile karşılaşılabiliyor. Filmler arasında Bir Küçük Eylül Meselesi, Kaybedenler Kulübü, Kader, Yeraltı gibi daha pek çok ilgi gören film yer alıyor. Diziler arasında ise Annemizi Saklarken, Gecenin ucunda, yalı çapkını, Ah nerede, Duy Beni, Benim Hayatım, yargı, Kazara Aşk, İçimizden Biri, Yalancı gibi daha pek çok diziye ev sahipliği yapıyor. Günümüzde 295 adet yabancı filme ev sahipliği yapan platformda 71 adette Türk filmi yer alıyor. Yerli dizilerinde epey fazla olduğu site de 127 tane Türk dizisine rastlanıyor. Bunun yanı sıra 27 tane yabancı dizi bulunuyor. Ücretsiz olan Puhutv’de film ve dizi keyfi bir başka oluyor!

FOXPlay

Ücretsiz televizyon platformlarından biri de FOxPlay oluyor. Ülkemizdeki en yeni dijital platformlardan olup hem orijinal içerikleri hem de FOX kanalında yayınlanan dizileri sunuyor. Bununla da kalmıyor bu platformda filmler, diziler, programlar, yarışmalar gibi daha pek çok farklı içeriğin yanı sıra tablet, mobil ve Smart TV’ler üstünden yalnızca dijitale özel olarak düzenlenen film, dizi ve programlarda bulunuyor.

Ücretsiz içerik sunulan bu platform birçok popüler dizi ve filme ev sahipliği yapıyor. Yeşilçam filmlerinden güncel filmlere kadar pek çok kategoriyi bulmak mümkün oluyor. Henüz yeni bir platform olsa da bünyesinde birçok seçeneğe rastlama olanağı bulunuyor. FOXPlay de hem geçmiş dönemlerde hem de günümüzde FOX TV de yayınlanan dizilere rastlanabiliyor. Özellikle kaçırılan bölümler birkaç saat sonra FOXPlay üzerinden dinlenebiliyor.

YouTube

Popüler platformlardan olan YouTube her kitleye hitap edebilecek seçeneklere ev sahipliği yapıyor. Birbirinden ilginç videolardan filmlere, dizilerden öğretici videolara kadar daha pek çok alternatife rastlanıyor. Yani hemen hemen her türlü içeriğe ev sahipliği yapıyor. Üstelik birçok film, dizi ve diğer videoları ücretsiz olarak izlemek mümkün oluyor. Bu platforma bazı içerikler illegal olarak yükleniyorken bazıları yapımcı firmalar tarafından yüklenebiliyor. Özellikle halihazırda televizyonda yayınlanan diziler, yapımcı şirketler tarafından aynı kalitede eklenebiliyor. Platformda ücretsiz olarak izlenebilecek birçok kanalın yer aldığını ve konforlu bir izleme imkanı sunduğunu belirtmek mümkün oluyor.

Tubi TV

Tubi TV de ücretsiz film ve dizi sunan platformlar arasında yer alıyor. Birbirinden popüler ve kaliteli içeriklere ev sahipliği yapan platformda içerik izlemek şahane oluyor. Yerli dizilerden yabancı dizilere, yerli filmlerden yabancı filmlere kadar pek çok seçeneğin yer aldığı Tubi TV de her kesime hitap edebilecek içerik bulunuyor. Üstelik bu platforma herhangi bir kayıtta bulunulması gerekmiyor. Aynı şekilde kredi kartı kaydetme gibi bir seçenek yer almıyor. Tek dezavantajı reklamlar olsa da kişiye ücretsiz izleme imkanı sunuyor. Üstelik televizyonda değil cep telefonu, tablet ve bilgisayar gibi akıllı cihazlarda istenilen yerde ve istenilen zamanda izleme seçeneği sunuyor.

Sony Crackle

Sony Crackle, ücretsiz dizi ve filmler sunan platformlardan bir diğeri oluyor. İçeriğinde her tarz içeriği barındırması sebebiyle pek çok kullanıcının zevkine ve beklentisine hitap etmeyi başarıyor. Özellikle yabancı dizi ve filmlere ev sahipliği yaptığı için sıklıkla tercih ediliyor. Ancak Türk dizi ve filmlerden de yer alıyor. Televizyonda yayınlanan bazı diziler birkaç gün sonra siteye ekleniyor. Ücretsiz bir platform olan Sony Crackle yalnızca televizyonlardan değil, tüm akıllı cihazlardan dizi ve film izleme imkanı sunuyor.

SnagFilms

İçeriklere kaldığınız yerden devam etmenize olanak sağlayan televizyon programlarından biri de SnagFilms oluyor. Sayısız altyazı ve dublaj ile dizi ile film sunan bu platformda her tarza uygun seçenek bulunuyor. Üstelik televizyonda kaçırılan dizi ve filmlerin yanı sıra çeşitli platformlara da ev sahipliği yapıyor. Her yaşa ve her zevke sunduğu içerikler ücretsiz bir şekilde sunulduğu için sıklıkla tercih edilen platformlar arasında yer alıyor. Üstelik reklam yer almadığı için kesintisiz bir film ve dizi keyfi yaşatıyor. Bu platformda dizi ve film izlemek için yalnızca internet bağlantısına ihtiyaç duyuluyor.

Netflix

Netflix ücretsiz bir program olmasa da kullanıcılarına cüzi rakamlara muhteşem içerikler sunan bir platform oluyor. Bünyesinde sınırsız yerli ve yabancı içeriğe ev sahipliği yapıyor. Üstelik bu içerikler hem altyazılı hem de dublaj olarak yer alıyor. Dünya çapında ses getiren abone sayısı ve içerikleri ile biliniyor. Burada her tarza ve her zevke hitap eden birçok seçenek yer alıyor. Her ülkede orijinal içerik üretme olanakları olup, bu platforma yüklendiği için Netflix de çok farklı kültürlere rastlanabilir. Üstelik yayınladığı dizi ve filmleri indirme olanağı sunduğundan mobil veri kullanımı olmadan her yerde izleme şansı da sunuyor. İster televizyon ister akıllı telefon isterseniz de diğer akıllı cihazlardan bu içeriklere ulaşabiliyorsunuz.