ÜST

23 Nisan coşkusunu evinize taşıyacak süs tavsiyeleri

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yaklaşırken bu anlamlı günü çocuklarınızla beraber tüm coşkusuyla kutlamaya hazır mısınız? Pandemi nedeniyle evde kaldığımız ve caddelerde, stadyumlarda kutlayamadığımız bayramlarda en çok onların boynu bükük kalıyor.

Çocuklarımızın bu anlamlı günün farkına varmalarını sağlamak ve bayram coşkusunu yaşatmak için evde hazırlayabileceğiniz birkaç süsleme tavsiyesine ne dersiniz?

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla birlikte kutlanmaya başlayan 23 Nisan, egemenliğin padişahtan alınıp halka verilmesini kutlamak ve bunun için verilen mücadelede ailesini yitiren çocukları mutlu etmek için kutlanan son derece özel bir gün.

Koronavirüs salgını nedeniyle 2020’nin mart ayından beri evlerde daha çok vakit geçirmeye başladık. Bayramları okullarda ya da caddelerde değil evlerimizde ve hata ekranlarımızın başında geçirir olduk. Yine de bu özel günde evde çocuklarımıza bayram mutluluğunu yaşatmak bizim elimizde.

Renkli balonlarla bayram coşkusu

23 nisan

Rengarenk balonlarla evi kaplamaya ne dersiniz? Bayram coşkusu eskiden okullarda, sınıflarında, bahçelerinde ya da süslenmiş sokaklarda onları beklerken şimdi evde kalmak zorunda olan minikler için bu özel günü unutulmaz hale getirelim. Onlara evde de olsa bu günün anlamını hatırlatalım, heyecanını yaşatalım. Beraber hazırlayacağınız süslerin yanında onlara sürpriz yapıp evi rengarenk balonlarla kaplayabilirsiniz.

23 nisan

Wildlebend Renkli Balonlarla evin her yerini balonla kaplayabilirsiniz. Çocuğunuz uyandığında ona unutulmaz bir sürpriz yapmak sizin elinizde.

23 nisan

Ayrıca paketin içinden çıkacak 50 balonu şişirmek için minik bir pompa almanızı da tavsiye ederiz. Pi İthalat’tan Balon Şişirme Pompası oldukça işinize yarayacaktır.

Türk Bayrağı olmazsa olmaz

Söz konusu 23 Nisan olunca bayrağımız olmadan süsleme yapmayı düşünmek mümkün değil. Bu konuda iki seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Hepisiburada’da yer alan Orta Boy İpli Kağıt Türk Bayrağı alarak evinizin çeşitli pencerelerine, duvarlara ve kapılara bölerek bayraklarınızı yerleştirebilirsiniz.

Ayrıca çocuklarınızla beraber muhteşem bir aktivite gerçekleştirebilirsiniz. Onlara bir yandan bu özel günün anlam ve önemini anlatırken bir yandan da resim kağıtlarına boyalarının yardımıyla Türk bayrakları yapabilirsiniz. Dilerseniz hem küçük bayraklar alıp hem de bu özel aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz.

Atatürk köşesi

Salondaki duvarlarınızdan birine ya da çocukların odasında bu özel bayramı tüm dünya çocuklarına armağan eden Ulu Önder Atatürk’ün önemini onlara anlatmak için beraber bir köşe hazırlayabilirsiniz.Atatürk’ün fotoğraflarından, hazırlayacağınız kağıttan çocuk figürleriyle, şiirlerle O’na özel bir köşe son derece özel olacaktır.

Ayrıca henüz evinizde Atatürk fotoğrafı yoksa bu özel gün için Atatürk’ün birbirinden şık fotoğraflarından oluşan bir set de alabilirsiniz. Real Kanvas 4 Parça Çerçeve Görünümlü Mdf Tablo Seti – Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan’da hazırlayacağınız Atatürk köşesi için son derece uygun bir seçim olacaktır…

23 Nisan resimleri

Çocuğunuzun yaratıcılığını harekete geçirecek bir aktiviteye daha ne dersiniz? 23 Nisan’ın anlam ve önemini anlattıktan sonra yine onlarla beraber resim malzemelerinin başına geçip birbirinden renkli, umut dolu resimlere imza atabilirsiniz. Bu resimleri evinizin pencerelerine asıp 23 Nisan coşkunuzu tüm sokağa yansıtabilirsiniz.

23 nisan

Hazırlıklar için evdeki malzemeleri kontrol etmeyi atlamamakta yarar var. Çocukların en çok kullandığı araçlardan boyama kalemleri göz açıp kapanıncaya kadar bitiyor. 23 Nisan hazırlığından önde boya setlerini yenilemek isterseniz Faber-Castell 4’lü Boya Seti + Resim Defteri imdadınıza yetişecektir.

Çocuğunuzun kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamak için hazırladığımız “Okula geri dönüş: Cıvıl cıvıl kırtasiye ürünleri” isimli yazımıza bakabilir, evdeki eksik kırtasiye ürünlerini tamamlayabilirsiniz.