ÜST

Bayramda Yapabileceğiniz Makyaj Önerileri & Bayram Makyajı ve Daha Fazlası

Bayramda aile ile birlikte eş dost akraba ziyaretleri için doğal bir makyaj, her zaman hayat kurtarıcınız olmuştur. Yüz hatlarını ortaya çıkaran ve yüzdeki hataları geri planda bırakacak makyaj yapmanızı tavsiye edebiliriz. Doğal bir makyaj yapmak ve buna yok gibi bir makyaj da denilebilir. Genelde bayramlar sıcak günlere denk geldiği için ağır renklerden kaçınmalısınız. Genelde duvak günlerde fondöten sürmek pek hoş olmaz çünkü yüzünüze sürdüğünüz fondöten bir süre sonra siz terleyince yüzünüzden akacaktır. Bunun için Bb krem sürerek yüzünüzün renk tonunu eşitleyerek ve yüzünüzdeki kusurları kapatmak için kapatıcı sürebilirsiniz. Sonrasında makyaj yapmanın olmazsa olmazı, cilt tonunuza uygun pudra seçimi yapmak size iyi gelecektir. Cildi çok matlaştıran pudra ve maske görünümlü pudradan uzak durmanızı önerebiliriz. Göze sürülen makyaj için sade renklerde bir far seçmenizde fayda var. Makyaj bazı olarak göz altı kapatıcısını kullanabilirsiniz ve göz kapağınız için uygulayacağınız açık renk tonlardaki fardan sadece gözün üzerinde ki katlanma bölgesine renk vermek için bronzer gibi makyajlardan yararlanarak hoş bir göz üstü makyajına sahip olabilirsiniz. Kirpiklerinizi belirginleştirmek istiyorsanız eğer kirpiklere çekeceğiniz rimeli suya dayanıklı bir rimel tercih ederek iki kat sürebilirsiniz. Yanaklarınızın ise belirgin olmasını istiyorsanız şeftali tonlarında açık bir allık sürerek yüzünüze renk katabilirsiniz. Şeftali tonundaki allığınızı güldüğünüz zaman çıkan elmacık kemiklerinizden başlayarak şakaklarınıza kadar uygulayabilirsiniz. Dudaklar için lip gloss veya nude tonlarda olan rujlar tercih edebilirsiniz. Çok mat ve kalıcı rujlar, dudaklarınızı biraz yapay gösterebilir. Bu yüzden dudaklarınıza süreceğiniz lip gloss veya nude ton rujlar dudaklarınıza doğal bir görünüm sağlayacaktır. Peki daha doğal bir görünüm elde etmek için ayrıntılı nasıl bir makyaj yapılması gerekir? 

Bayram Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Bayram makyajı için belli bir ritüel yoktur. Herkesin kombinine göre doğal bir makyaj yapması mümkündür. Seçtiğiniz kıyafetlerin renklerine uygun ve cilt renginize yakışır bir tonlarda makyaj yaparak mükemmel bir görünüm elde edebilirsiniz. Bayramların sıcak havalara denk gelmesi özenle yaptığınız makyajın dağılmaması için makyaj malzemesi seçiminize dikkat etmeniz gerekir. Kalıcı bir makyaj elde etmek için makyaj yapmadan önce makyaj bazı veya makyaj yaptıktan sonra ise makyaj spreyi de kullanabilirsiniz. Bayram makyajı için daha ışıltılı makyajla bir görünüm elde etmek istiyorsanız ışıltılı göz farı kullanabilirsiniz. Yağlı bir cilde sahipseniz eğer ışıltılı ürünlerin gün içinde yüzünüzden akacağı için ve parlama yapacağı için ışıltılı makyaj ürünleri kullanmaktan kaçının. Doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız öncelikle makyajın kalıcı olması için makyaj bazı ile başlayabilirsiniz. Sonrasında göz makyajı ile bayram makyajına başlayabilirsiniz. Göz makyajı yaparken öncelikle istediğiniz tonda, ışıltılı veya sade bir far rengi seçip göz kapaklarının üstüne far sürerek başlayabilirsiniz. Sonrasında kendine eyeliner yakıştıranlar, ince bir eyeliner çekebilir. Daha sonra suya dayanıklı bir rimel seçip kirpiklerinizin belirginleşmesini istiyorsanız iki kat rimel sürebilirsiniz. Göz makyajınız bittikten sonra yüz makyajına geçebilirsiniz. Cilt tonunuza uygun bir renkte fondöten seçerek güzelce bütün yüzünüze matlık ve pütürlük kalmadan güzelce dağıtın. Göz altı kapatıcı ile göz altı torbası olanlar için, göz altı torbalarını kapatabilir ve yüzdeki kusurları kapatmak için göz altı kapatıcısı sürebilirsiniz. Renk tonuna uygun bir pudra ile fondöteni sabitleyebilirsiniz. Sonrasında kaşları seyrek olanlar veya kaş farı sürmeyi sevenler, kaş rengine uygun kaş farı sürebilir. Yüzünüze renk katması için şeftali tonlarında bir allık seçerek, elmacık kemiklerinden başlayıp şakak ucuna kadar allık sürebilirsiniz. Son olarak dudaklarınızın doğal bir görünüme sahip olması için lip gloss veya nude tonlarında yüzüne yakışır bir renk seçebilirsiniz. Makyaj konusunu hallettikten sonra bayram kombinine gelirsek, bayramda en güzel kombini nasıl yapabiliriz?

Kadınlar İçin En Güzel Bayram Kombini Nasıl Yapılır?

Dünyadaki tüm Müslüman alemini gelişiyle sevindiren bu bayramlarda herkes en güzel kıyafetleri giyip en güzel olmak isterler. Her geçen gün değişen moda yerini başka kıyafetlerin yerine bırakır fakat ürün fazlalığının olmasından dolayı kombin yapmak biraz düşündürücü olabilir. Örneğin toprak tonlarını sevenler için toprak rengi tonlarından başlamak gerekirse ve yanına en güzel yakışan asil bir renk olan siyahla bütünleyebiliriz. Kendi tonuna yakın bir renk olan haki renk bir süveterin beyaz fit tişörtle hem şık hemde asil görünüm elde ettiğini görebilirsiniz. Pantolon olarak ise haki tonundan daha açık veya daha koyu renk deri bir pantolon tercih edebilirsiniz. Havanın doğallık derecesine göre eğer soğuk yada serin olursa üzerine haki tonlarında bir blazer ceket tercih edebilirsiniz. Aksesuar olarak ise siyah gözlük ve siyah bir çanta ile uyum yakalayabilirsiniz. Bayramlar genelde sıcak günlere denk geldiği için sıcak günlerde rahatlığını düşünenler için tulumlar kadınların vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Farklı renk tonları ve farklı kesimlerle mağazaların en gözde kıyafetleri arasındadır. Siyah bir tulumun üzerine, koyu bej renk bir blazer ceket, tulumu daha havalı bir hale getirecektir. Siyah renk kıyafetlerin üzerine hangi renk blazer ceket seçerseniz seçin gayet güzel bir görünüm elde etmiş olursunuz. Tercihinize göre hoş görünen aksesuarlar ve şık bir ayakkabı ile kombininizi tamamlayabilirsiniz. Tabiki yalnızca kadınlar değil, erkekler de bayram günü için özel ve şık görünmek isterler. Erkekler için bayram kombinleri ne tarzda olmalıdır? 

Erkekler İçin En Güzel Bayram Kombini Nasıl Yapılır?

Dolapların vazgeçilmezi keten gömlekler ve tişörtler erkeklerin vazgeçilmez kıyafetleri arasındadır. Örneğin kot pantolon üzerine beyaz bir tişört giymek erkekler için basit bir tercih olsa bile aksesuarlarla ve beyaz spor bir ayakkabı ile basit görünen bu kombini daha çekici bir hale getirebilirsiniz. Genelde bayramlar yaz mevsimlerine denk geldiği için kalın kumaş keten gömlekler pek tercih edilmez. Kalın keten gömlekler yerine daha ince kumaş yazlık gömlekler veya ince keten gömlekler tercih edilir. Örneğin bej renk yazlık gömlek içine beyaz tişört ve siyah pantolon, son olarak da beyaz spor ayakkabı ve hoş bir saatle kombininizi yapabilirsiniz. Ceket ile bir kombin yapmak yaz aylarında işkence olabilir. Bu yüzden bayram için ceket kombinleri önermek pek mümkün değildir. Daha çok yaz aylarında erkekler için, tişörtler ve ince kumaş gömlekler tercih edilir. Erkeklerin kadınlara göre kombin seçenekleri yok denecek kadar azdır. Erkekler yaz aylarında bayram kombini için ince pamuklu kumaşları daha çok tercih ederler çünkü pamuklu kumaşlar yaz mevsiminde daha az terletir ve terleseniz bile teri içine çekebilir. Klasik bir kombin arayışı içindeyseniz eğer krem bir pantolon, üzerine mavi gömlek tercih edebilir, saat yada bileklikle beraber kombinleyebilirsiniz. Bayram kombinelerinde genelde erkekler açık renk tercih ediyor çünkü dediğimiz gibi bayramlar yaz mevsimine denk geldiği için koyu renkler, en çok da siyah renkler genelde tercih edilmez. Erkeklerin dolaplarından eksik olmayan bol kesim beyaz keten gömlekler ve açık renk tişörtler sadece bayram için değil yaz boyunca giyecekleri vazgeçilmez parçalardır.