Akıllı saat meraklıları için model önerileri

Kolumuzdaki saatler en önemli aksesuarımız olmuş durumda. Sadece zamanı ölçmekle kalmayan akıllı saatler zamanımızı planlıyor, mesajlarımızı okuyor, nabzımızı ölçüyor… Siz hala bir akıllı saat sahibi değil misiniz? 

Akıllı saatler ne işe yarar?

Günümüzün en hafif, giyilebilir teknolojisi olan akıllı telefonlar, elinizdeki tableti, cebinizdeki telefonu kolunuza taşıyor. Telefonunuza gelen çağrıyı akıllı saatinizle cevap verebilir, mesajlarınızı yanıtlayabilir, GPS teknolojiyse konumunuzu izleyebilirsiniz. Aslında uzun zaman hayatımızda olan akıllı teknoloji son dönemlerde oldukça popülerleşen bir teknoloji.

Akıllı saatler, cebinizdeki telefonu daha etkin bir şekilde kullanmanız için tasarlandı. Suya dayanıklı modelleri sizi duşta ya da havuzda da yalnız bırakmıyor. Akıllı saatlerin en önemli özelliği ne derseniz, her anınızı takip ederek sağlıklı yaşam koçluğunuzu yapmak.     

Gün içinde sosyal medya için kaç kez telefonunuzu cebinizden çıkarıyorsunuz? Kabul edelim elimizden gelsen her dakika telefonumuza bakar, sosyal medya hesaplarımızı şöyle bir kontrol ederiz. Hah! İşte akıllı saatler sizi sürekli cep telefonlarınızı cebinizden çıkarmanızı gereksiz kılıyor. Kolunuzdaki akıllı saatle dilediğiniz kadar sosyal medyada takılabilirsiniz.

Akıllı saat alırken nelere dikkat etmelisiniz?   

-Telefonunuzla %100 uyumlu akıllı saatlere yönelmeniz önemli. Apple Watch serisi yalnızca iPhone telefonlarda kullanabilirsiniz. Hemen hemen diğer modeller bütün telefonlarla uyumlu çalışsa da bazı özellikleri sınırlandırabilir.

-Spor tutkunuysanız nabız ölçen ve GPS teknolojisi kullanan bir model seçmek en doğrusu olur.

-Akıllı saatinizin pil ömrü en dikkat etmeniz gereken unsur. Hibrit pil kullanan akıllı saatler uzun pil ömrüyle diğerlerinden bir adım önde.

-Akıllı saatin kordonu ve tokası bazı yıpranmalar ya da tarz değişikliği nedeniyle kolay değiştirilebilir olmalı.

Son dönemin en popüler akıllı saat modelleri

Fitbit’in uzmanlık alanı fitness cihazları. Fitbit’in uzmanlık alanında edindiği deneyiminin akıllı bir saatle birleştirerek Fitbit Versa’yı geliştirdi. Sağlık odaklı olan Fitbit Versa 2021 en gözde modelleri arasında.

Ticwatch Pro çift katlı ekranı ve pil ömrüyle rakiplerine fark atıyor. Wear OS işletim sistemine ve NFC özelliğine sahip bu akıllı saat şimdiden popüler.

Huawei giderek yükselen bir ilgiyle karşı karşıya ve bu ilgiyi Watch 2’le taçlandırıyor. 1.2 inçlik bir led ekrana sahip Huawei Watch GT 2e yüksek çözünürlüğüyle akıllı saatler arasında en iyisi.

Samsung artık teknoloji devlerinden biri ve kendine yakışır bir akıllı saat modeli Galaxy Watch’ı üretti. Samsung Galaxy Watch pil ömrü ve tasarımıyla akıllı saat dünyasının en çok satan modellerinden biri. 

Her modelinde kendine yeni şeyler ekleyen Apple, son nesil akıllı saati Watch Series 5 ile yine akıllı saat dünyasının en çok modellerinden biri olmaya devam ediyor. Series 5, kare tasarımıyla da diğer akıllı saatlerden ayrılıyor.

Akıllı saat kavramını başka bir boyuta taşıyan Garmin, suya ve ekstrem şartlara dayanıklı modelleriyle dikkat çekiyor. Örneğin güneş enerjisi ile şarj olabilen Garmin Fenix 6 Pro Solar, akıllı saatlerin geldiği noktayı görmek açısından iyi bir örnek.

Garmin ile birlikte GPS teknolojileriyle öne çıkan bir diğer marka da Suunto. Özellikle outdoor kullanımlar için gelişmiş bir GPS ve haritalama teknolojisine sahip Suunto 7, profesyonel hobilere sahip olanlar için biçilmiş kaftan.

Sizde akıllı bir saat almak istiyor ama emin olamıyorsanız Akıllı Saatlerin Hayatınızı Kolaylaştıran Özellikleri’ne bir göz atmanız tavsiye ederiz. “Aradığım model bunlardan daha farklı” diyorsanız o zaman adres belli: Hepsiburada! Yüzlerce modelin listelendiği “Akıllı Saat” kategorisi, size uygun bir modele ev sahipliği yapıyor olabilir.