Ucuz uçak bileti bulmanın püf noktaları

Uçaklar bazen bütçemiz için biraz zorluk çıkarsa da en konforlu ve hızlı ulaşım araçları olarak hayatımızdalar. Biz de bu konforu devam ettirmeniz için gereken ucuz uçak bileti faktörünü masaya yatırdık.

Kural 1: Esnek zamanla için sıkı program yapın

Uçak biletleri aldığınız zamana göre değişiklik gösterebilir. Eğer seyahatinizi yılbaşı, bayram ve tatillere denk getirdiyseniz, maliyetin artması kaçınılmaz olacaktır. Yılın bu zamanlarında çok fazla insan uçmak istediği için bilet fiyatları artacaktır.

Genellikle yoğunluğun daha az olduğu zamanlarda, uçak firmaları yolcu kapasitesini tamamlayabilmek için fiyatlarda indirime gider. Böyle zamanlarda ucuz uçak bileti bulma ihtimalinizin çok yüksek olduğunu aklınızdan çıkartmayın. Lafın kısası nereye ucuz uçak bileti bulursanız oraya uçun.

Kural 2: 20 gün

Hafta sonunu değerlendirmek, işin stresinden, şehrin koşturmacasından uzaklaşmak için küçük bir kaçamak hepimizin hoşuna gider; gider ama bu işi en hesaplı şekilde çözmek gerekli diyorsanız, biletlerinizi 20 gün önceden almalısınız. İstatistikler gösteriyor ki 20 gün öncesinden alınan uçak biletleri daha ucuz oluyor.

Seyahat sırasında sizi rahat ettirecek bir yastık edinmeyi de unutmayın. Uzun ve yorucu uçak yolculuklar için Fdm Seyahat Yastığı gibi ürünler güzel bir uyku çekmenize yardımcı olabilir.

Kural 3: Arama motorlarının nimetlerinden faydalanın

Birçok uçak firması arasında kaybolup, hangisinde daha ucuz uçak bileti bulurum diyerek kendinizi heba etmeyin. Dijital çağda bunun da kolayı var. Uçak bileti arama motorlarını kullanarak birden fazla uçak firmasını karşılaştırabilir, dilediğini lokasyon için karşılaştırmalar yapabilirsiniz. İster Londra, ister Prag, tam da burada keşfetmeniz için yeni rotalar sizleri bekliyor.

Kural 4: Ne kadar erken o kadar iyi

Sizde takdir edersiniz ki bir uçakta en erken biten koltuklar en ucuz olanlarıdır. Uçuş tarihin yaklaşması sizin ucuz uçak bileti hayalinizi suya düşürebilir. Elinizi çabuk tutup erken rezervasyonla kâra geçebilirsiniz. 

Eğer iş gezileri için sürekli uçmak zorunda kalıyorsanız, Tobi Buharlı El Seyahat Ütüsü sizin ayrılmaz bir parçanız olabilir.

 Kural 5: Havaalanları arasında gezinin

Artık aynı şehirde birkaç havaalanı olabiliyor. Özellikle büyük kentlerde. Siz de ucuz uçak bileti almak isterseniz, işte bu havaalanlarından en ucuzunu tercih edebilirsiniz. İstanbul özelinde konuşursak Sabiha Gökçen Havaalanı daha ucuz bir alternatif alacaktır. 

Kural 6: Şehre ulaşmanın birden fazla yolu vardır

Gideceğiniz şehrin havaalanına inmek size bir miktar zaman ve epeyce konfor sağlayabilir ama maliyeti oldukça yüksek de olabilir. Alternatif rotaları denemekten çekinmeyin. Ucuz uçak bileti nerdeyse oraya uçun.

Bu sizin gitmek istediğiniz şehrin yakınlarında bir yer olabilir. Böylelikle bir taşla iki kuş vurabilirsiniz. Hem istediğiniz şehre ucuz uçak bileti bulmuş kadar olursunuz hem de ekstradan başka bir şehri de görmüş olursunuz.

Kural 7: Tetikte olun

Ucuz uçak biletinin nerede ne zaman karşınıza çıkacağı belli olmaz. Bu yüzden kullandığınız uçak bileti arama motorunda bildirimleri açmak ve alarm kurmak, uçak firmalarının mail listesine üye olmak işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.  

Kural 8: Mil biriktirin 

Hemen hemen hepimiz kredi kartı kullanıyoruz. Mil biriktiren kredi kartlarını tercih etmeniz durumunda sizde bir iki biletinizi bedavaya getirebilirsiniz. Ucuz uçak biletinden daha iyi bir şey varsa o da bedava uçak biletidir. 

Ucuz uçak biletleriniz hazırsa eğer, yola çıkmak için son hazırlıkları tamamlayabilirsiniz. Escape Pembe Kadın Valiz Bavul Seyahat Çantası Seti ihtiyacınız olan alanı size sağlayabilir.

Bu arada seyahat etmenin tadını, bavul hazırlama telaşıyla kaçırmayın diye size birkaç öneri hazırladık. Bavul hazırlamaya başlamadan önce “Seyahat Çantası Hazırlama Tüyoları” başlıklı içeriğimize göz atmayı unutmayın.