ÜST
hobi

Eğlenceli Vakitler için Yaratıcılığınızı Geliştirebileceğiniz 5 Hobi

Hobiler mesleğimiz dışında vakit ayırmaktan keyif aldığımız uğraşlar olarak hayatımıza renk katıyorlar. Her yeni hobi bizi ayrı geliştiriyor ve yaratıcılığımıza katkı sağlıyor. Özellikle yaratıcılık gerektiren hobiler bu konuda kendini geliştirmek isteyenlere yardımcı oluyor.

Peki yaratıcılığı geliştiren hobiler nelerdir? Bu yazımızda sizlere, yaratıcılığınızı geliştirmeye yardımcı olacağını düşündüğümüz 5 hobi önerisi sunacağız. Haydi, başlayalım…

1.Takı ve aksesuar yapmak

hobi

Takı ve aksesuar yapımı yaratıcılık gerektirdiğinden, yaratıcılığınızı geliştirebilmeniz için harika bir hobidir. İstediğiniz renklerde ve tasarımlarda boncukları, taşları bir araya getirerek iplerden ve kumaşlardan destek alarak çeşit çeşit takı ve aksesuar meydana getirebilirsiniz. Bu konuda hem malzeme alternatifi çok boldur hem de yapacaklarınız hayallerinizle sınırlıdır.

Farklı takı ve aksesuarları inceleyerek fikir alabilir, kendi fikirlerinizi de katarak kendinize özgü, özel tasarımlar yaratabilirsiniz. Yaptığınız takı ve aksesuarları kendiniz kullanabileceğiniz gibi; arkadaşlarınıza, akrabalarınıza, sevdiklerinize hediye edebilir ya da hobi olarak başladığınız takı aksesuar yapımını ufak ufak mesleğe dönüştürüp satışlar yaparak gelir elde edebilirsiniz. Boncuklar kategorimizi ziyaret ederek, yapmak istediğiniz takı ve aksesuarlara uygun boncukları seçebilirsiniz.

2.Örgü örmek, dikiş dikmek

Örgü örmek ve dikiş dikmek de yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz, dolayısıyla da yaratıcılığınızı geliştirebileceğiniz hobiler arasındadır. Dilerseniz başlamadan önce, yapılmış örnekleri inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. İncelediğiniz örnekler sizde yeni çağrışımlar uyandıracak ve yapmaya başladıktan sonra yeni yeni fikirlerin oluşmaya başladığını göreceksiniz. Örgü örmek istiyorsanız, ilk önce atkı gibi daha rahat örebileceğiniz ürünlerle başlayıp, ilerleme kat ettikçe kazak gibi daha detaylı ürünlerin yapımına geçebilirsiniz.

Mirafil Universe Mavi-Kahverengi Örgü İpi ile hemen örgüye başlamaya ne dersiniz?

3.Çizim ve boyama yapmak

Çizim yapmaktan keyif alacağınızı düşünüyorsanız hayalinizdekileri kağıda dökerek karakalem çizim yapabilir, dilerseniz çizimlerinizi boyayabilirsiniz. İster karakalem ister renkli olsun, resim yapmak başlı başına yaratıcılığı geliştiren hobiler içindedir. Üstelik boyama yapacaksanız nerede hangi renkleri kullanabileceğinizi düşünmek de yaratıcılığınıza katkıda bulunacaktır. Renk seçimi tamamen isteğinize ve hayal gücünüze bağlıdır. Kuru boya kalemler, çizimlerinizi renklendirmek için iyi bir seçim olacaktır.

hobi

Fatih 24 Renk Tam Boy Kuru Boya Kalemi’ne göz atmanızı tavsiye ederiz.

4.Bahçecilikle uğraşmak

Doğayla baş başa vakit geçirmeyi seviyorsanız ve doğa sizi dinlendiriyorsa, önerebileceğimiz hobiler arasında bahçecilik de bulunuyor. Bahçeyle uğraşırken günlük hayatınıza dair her şeyden uzaklaşabilir, üstelik yaratıcılığınızı geliştirebilirsiniz.

Bir bahçeniz yoksa, evinizde veya balkonunuzda bitki, çiçek, meyve, sebze yetiştirmeyi deneyebilirsiniz. Bu uğraştan çok keyif alacağınıza, toprakla haşır neşir oldukça negatif enerjilerden arınacağınıza, kendinizi adeta iyileşmiş hissedeceğinize eminiz. Bir terapi, meditasyon niteliğindeki bu hobi ile her geçen gün yeni şeyler öğrenecek, kendinizi doğayla iç içe hissedeceksiniz.

5.Yeni bir dil öğrenmek

Yeni bir dil öğrenmek; size bambaşka kapılar açacaktır ve yeni kültürlerle tanışma imkanı sunarak bakış açınızı genişletip değiştirecektir. Bakış açınızın değişmesi demek aynı zamanda yaratıcılığınızın da gelişmesi anlamına gelecektir.

Kendinizi birçok farklı açıdan geliştirmenize yarayacak olan dil öğrenimi ile hem yeni bir hobi edinmiş hem de vaktinizi, işinize yarayacak faydalı bir işe ayırarak verimli geçirmiş olacaksınız. Dilerseniz hemen Yabancı Dil Kitapları kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.