Hediye Kartları

Hediye Kartları

Dijital eğlence kültürünün giderek artış gösterdiği son yıllarda, gerek oyun dağıtımı yapan platformlar gerekse internet üzerinden müzik ve video akışı gerçekleştiren abonelik gerektiren servisler yaygın biçimde kullanılıyor. Ödeme yöntemi noktasında, genellikle banka ve kredi kartı kabul eden, bu yöntemlere alternatif olarak kullanıcıları, GSM şirketleri ya da yerel ödeme mekanizmalarıyla iş birliği neticesinde ortaya çıkan ödeme çözümlerine yönlendiren platformlar, daha farklı yöntemler de geliştirebiliyor. Bu aşamada, hediye kartları devreye giriyor. Banka veya kredi kartı kullanmayan, cep telefonu faturasına ek ücret yansımasını istemeyen ve sevdiklerine, eğlenceli sürprizler yapmayı hedefleyenlere seslenen hediye kartları, bugün hemen her platformda karşılığı olan, bir değer hâline geliyor. Ödenecek meblağ karşılığında kredi, abonelik başlangıcı veya yenilemeyi sağlayacak para, mağazada kullanılabilecek dijital para ve oyun içi kredi/para gibi özelliklere sahip olabilen ürünler, e-Pin mantığıyla çalışıyor. Hediye kartlarındaki harf ve sayı kombinasyonları, ilgili platformun veya oyunun kod kullanma kısmına eklenerek etkinleştirilebiliyor.

Dijital Hediye Kartları ile Eğlenceye Katılın

Aileniz ve sevdiklerinizle güzel zaman geçirmek amacıyla takip ettiğiniz platformların abonelik ödemelerini kolayca gerçekleştirebilmenize yardım eden hediye kartları, aynı zamanda arkadaşlarınızla, eğlenceye katılabilmenize de zemin hazırlıyor. Dijital oyun platformlarında oynanabilen çok oyunculu çevrim içi yapımları arkadaşlarınızın almasını istiyor onlarla saatler sürecek maceralara dâhil olmayı hedefliyorsanız, oyun platformlarında etkinleştirilebilen hediye kartları sizleri bekliyor. Seçeceğiniz ürünün meblağı tutarındaki para karşılığı, hediye kartlarını gönderdiğiniz arkadaşınızın, ilgili platformdaki cüzdanına yansıdıktan sonra arkadaşınız, istediğiniz oyunları veya kendi oynamak istediği oyunları kolayca satın alabiliyor. Şayet çevrim içi oyunlarla çok zaman geçiriyor ve oyun içi harcamalar yaparak oyundaki karakterinizi ya da aracınızı geliştirmeyi planlıyorsanız, aynı hediye kartları bu amaçla da kullanılabiliyor. Platformlardaki cüzdan üzerinden ödeme kabul eden çevrim içi çok oyunculu yapımlarda oyun içi eşya, silah ve benzeri ekipmanları almak için hediye kartları ile hesabınıza yüklenen paraları kullanmanız mümkün oluyor.

Hediye Kartları ile Çocuğunuzun Dijital Alışverişlerini Kontrol Altına Alın

Çocukların favori eğlence platformu hâline gelen akıllı cep telefonları ve tabletler, küçüklerin, dijital dünyaya açılan pencereleri oluyor. İnternet olanaklarından yararlanabilirken aynı zamanda ilgili tabletlerin işletim sistemleriyle birlikte gelen mağazalar, büyükler gibi çocuklara da sayısız ürün sunuyor. Çocukların ilgisini ise genellikle dijital oyunlar çekiyor. Oyun içi harcama ve reklam kaldırma gibi işlemler için kullanıcılardan ödeme talep eden oyunlar, çocukların zaman zaman kredi kartı bilgilerinizi mağazaya girerek alışveriş yapmalarına neden olabiliyor. Böylesi durumların önüne geçmek ve çocuğunuzun mobil platformlardaki dijital harcamalarını kontrol altında tutmak için yönelebileceğiniz dijital hediye kartları, onların diledikleri oyunlara ulaşabilmelerine olanak verirken oyun içi alışverişlerini de kredi kartınız olmaksızın gerçekleştirebilmelerine ortam hazırlıyor. Böylece ay sonlarında karşınıza sürpriz harcamalar çıkmıyor ve çocuğunuz sahip olduğu parayı daha tasarruflu ve doğru şekilde kullanmayı öğrenebiliyor.

Arkadaşım, Steam cüzdanıma eklemek üzere kullanabileceğim dijital hediye kartı gönderdi; gelen karttaki kod karşılığında cüzdanıma eklenen parayı hemen kullanmak zorunda mıyım?

İlgili platformda cüzdanınızda bulunan parayı dilediğiniz zaman kullanma veya hiç kullanmama gibi imkânlarınız bulunmakla birlikte paranın son kullanım tarihi gibi bir durum söz konusu değil.

Çocuğuma Google Play Store’da kullanabileceği hediye kartları almak istiyorum, bu kodla çocuğumun hesabına yüklenecek para nerelerde harcanabilir?

Google Play, kapsamlı bir platform olduğu için bu meblağ; uygulama satın alma, uygulama içi harcama, oyun satın alma, oyun içi harcama, dijital film kiralama ve satın alma, kitap satın alma gibi işlemlerde değerlendirilebilir.

Netflix üyeliğimi yenilemek için hediye kartı kullanmak istiyorum, bu mümkün mü?

Platformun, farklı miktarlarda paraya karşılık gelen hediye kartlarını satın alıp üyelik yenileme işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hediye Kartları

296 ürün listeleniyor
Valve
Sony
Roblox
Sony Computer Entertainment
Nintendo
Epay
HemenOyun
Lifebox
Metabyte
Microsoft Studios
Steam
İkon Telekom
Haytap
Imvu
Playsatis
TEGV
Örün Matbaa
3C1B
Bin Bin
Blizzard Entertainment
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 36 / 296 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?