ÜST

Anneler Günü için en anlamlı hediyeler

Anneler Günü yaklaşıyor. Bizleri karşılıksız seven, kendisinden çok bizi düşünen ve her durumda yanımızda olan, hayatımızdaki en değerli varlıkların başında gelen annelerimize sevgimizi ifade etmek adına çok özel bir gün. 

Elbette ki onları sadece bugün değil, her gün hatırlayıp, onlara minnettar kalıyoruz. Her ne kadar annelerimiz bize, “senin varlığın bana zaten en güzel hediye” dese de, onlara en az kendi varlığımız kadar değerli hediyeler almak hepimizi daha da mutlu ediyor.

Eğer hâlâ annenize ne hediye alacağınıza karar veremediyseniz, Anneler Günü’nde alınabilecek hediyeler konusunda size yardımcı olmak adına hazırladığımız listemize göz atabilirsiniz.

Mutfak gereçleri

anneler günü

Anneler, günün büyük bir kısmını mutfakta geçirirler. O yüzden yeni mutfak araç gerçeklerine her zaman ihtiyaç duyarlar. Ancak bu gereçlerden bazıları keyif aynı zamanda keyif yapmalarını da sağlayabilir, tıpkı kahve fincanları gibi… 

Evde Türk kahvesi keyfi yapmaları ve gelen misafirlerine ikramlarını sunmaları için Türk kahvesi fincan takımı alabilirsiniz. Kütahya Porselen 6’lı Kahve Fincanı Takımı‘nın zarif modeliyle, kahve keyiflerini şıklaştırabilir ve günlerini renklendirebilirsiniz. 

Bunun yanında kahve makinesi de almayı düşünebilir ve hatta aldığınız makineyle annenize ilk kahveyi kendi ellerinizle yapıp, sunabilirsiniz. Mutfak robotu ve borcam gibi uzun yıllar rahatlıkla kullanabileceği ürünler de iyi bir seçenek olacaktır.

Parfüm

anneler günü

Güzel koku her zaman insana mutluluk verir. Dünyanın en güzel kokularından biri de hiç şüphesiz anne kokusudur. Siz de hayattaki bütün güzel hisleri sizlere sunan annenize, Anneler Günü’nde parfüm hediye ederek bu mutluluğu daha da taçlandırabilirsiniz. Annenizin daha önce kullanmadığı, cilt tipine uygun, kalıcı ve hafif parfüm alarak, hem ona her sarıldığınızda o harika kokuyu içinize çekin hem de ona akılda kalan bir hediye vermiş olun.

Çiçek

Anneler Günü’nde annenize olan sevginizi göstermek için ona sarılıp öpmek, uzaktaysanız onu arayıp sesini duymak, annenize verebileceğiniz en güzel hediyelerden biridir. Bunun yanı sıra, her ne kadar klasikleşmiş bir hediye olsa da ona sevdiği, mis kokulu bir çiçek hediye etmek onun için çok anlamlı bir hediye olacaktır. Anneniz evde o çiçeklere baktıkça her zaman sizi hatırlayacak!

Robot süpürge

Gün içerisinde mutfak işleri, çamaşır, ütü, temizlik derken anneler dinlenmek ve kendilerine vakit ayırmak için çok az zaman buluyorlar. Dolayısıyla onların hayatını daha pratik hale getirmek gerekiyor. Mesela temizlik konusunda son dönemlerde hayatı oldukça kolaylaştıran robot süpürge, ideal bir hediye alternatifi olabilir. 

Xiaomi Trouver Finder Lds Sensörlü Vakum Mop Robot Süpürge ile anneniz artık kendisini yormadan evi rahatça temizleyecek. Sizin de annenizle beraber geçireceğiniz vakit artacak.

Fotoğraf albümü

anneler günüBiraz anılarda yolculuk etmeye ne dersiniz?  Annenizle fotoğraflarınızdan oluşan bir albüm hazırlayıp ona nostaljik anlar yaşatabilirsiniz. Üstelik bu incelikli hediyeyi hazırlarken kim bilir şimdiye kadar görmediğiniz ya da unuttuğunuz kaç fotoğrafla karşılaşacaksınız…

Aksesuar takılar

Anneler Günü’nde alınabilecek hediyeler arasında en sık tercih edilenlerden biri de küpe ve kolye gibi aksesuarlardır. Kadınlar güzel ve şık görünmek için bu tip aksesuarları sıklıkla tercih ederler. Altın, gümüş, zümrüt, yakut, pırlanta yapımı yüzük, kolye, küpe ve bileklik gibi aksesuarlar, yılın en anlamlı gününü, annelere yakışan değerli hediyelerle taçlandırmak isteyenler için güzel bir seçim olacaktır.

Hep kendinden önce başkalarını, öncelikle de çocuklarını düşünen anneler için bir gün değil, her günü adasak yine de az. Ufak hediyelerle gönüllerini almaya çalıştığımız annelerimiz için ayrıca keşfet sayfalarımızda yer alan “Annelerin Kendilerine Vakit Ayırmalarına Yardımcı Olacak İpuçları” başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.