ÜST
yemek tarifi kitabı

Yemek Yapmayı Sevenlere 5 Yemek Tarifi Kitabı

Yemek; tekniğin, yaratıcılığın, estetik kaygısının bir araya gelmesiyle yemek sanatı haline gelmiştir ve sadece beslenmeyi ve doymayı sağlamanın çok ötesindedir. Yemek yapmak ister hobi ister meslek ister sadece ihtiyaçtan yapılan bir aktivite olsun, keyifli bir uğraştır. Yemek yaparken genellikle tüm düşünceleri bir kenara bırakır, sadece yemek yapmaya odaklanırız ve bu yönüyle yemek hazırlamak bir terapi, diğer bir deyişle meditasyon halini alabilir.

Farklı yemek tarifleri denemek ve farklı lezzetleri keşfetmek oldukça heyecan vericidir. Yemek tarifi kitapları da bu konuda önemli yardımcılardandır. Ancak yemek tarifi kitabı seçmekte zorlanıyor olabilirsiniz. İşte bu yazımızda sizlere, seçiminizi kolaylaştırmak için yemek tarifi kitap önerileri sunacağız. Hemen önerilerimize göz atmaya ne dersiniz?

1.@Fitmuhendisce Tarifler – Canan Hastürk

yemek tarifi kitabı

Canan Hastürk tarafından yazılan “@Fitmuhendisce Tarifler” kitabında; yemek yapmayı, yemek yemeyi sevenlere ve lezzet düşkünlerine hem sağlıklı beslenebilecekleri hem de sağlıklı beslenirken damak tadından taviz vermeden, moral bozmadan, bütçeyi sarsmadan hazırlayabilecekleri tarifler sunuluyor.

Siz de Canan Hastürk’ün bilgilerinden, tecrübelerinden ve yaratıcılığından faydalanmak istiyorsanız @Fitmuhendisce Tarifler adlı kitabı hemen sepetinize eklemelisiniz.

2.Refika’dan Hızlı Tarifler – Refika Birgül

Refika Birgül’ün yazdığı “Hızlı Tarifler” adlı yemek kitabı her bir tarifi ile mutfakta geçirdiğiniz zamanı daha da keyifli kılıyor, zaman kazanmak ve yemeklerin lezzetini artırmak için ipuçları ve kısa yollar veriyor.

Refika Birgül amacının; hızla azalan evde yemek yapma alışkanlığını ve çeşitliliği tekrar hayatımıza katarak gittikçe tüketime yönelen yaşamımızda üreterek tüketmenin keyfini yaşamak olduğunu söylüyor. Önemli adımlarda fotoğraflarla desteklenen ve kritik yerlerde ipuçları veren kitaptan yararlanmak için Refika’dan Hızlı Tarifler kitabını mutlaka edinmenizi öneririz.

3.Ev Yapımı Vejetaryen Tarifler – Kolektif

“Ev Yapımı Vejetaryen Tarifler” kitabında, birbirinden lezzetli 150’den fazla lezzet çeşidi yer alıyor. Mutfağınızın vazgeçilmez rehberi olacak bu kitaptaki her tarif güzel sunumlarıyla birlikte fotoğraflarla adım adım anlatılırken, kullanılan teknikler aşamalı olarak gösteriliyor.

Siz de vejetaryen besleniyor veya beslenmeyi düşünüyorsanız ya da çevrenizde vejetaryen beslenen bir yakınınız varsa ona hediye etmek amacıyla Ev Yapımı Vejetaryen Tarifler başlıklı kitabı hemen almanızı tavsiye ederiz.

4.Danilo ile Mutlu Tarifler – Danilo Zanna

yemek tarifi kitabı

“Danilo ile Mutlu Tarifler” adlı kitabının yazarı Danilo Zanna; yemeklerle oynamayı, farklı lezzetleri birleştirmeyi sevdiğini belirtiyor ve bu kitap için şunları söylüyor: “Bana hep soruyorlar, ‘sen nasıl bu kadar mutlusun?’ diye. Cevabı nedir diye düşündüm. Ben mutfakta ne zaman, en çok ne yaparken mutlu oluyorum diye ve beni en mutlu eden tarifleri hatırladım. İşte bu kitapta benim ruhuma dokunan tarifler var; bir de o tariflere eşlik eden, hayat hikayemden anektodlar. Hani Türkçe’de çok güzel bir laf vardır ya. ‘Kalbe giden yol mideden geçer’ diye. Aslında bence kalbe giden yol biraz da mutfaktan geçiyor. Mutluluk biraz da mutfaktan başlıyor. Kitabın başlangıç noktası da bu işte.”

Siz de mutluluk veren bu tarifleri denemek istiyorsanız Danilo ile Mutlu Tarifler kitabını satın alabilir ve hemen tarifleri denemeye başlayabilirsiniz.

5.Ayşe Tüter Ev Yemekleri (593 Lezzetli Tarif) – Ayşe Tüter

593 lezzetli tarifin yer aldığı “Ayşe Tüter Ev Yemekleri” adlı kitapta; çorbalar, et yemekleri, tavuk yemekleri, balıklar, etli sebzeler, zeytinyağlılar, pilavlar, mantılar, makarnalar, börekler, bayat ekmekten yapılan yiyecekler, mezeler, salatalar, tatlılar, sütlü tatlılar, pastalar, helvalar, tatlı kurabiyeler, tuzlu kurabiyeler, reçeller sizi bekliyor. Birbirinden lezzetli tarifleri denemeye başlamak için Ayşe Tüter Ev Yemekleri adlı kitabı vakit kaybetmeden almalısınız.