ÜST

Bayram Kutlama Mesajları Nasıl Olmalıdır? Bayram Tebrik Mesajları

“Ahh nerede o eski bayramlar” dediğinizi duyar gibiyim, eskiden telefon mu vardı? Herkes birbirini ziyaret eder büyüklerin elleri öpülür o meşhur bayram sofrasında doyup ceplerimizi şeker ve çikolatalarla doldururduk. Zamanı geri döndüremesek de ah ediyoruz işte. Bugün hayatımızın her alanını ele geçirdiği gibi teknoloji bayramlarımızı da ele geçirmiş durumda, el öpmelerin yerine bayram mesajları geldi, çok yakında bayram harçlıklarını banka hesaplarına havale etmeye başlarsak hiç şaşmayın derim. Sonuçta devir teknoloji devri. Bu yazımızda teknolojiye ayak uydurarak bayram mesajları konusunda size master class vereceğiz umarım işinize yarar.

Mesajlar Kısa Ve Öz Olmalı

Uzun bayram mesajlarına hem cevap vermesi zor oluyor hem de bizce abartılı, kısa ama özet olan mesajlar çok daha kibar ve mantıklı bizce.

Hitabınız Düzgün Olmalı

Yakın arkadaşlarımız veya yakın çevremizle mizah içeren bayram mesajları atmak güzel olabilir fakat mesajı kime atacağımızın farkında olup hitabına dikkat etmeliyiz. Merak etmeyin önerilerimizin sonunda mutlaka bayram mesajı örneklerimiz olacak.

Yazım Ve İmla Kurallarına Dikkat Edilmeli

Bayram mesajında yazım ve imla kurallarına çokça dikkat etmek gerekli çünkü bir nokta veya bir harfin fazla ya da eksik ya da yanlış kullanılması mesajınızı çok farklı yerlere çekebilir aman kaş yapayım derken göz çıkarmayalım.

Görsellere Dikkat Edilmeli

Eğer görsel bir bayram kutlama mesajı göndermeyi düşünüyorsanız görseldeki simgelere ve yazılara da en az kendi yazdığımız bir mesaj kadar dikkat edilmeli çünkü bunlar da en az kendimiz yazdığımız mesajlar kadar önem teşkil ediyor. Doğru kullanılan bayram kutlama görseli bayramınıza tat katabilir ya da tam aksine bayramınızın tadını kaçırabilir dikkatli olunmalı.

Yakınların Önemi

Her ne kadar bayram kutlama mesajları bayramı kutlamanın başka bir yolu olsa da birinci dereceden yakın akrabalarımız için kullanmamalıyız. Örneğin çok uzakta değilseniz anne ve babanızı veyahut anneanne ve dedenizi mutlaka bayramlarda ziyaret edip ellerini öpüp onları mutlu edin, ancak dediğim gibi gidemeyecek durumdaysanız mutlaka bir telefon açıp seslerini duyun bayramlarını telefon konuşmasıyla kutlamanız kuru bir mesajdan çok daha mutlu edecektir onları ancak onları ziyaret etmez ya da aramaz sadece mesaj atarsanız kalplerini kırabilirsiniz. Büyüklerimize hak ettikleri değeri vermeyi unutmayalım, bayramlar ister uzak olsun ister yakın birlikte geçtiğinde güzel.

Sosyal Medyaya Dikkat

Bugün birçok insan herkesi teker teker aramaya ya da ayrı ayrı mesajlar yazmaya üşendiği için toplu mesaj paylaşımları yapıyor. Eğer herkesin görebileceği bir şekilde profilinizde toplu bir bayram kutlama mesajı paylaşacaksanız paylaşacağınız mesajın herkesi kapsadığından ve saygı çerçevesi içinde kısa va öz olduğundan , argo kelime ve politik bir mesaj yayımlamadığınızdan emin olmadan paylaşım yapmayın.

Sesli Kutlamayı Deneyin 

Eğer telefonu kullanmayı ve mesaj atmayı bilmiyorsanız ya da uzun süren mesajlaşmalar sizi sıkıyor veya buna vaktiniz yoksa yakınlarınıza özelden sesli mesaj atarak da bayramlarını kutlamak bir seçenek. Bayram vesilesiyle de sesinizi duymak onları mutlu edecektir. Denemeye değer.

Kopyala Yapıştır Yapmaktan Korkmayın

Herkes yaratıcı olacak ve upuzun paragraflarla bayram kutlayacak diye bir kaide yok. İnternet üzerinden birkaç dakikalık araştırmalar yaparak sayısız bayram mesajı örneğine rastlamak ve kopyalayıp onları yakınlarınızla paylaşmak mümkün! Bu yöntem hem zamanınızdan kazandıracak çok kolay bir yöntem hem de acaba doğru mu yazdım, yazım, imla, hitaben yanlışım oldu mu diye düşünmekten sizi kurtarıp kafanızı rahat ettirecektir.

Şimdi sıra geldi sizler için derlediğimiz bayram mesajı örneklerine, ne zaman ihtiyaç duyarsanız bu sayfaya gelip mesajlarımızı kopyala yapıştır yapmaktan çekinmeyin!

Bayram Kutlama mesajı örnekleri;

 • Bu bayramda yüzünüz de hep gülümseme, kalbinizde huzur olsun. Bayramınız kutlu olsun
 • Şeker tadında bir Bayram geçirmenizi diler, her şeyin gönlünüzce olmasını temenni ederiz iyi bayramlar…
 • Gerçek olan güzellikler yaşandıkça anlaşılır, Dostluğu, sevgiyi, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz nice bayramımız olsun, iyi bayramlar dilerim.
 • Sevdiklerinizle beraber sağlıklı ve huzur içinde mutlu bir bayram geçirmenizi dilerim.
 • Kalpler vardır sevgiyi yaşatmak için, insanlar vardır dostluğu paylaşmak için ve bayramlar vardır sevgi ile kucaklaşmak için. Bayramınızı kutlarım.
 • Vesile olalım kardeşliğe ve barışa. Yorulalım hepimiz yarınki uğraşa. Erişelim birlikte nice bayramlara. Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar; küskünlerin barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği bir bayram dilerim.
 • Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Bayramınız kutlu olsun!
 • Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, Kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, bayramınız kutlu olsun.
 • Kalpler vardır sevgiyi yaşatmak için, insanlar vardır dostluğu paylaşmak için ve bayramlar vardır sevgi ile kucaklaşmak için. Bayramınız kutlu olsun.
 • Güzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir Bayram diliyoruz. Büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öpüyoruz.
 • Bayram bereketiyle, bolluğuyla gelsin. Bayramınız Kutlu olsun…
 • Bayramı sevdiklerinizle beraber sağlıklı ve huzur içinde geçirmenizi dileriz. Sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle…
 • Bayram günleri, maddi ve manevi dayanışmanın; sevgi, saygı, hoşgörü ve barışın da doruğa ulaştığı günler olsun. Bayramınız mübarek olsun.
 • Bayramın dili yok. Olsaydı insanoğluna ‘barışın, affedin ve sevin’ derdi. Siz bu sessiz çağrıya kulak verin. Bayramınız kutlu olsun
 • Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir. Dualarınız kabul olsun, sevdikleriniz hep sizinle olsun.. Bayramınız mübarek olsun.
 • Bil ki sevmeyi bilmeyen huzuru da bulamaz. Bu bayram evinizden sevgi ve huzur eksik olmasın. İyi bayramlar
 • Bir damla ümit serpilsin yüreğine, bir damla mutluluk dolsun günlerine, binbir duan kabül ve Bayramın Kutlu Olsun…
 • Birlikte geçen mutlu günlere özlem duyduğumuz bu bayramı en güzel şekilde geçirmeniz dileğiyle. Mutlu bayramlar…”
 • Bu bayramda tüm yürekler sevinç dolsun, umutlar gerçek olsun. Her daim birlik ve beraberlik içinde, huzur ve sevgi dolu bayramlar geçirmek ümidiyle.
 • Bu bayramda yüzünüz de hep gülümseme, kalbinizde huzur olsun. Bayramınız kutlu olsun.
 • Bu bayramın birlik-beraberlik, kardeşlik, saygı-sevgi getirmesi dileğimizle.. Bayramınız mübarek olsun. 
 • Bugün sevinç günü, kederleri bir yana bırakıp mutlu olalım. Bayramı doya doya yaşayalım. Hayırlı bayramlar!
 • Damağınızı, ruhunuzu ve çevrenizi tatlandıran, mutlu, umutlu, bereketli bir bayram dileriz.
 • Dilden gelen gönüldense, dokunur başka gönüllere… En içten dileklerimle bayramını kutlar, bu bayramın hayırlara vesile olmasını dilerim
 • Dilden gelen gönüldense, dokunur başka gönüllere… En içten dileklerimle bayramını kutlar, bu bayramın hayırlara vesile olmasını dilerim.
 • En güzel Anıları birlikte paylaşmak dileği ile en güzel hatıraları bu bayramda tazelemek dileği ile bayramınızı kutlarız
 • Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Kurban Bayramınız kutlu olsun! Allah tüm inananlara nice huzurlu, bereketli bayramlar nasip etsin.
 • Her gününüzün bayram coşkusu ve mutluluğu içinde sevdiklerinizle birlikte geçmesini diler; selam, sevgi ve saygılarımı sunarım.”
 • Heyecan ve özlemle beklenen Bayram geldi, hoşgeldi. Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmeyi dilerim.
 • Kalpler vardır sevgiyi paylaşmak için, insanlar vardır yalnız kalmamak için, bayramlar vardır dostluğu paylaşmak için. Bayramınız mübarek olsun…

Umarız bu içeriğimizle sizlere yardımcı olabilmişizdir, herkesin şimdiden bayramı kutlu olsun, ailenizle ve tüm yakınlarınızla nice bayramlara ulaşmanızı dileriz.