Ucuz Kadın Ceketleri

Günlük hayatta, serin havalarda üşümemek ve daha şık kombinler oluşturmak için ceket modelleri kullanılır. Özellikle bayan ceketleri çeşitli kombinler oluşturmak için çok farklı tarzlarda üretilir. Kış günlerinde ya da serin yaz aylarında kullanılabilen ceketler, çeşitli özelliklerde hazırlanır. Kalınlık ve incelik özelliklerine göre kullanım zamanları değişebilir. Ayrıca kullanılan malzemeler ile bir ceketin kışlık ya da yazlık özelliği belirlenebilir. Seyahatlerde, günübirlik gezilerde, pikniklerde yanınıza bir ceket alarak, havanın serinlediği anlarda giyebilirsiniz. Ceketler ile hem daha şık kombinler elde eder hem de üşümenizin önüne geçebilirsiniz.

Tasarımlarına Göre Bayan Ceket Modelleri

Bayan ceketleri birbirinden farklı modellerde tasarlanır. Her bayanın zevkine göre çeşitli ürünler bulunur. Uzun ceketlerden kısa ceketlere, oversize ceketlerden bayan ince ceketlere kadar birçok farklı özellikte ceket vardır. Bayan ceket uzun tasarımlar oldukça kullanışlı ürünlerdir. Uzun bayan ceketler tesettür giyimlerinde de kullanılabilen modellerdir. Özellikle yaz ya da bahar aylarında kullanılmak üzere yazlık bayan ceket ürünleri tasarlanır. Bu ürünler klasik bayan ceketlerine göre çok daha ince yapılarda hazırlanır. İnce bayan ceketler serin bahar ve yaz aylarının rüzgarından korunmanızı sağlar. Çok ince olmaları sebebiyle, sıcak havada sizi rahatsız etmez. Kadın oversize ceketler rahatlığı tercih eden insanların tercihi olabilir. Oversize bayan ceketler bol kalıpları ile daha konforlu özelliklere sahiptir. Tasarım olarak ceketlerin daha farklı modelleri de bulunur. Fermuarlı ürünler kullanışlı özellikleri ile ön plana çıkar. Bayan fermuarlı ceket daha kolay giyilebilen ve çıkarılabilen modellerdir. Özellikle özel günlerde, düğünlerde ya da partilerde kullanılmak üzere pullu kıyafetler üretilir. Pullu payetli bayan ceketler de daha şık görünümlere sahip olmanızı sağlar. Bazı ceketler astarsız olarak üretilir. Tercihinize göre astarsız bayan ceketlerini tercih edebilirsiniz. Bayan ceketleri birçok farklı bedende üretilir. Kendi bedeninize göre bir ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz. İster büyük beden bayan ceket ister küçük bedende ürünler mevcuttur.

Bayan Ceket Çeşitleri

Birbirinden farklı özelliklere sahip birçok ceket türü bulunur. Bu ceket türleri şekil özellikleri bakımından farklı olmakla beraber, kullanıldığı alanlar ya da kullanan kişiler bakımından da farklılık gösterir. Her insana ya da her ortama hitap eden ceket türleri bulunur. İhtiyaçlarınızı doğru belirleyerek, kendinize göre bir ceket türü seçmeniz mümkündür. Blazer bayan ceket ürünleri sık tercih edilen çeşitlerinden birisidir. Takım ceketi özelliği bulunan bu modeller, özellikle düğünlerde ya da iş toplantılarında, daha resmi görünümlere sahip olmanıza olanak sağlar. Kadın crop ceketler ise daha çok günlük hayatta kullanıma uygun ürünlerdir. Birbirinden güzel modelleri ile crop ceketleri kadın pantolon ve tişörtler ile kombinleyebilirsiniz. Crop ceketler ile bayan ceket kombinlerini çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Süet kumaş kullanılarak üretilen bayan süet ceketler ise kalitesiyle göz doldurur. Süet kumaşın özelliğinden dolayı daha çok kahverengi ya da bej renklerde modeller bulunur. Kadife bayan ceket de süet cekete benzer özelliklere sahiptir. Farklı dokuları bulunur ve ısı tutma özellikleri ile soğuk havalarda kullanıma uygundur. Farklı duruşları ile soğuğa karşı dayanıklı ürünlerdir. Bayan ekose ceketler farklı tarzda görünümleri ile dikkat çeker. Renkli ve kareli desenleri çeşitli kombinler yapmanıza olanak sağlar. Kareli bayan ceketler ile girdiğiniz ortamlarda farklı tarzınız ile dikkat çekebilirsiniz. Bayan örgü ceketler ev yapımını andıran ve daha çok evde kullanılmaya uygun ürünler olabilir. Pamuklu örgü yapıları sayesinde çok sıcak tutma özellikleri bulunur. Bu ürünleri kullanarak kış aylarını sıcak geçirebilirsiniz. Bayan triko ceketler farklı tarzları ile hoşunuza gidebilecek ürünlerdir. Kadın oduncu ceketler kalın kumaş özellikleri ile dikkat çeker. Şekilleri itibariyle kareli ya da düz çeşitleri mevcuttur. Bu ürünlerde günlük kullanıma oldukça elverişli ürünlerdir. Bayan deri ceket çeşitleri ise tarzınızı ortaya koyabileceğiniz modellerdir. Deri bayan ceketler ısıyı çok iyi tutabilir ve suya karşı dayanıklıdır. Dayanıklı özellikleri ile deri ceket bayan ürünlerini uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Kadın şişme ceketler yağmurlu ve karlı günlerde kullanıma uygun olabilir. Sıvıya karşı dayanıklı özellikleri ile kıyafetlerinizin ıslanmasını engeller.

Bayan Ceket Takımları

Düğünlerde, iş toplantılarında ya da çeşitli organizasyonlar için resmi kıyafetlerin giyilmesi uygundur. Bu resmi kıyafetler genellikle takım olarak bulunur. Hem erkek hem de kadınlar için takımlar üretilir. Ceket ve pantolonları ayrı ayrı alarak bir takım kombini oluşturabileceğiniz gibi set halinde de bir takıma sahip olabilirsiniz. Bayan ceket takımları sizi daha ciddi görünümlere kavuşturur. Bu ürünleri, iş toplantılarınızda giyebilirsiniz. Ayrıca düğünlerde de elbiselerin dışında takım ceket ve pantolonlarını tercih ederek, şık kombinler oluşturabilirsiniz. Daha resmi giyinmeyi sevenler için takım elbiseler, çeşitli gezilerde de tercih edilen ürünlerdendir. Bayan ceket pantolon takımları bulunur. Genellikle aynı renkte kombinlenen pantolon ve ceketler daha çok siyah, lacivert ve gri renklerde tercih edilir. Bu renkler dışında tek olarak beyaz, yeşil, mavi gibi çeşitli renklerde de ürünler bulunur. Tek ceket ve tek pantolon satın alarak kendi zevkinize göre bir takım elbise oluşturabilirsiniz. Uygun renklerde ürünler tercih ederek, pantolon ve ceketiniz ile güzel bir kombin yakalayabilirsiniz. Ceketlerin içine kadın gömlek modelleri tercih edilebilir.

Birbirinden Güzel Renkleriyle Bayan Ceketleri

Kıyafet satın alırken ürünlerin renkleri, göz önüne alınan özelliklerden birisidir. Birçok farklı renkte üretilen ürünler bulunur. Bayan ceketleri birçok farklı renkte tasarlanır. Bayan ceket modellerinin hem tasarımları hem de renkleri farklılık gösterir. En çok tercih edilen renklerden birisi siyah renktir. Siyah bayan ceketlerini çoğu kıyafetiniz ile kombinleyebilirsiniz. Ayrıca takım giysilerinizde de siyah renk oldukça kullanışlı bir renktir. Bayan beyaz ceket ürünleri de sık tercih edilen ürünlerden birisidir. Güneşli günlerde beyaz renk tercihi yapmanız daha doğru olabilir. Ayrıca siyah renk gibi beyaz renk de çoğu kıyafetinizle güzel bir uyum yakalar. Beyaz bayan ceketler ile güzel kombinler oluşturma şansınız artar. Klasik renklerin haricinde daha canlı renkler sevenler için de çeşitli seçenekler bulunur. Kırmızı bayan ceket bu seçeneklerden birisidir. Yeşil bayan ceket ise daha canlı olması özelliği ile dikkat çeker. Yeşil tonlarında kıyafetlerinizle birlikte yeşil bir ceket kullanarak, güzel bir kombin oluşturabilirsiniz. Takım ceketleri için uygun olan renklerden birisi lacivert rengidir. Lacivert bayan ceketlerinin birçok çeşitte modeli bulunur. Takım ceketlerinde de siyah renkle birlikte en çok tercih edilen renklerden birisidir. Bu renkler dışında daha nadir bulunan renk seçenekleri de mevcuttur. Örneğin pembe bayan ceketleri farklı ve hoş bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir. Özellikle bahar aylarında tercih edilebilir. Turuncu bayan ceketleri ise canlı ve dinamik bir görünüm sağlayabilir. Açık renk tercih edenler için sarı bayan ceketleri uygun olabilir. Koyu renk tercih edenler için ise bordo bayan ceketlere göz atabilir. Kadın askeri ceket modelleri ise asker yeşili renklerinde üretilen ürünlerdir. Asker kıyafeti tarzında hazırlanan bu ceketler, yeşil rengi sevenler ya da askeri tasarımlara ilgisi olanlar için uygun ürünler olabilir. Renkli bayan ceketleri ile enerjinizi yükseltebilir ve şık kombinler oluşturabilirsiniz.

Kaliteli Bayan Ceket Fiyatları

Kıyafetler farklı model ve çeşitlerde üretilir. Bu üretim aşamasında farklı malzemeler kullanılır. Kıyafetlerde kullanılan malzemelere göre ürünlerin kalite özellikleri değişir. Bu kalite özellikleri ile de ürün fiyatları farklılık gösterir. Bayan ceketlerinde kullanılan malzemeler sonucunda, farklı özellik ve kalitede ürünler ortaya çıkar. Örneğin deri kumaşlar diğer kumaş türlerine göre çok daha uzun ömürlü olabilir. Fakat bu kumaş türlerinin üretimi daha maliyetli olabilir. Bu sebeple bayan deri ceket fiyatları diğer ceketlere göre farklılık gösterir. Bayan ceket fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur da ürünlerin içeriğindeki malzemelerdir. Ceketlerin yapısında bulunan malzemeler, ürünlere çeşitli özellikler kazandırır. Soğuğa karşı dayanıklı olan ya da su geçirmez özellikler taşıyan ürünler bulunur. Bu malzemelerin kullanım oranlarına göre ceket fiyatları da farklılık gösterir. Fiyat performans özellikleri değerlendirilmesi gereken bir durumdur. Bir ürünün fiyatının performansına göre uygun olup olmadığını belirlemeniz gerekebilir. Ürünü kullananların yorumları ile erişebileceğiniz fiyat ve performans kriterlerine göre, ürünü alıp almama konusunda fikriniz değişebilir. Bayan ceket çeşitlerinin fiyat araştırmalarını yaptıktan sonra, en uygun ürünü bulmanız daha kolay olabilir. Bayan ceket modelleri ve fiyatları arasındaki değişimlerin sebeplerini ürün açıklamalarında belirtilen özellikler ile daha kolay değerlendirebilirsiniz. En ucuz bayan ceket fiyatlarını araştırmalarınız sonucunda bulabilir ve emin olduğunuz zaman bu uygun fiyatlı ürünlere sahip olabilirsiniz. Ucuz bayan ceketler size maddi olarak da kolaylık sağlar.

Bayan Ceket Yorumları

Yorumlar ürün satın almadan önce dikkatle incelenebilir. Satın almak istediğiniz ürünü kullanan kullanıcılar, bu ürünler hakkında olumlu ya da olumsuz çeşitli değerlendirmelerde bulunur. Bu değerlendirmelerde ürünlere ait daha detaylı özellikler, belirli süre kullanılan ürünlerdeki değişimler ve ürünlerin detaylı fotoğrafları yer alır. Kafanızdaki soru işaretlerinin giderilmesi için bu yorumların okunması önemli olabilir. Örneğin ürünler hakkında verilen fotoğraflar çekim açısı ve ışık faktörleri sebebiyle değişik renklerde görülebilir. Bu sebeple ürünü satın aldığınız zaman beklediğiniz renkten daha farklı bir renkle karşılaşma ihtimaliniz olabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için yorumlarda yer alan diğer fotoğraflar ile ürünlerin fotoğrafları karşılaştırılabilir. Ürünlere ait olumsuz değerlendirmeleri okuyarak bir ürünü almak ya da almamak konusunda daha emin adımlar atabilirsiniz. Alacağınız ceketi hangi aylarda giyeceğiniz ve kullanım alanınız seçim aşamasında önem taşır. Bedeninize göre, kışlık ya da yazlık özelliklerine göre ve ürünlerin kullanım amaçlarına göre seçim yapmanız daha doğru olabilir. İş toplantılarında giymek için günlük bir ceket almanız doğru olmayabilir. Bu nedenle model seçimi yaparken, sık kullanacağınız mekanlara uygunluğunu belirleyebilirsiniz. Size uygun özellik ve bedenlerde seçtiğiniz ceket modellerini Hepsiburada üzerinden güvenle satın alabilirsiniz.

Bayan Ceketlerinde Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Ceketlerin iç yapısında çeşitli malzemeler kullanılır. Pamuk ya da polyester, bu malzemelerden en çok kullanılanlardır. Ceketler tamamen polyester ya da pamuktan üretilebildiği gibi karışım yapılarak da üretilebilir.

Bayan Ceketleri Hangi Bedenlerde Üretilir?

Her bedende çeşidi bulunan bayan ceket ürünlerinden kendinize göre bir ürün bulmanız oldukça kolaydır. En küçük bedenden en büyük bedene kadar ürünler mevcuttur.

Yağmurlu Havalarda Bayan Ceketleri Kullanılır mı?

Bayan ceketleri kullanım alanlarına göre ayrılır. Bu ceketlerden suya karşı dayanıklı ürünler bulunur. Özellikle yağmur ve karlı günler için hazırlanan bu ceketleri, yağmurlu havalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kadın Pantolon Ceket Takımları Bulunur mu?

Kadın ceket çeşitlerinden olan takım ceketler, resmi görünüme sahip olan modellerdir. Bu ceketleri tek olarak alabileceğiniz gibi pantolonuyla birlikte takım halinde de satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kadın Ceket Modelleri

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 10000+ ürün
Kadın Ceketler Kategorisinde En Çok Merak Edilenler
Androjen Androgyn yani androjen tarz, kadın ve erkek giyim modasında aynı kesimler kullanılarak üretilen giyim tekstil ürünlerini ifade eder. Daha ziyade erkek kıyafeti olarak alışılagelmiş tarzın kadınlar tarafından kullanılması şeklinde karşılık bulur. Bu tasarım stili maskulen olarak bilinen tarza benzemekle birlikte, maskulen kadın kıyafetleri feminen tarzla harmanlanırken androjen giyim ürünlerinde bu durum ortadan kalkar. Alternatif olduğu kadar güçlü ve modern bir duruş da sunan androjen tarz her mevsimde tercih edilebilir. Daha keskin ve sert bir görünüm sunan androjen kıyafetler; farklı renk, desen, kalıp, boyut, dikim gibi seçeneklerle tüketicilerin beğenisine sunulur. Yaz ve bahar aylarında ince ve açık renkli kumaşlar tercih edilirken serin kış aylarında ise genellikle daha kalın ve pastel tonlar rağbet görür. Androjen giyim ürünlerini bir araya getirerek oluşturulan etkileyici tarzlarla modern, sıra dışı ve yenilikçi tavrı doğrudan dışa vurmak mümkün. Androjen giyimde yaygın biçime bol pantolonlar, geniş ceket ve gömlekler, topuksuz ve sade ayakkabılar kombinlenir. Dökümlü bluzlar, vücudu saran yüksek bel pantolonlar ve uzun ceketler de yine bu stile uygun biçimde üretilir. Burada çoğunlukla kesim ve dikim teknikleri belirleyicidir. Androjen kıyafetler, sıra dışı görünümün yanı sıra konfor ve rahatlık da vadeder. Güçlü bir imaj yaratmak isteyenlerin rağbet ettiği bu tarzda, takım elbise ya da trençkot ve mont çeşitleri de oldukça fazla tercih edilir. Örneğin; ceket, pantolon, yelek, kravat ya da papyonun kombine edilmesi ile oluşturulan androjen takım elbiseler, hem göz alıcı bir stil hem de kıyafetler içinde rahat hareket kabiliyeti sunar. Birbirinden farklı kombinlere imkân tanıyan androjen giyim ürünleri farklı zevklere hitap eder. Büyük bir renk ve desen çeşitliliği ile satışa sunulan bu tekstil ürünleri; takı, gözlük, şapka ve saat gibi aksesuarlarla çok daha dikkat çekici bir hâle gelir.
Blazer Blazer, genellikle düz renkli veya çizgili, metal düğmeleri olan ve bazen göğüs cebinde bir amblem bulunan spor bir ceket türüdür. Blazer, hem resmi hem de gündelik olarak kullanım için uygundur. Genellikle kamgarn yün, pazen veya fresk gibi daha ağır kumaşlardan üretilir. Bir blazer, rahat ve hafif bir spor ceket ile klasik bir takım elbise ceketi arasındaki bir model olarak da tanımlanabilir. Blazer ceketlerin kendine has tarzını oluşturan belli başlı özellikleri bulunur. Bu özelliklerden ilk göze çarpanı metal düğmelere sahip olmalarıdır. Bir de hepsinde standart olmamak kaydıyla göğüs cebinde arma bulunan türleri de vardır. Bunun yanında blazer ceketler kesimlerine göre de farklılık gösterebilir. Öncelikle üzerlerinde bulunan düğme sayısına göre çeşitlendirilen blazer ceketler; kruvazör, iki düğmeli ve 3 düğmeli blazer olarak sıralanabilir. Kruvazör tarzı blazer ceketler, 10 düğmeye kadar çıkabilen klasik blazer modelleridir. En belirgin özelliği, ceketin orta kısmında düğmelerin daha geride bulunması suretiyle gövdenin karın kısmını tam kapatması olarak bilinir. Kruvazör tarzı blazer ceketler, ilk olarak askeri üniforma olması için tasarlanmış ancak ilerleyen yıllarda iş hayatında kullanılan modeller haline gelmiştir. Diğer öne çıkan blazer çeşitleri ise 2 düğmeli ve 3 düğmeli ceketlerdir. Genellikle 2 düğmeli blazer modelleri, daha nadir bir şekilde 3 düğmeli olarak da üretilir. Ceketin daha rahat kullanılması için üstteki düğmenin iliklenip alttaki düğmenin serbest bırakılması bir gelenek haline gelmiştir. 3 düğmeli modellerde ise sadece orta düğmenin iliklenmesi omuz bölgelerinin rahatlatılması açısından bir avantaj sağlar. Ancak daha resmi bir görünümde yine alttaki düğme serbest bırakılıp orta ve üst düğmenin iliklenmesi genel kaideler arasında sayılır. Blazer ceketleri kesimlerine göre ayırmak gerekirse kalıplı blazer (structured blazer) ve rahat blazer (soft blazer) modellerinden bahsedilebilir. Kalıplı blazer, adını daha çok omuz kesiminin farklılığından alır. Omuz vatkası, kol başlangıcına kadar uzanır ve cekete vücudun doğal şeklini yansıtan net bir görünüm verir. Blazer kesimi, kol ve gövde uyumu bakımından diğer ceket kesimleri ile benzerlik gösterir. Blazer ceketin kol uzunluğunun bilek kemiğinize dokunacak ölçüde olması ve böylece gömlek manşetinin dörtte birinin görünmesi ideal olarak kabul edilir. Kalıplı blazer ceketlerin gövde kısmı ise vücuda oturmalıdır. Ceketin üst düğmesini ilikleyerek vücuda oturup oturmadığı kontrol edilebilir. Kalıplı kesime göre daha rahat bir kullanım sunan soft blazer modelleri de ağır bir kumaştan ve ölçülü bir kesimden oluşur. Kol ve gövde kesimi kalıplı blazer modeller ile neredeyse aynıdır. Bu tarz, hem işte hem de iş dışında rahatlıkla tercih edilebilir. Aralarındaki en büyük fark ise omuz bölgelerindedir. Soft blazer ceketler, düşük omuzlu bir görünüm verirken omuz vatkaları bulunan kalıplı blazer ceketler daha dik açılı bir görüntü sunar. Soft blazer modellerinin genellikle astarsız olması vücuda daha ince bir şekilde oturmasını sağlar. Bu özellik ise soft blazer modellerini yaz ayları için ideal hale getirir.
Bluzan Bluzan (Blouson), Fransızcadan Türkçeye geçmiş bir kelimedir ve temel olarak kalçaya sıkı biçimde oturarak biten kısa ve bol spor bluz anlamına gelir. Moda terimlerinden olan bluzan, esasen hemen herkesin bildiği ve severek giydiği kıyafetlerden biridir. Bluz ya da elbise olarak kullanılır ve gündelik hayatın vazgeçilmezleri arasında yer alır. Farklı desen, model, renk, beden, kalıp, kumaş, kesim ve dikim nitelikleri ile üretilen bluzan, rahatlığı ile tercih sebebidir. Bahar aylarında ve ılık yaz günlerinde rağbet gören bluzan kış aylarında kullanılabilir. Nispeten kalın kumaş ve ipliklerden imal edilenler bu noktada öne çıkar. Ayrıca kışlık diğer üst giyim ürünleriyle bir arada kullanıldığında da soğuk ve serin günlerde kullanıma uygundur. Beden uzun tutularak alt kısmı bant yahut lastikle bükülen ve kalça üzerine denk gelen bluzanın bu yapısı, giysinin kişi üzerinde dökümlü durmasını sağlar. Kıyafetin kesimi de bu görünümü elde etmeye yöneliktir. Kol boyu, aksesuar seçeneği ve yaka detayı da modelden modele değişkenlik gösterir. Çoğunlukla ince kumaş ya da iplikten örülen kadın giysisi, hem klasik hem de modern bir görünüm tercihinde olanlara hitap eder. Yürüyüş sırasında, özel davetlerde ya da evde yaygın biçimde kullanılan bluzan, bol yapısı ile ferahlık hissi sunar. Dökümlü olması ise hem konforu artırır hem de estetik bir görüntü sağlar. Farklı kıyafetlerle kolayca kombinlenebilir olması bir diğer avantajdır. Etek ya da pantolon üzerine, yelek ve hırka içerisine ya da temel üst giysisi olarak kullanıma uygundur. Spor bluzun farklı modelleri çeşitli tarzlara hitap eder. İşlemeli, desenli, baskılı, özel figürlü, sade modellerle göz alıcı kombinler yaratılabilir. Çizmeyle, bermuda şalvar ve taytlarla bir arada son derece şık ve estetik bir stil elde etmek mümkündür.
Kardigan Kardigan, yün el örmesi veya makine ile imal edilen önden düğmeli bir hırka türüdür. İsmini Kırım Savaşı sırasında İngiliz askeri komutanı olan James Thomas Brudenell, yani 7. Earl of Cardigan'dan almıştır. 17. yüzyılda Fransa'da oldukça popüler hale gelen bu hırkalar, özellikle soğuk av günlerinde ısınmaya çalışan balıkçılar için tercih sebebi haline gelmiştir. Kardigan; yün, pamuk, polyester, suni ipek, kaşmir ve likra gibi pek çok malzeme ile üretilebilir. Kaşmir, örgü veya tığ işi olanlar akşam davetlerinde ve yarı resmi etkinlikler için uygun olduğu gibi, yünlü ve pamuklu olanları ise günlük hayatta rahat ve esnek hissetmek isteyenler için idealdir. Kardiganlar, sonbaharda harika bir ceket alternatifi olmasının yanı sıra kışın da çok önemli bir katman giysisidir. Giyen kişinin şık ve zarif görünmesini sağlarken aynı zamanda da ısınmasını mümkün kılar. Klasik tarzda olanları birçok çeşitte üretilir ve kardiganlar her giysi dolabının kurtarıcı parçalarındandır. İlk başta erkeklere yönelik olarak üretilenkardigan, günümüzde sayısız modeli ile daha çok kadınlara hitap etmeye başlamıştır. Dünyanın dört bir yanındaki kadınlar, hafif ve pamuklu sıradan bir kardigandan şık günler için klasik kaşmir kardigana kadar geniş bir yelpazedeki çeşitlerden yararlanır. Kardigan, erkekler için de mükemmel bir gündelik giysi olabilirken aynı zamanda vücuda oturan bir gömlek ve dar paça pantolon ile smart-casual veya yarı resmi stillere de harika bir uyum sağlayabilir. Günlük tarza uygun kardigan modelleri, giyen kişinin tarzına uygun çeşitli tişört, spor ayakkabı ve kot pantolonlarla beraber giyilebilir. Kardiganları, kumaşında form kaybı olmadan giyebilmek için etiketinde yer alan uygun yıkama talimatlarına bakmak gereklidir. Ayrıca dolaba kaldırırken omuzlarda gerilme yaratıp şeklini bozduğu için askı ile değil, katlayarak kaldırmak hırkanın ömrünü uzatır.
Masculin Maskulen, Fransızca kökenli "masculin" kelimesinden dilimize geçmiştir. Genel olarak erkek, erkeksi, erkek gibi, erkeği andıran, eril ve erkeğe benzeyen gibi anlamlara gelir. Fransızcaya da Latincede bulunan "masculinus" sözcüğünden geçmiştir. Maskulen, aynı zamanda feminen kelimesinin zıt anlamlısıdır. Modaya da yansımış olan maskulen sözcüğü, genel olarak kadın giyimi için kullanılmakla birlikte erkeklerin giyim stilini de etkiler. Erkek modasında daha çok erkeksiliğin ön plana çıkarıldığı kıyafetleri tanımlarken kullanılabilir. Maskulen, kadınlar için üretilen kıyafetlerin erkeksi çizgilerle tasarlanmasıdır. Erkeksi giyim tarzının hakim olduğu çok sayıda aksesuar ve eşya çeşidi vardır. Daha çok koyu renk tonlarının hakim olduğu maskulen tarzda, pantolon ve ceket takımlar farklı kravat modelleriyle kombinlenir. Bol pilili pantolonlar ya da sigaret tarzdaki pantolon çeşitleri de maskulen tarzda sıkça kullanılmaktadır. Oldukça rahat bir giyim tarzı olan maskulen giyim; şapkalar, pantolon askıları, fularlar, parfümler ve ayakkabılarla da desteklenebilir. Ancak sadece erkek kıyafetlerini giymek maskulen bir tarza sahip olmak anlamına gelmez. Kişilerin, kendi vücut hatlarına ve boy uzunluğuna uygun olan parçaları bir araya getirmesi gerekir. Saç modeli açısından da maskulen giyimde, dalga dalga veya feminen yapıdaki saçlar yerine daha sert kesime sahip saç modelleri tercih edilmelidir. Bir bütün olarak uygulanabilen maskulen tarz şıklığı, seçilecek birkaç aksesuarın kullanılmasıyla da yakalanabilir. Kıyafetlerin bu şekilde kombinlenmesiyle kadınlar, feminen taraflarını ortaya çıkarabilir. Maskulen tarzda en çok tercih edilen dik ve beyaz yakalı gömleklerin yakaları iliklenerek kalem etek ya da kumaş bir pantolonla kullanılabilir. Maskulen giyimin en önemli parçalarından bir tanesi de tercih edilen ayakkabılardır. Dolgu topuk veya platform ayakkabılar yerine daha zarif ayakkabı çeşitleri ya da düz modellerle maskulen tarz dengelenebilir.
Tayyör12087197 Fransızca kökenli olan ve kadın giyiminin en ilgi çekici kategorilerinden birini oluşturan tayyör kelimesi, ceket ve etekten oluşan kombinasyonu ifade eder. Tayyör, kelime anlamı olarak esasen “iki parçalı giysi” anlamına gelir. Tayyörün içine bluz gibi bir kıyafet daha giyildiğinden aslında üç parçadan oluşur demek de mümkündür. Tayyörü döpiyesten ayıran detaylardan biri, içe giyilen bu tekstil ürünüdür. Yani tayyörde ceket içerisinde başka bir kıyafet bulunurken döpiyes tek başına giyilir. Vücudu saran yapısı ile öne çıkan tayyörler özel dikim teknikleri ile rahat hareket etmeyi sağlar. Hem feminen hem de maskulen tarzı yansıtma başarısı ile öne çıkan tayyörün her mevsime uygun modelleri rahatlıkla bulunabilir. Farklı renk, desen, kumaş ve aksesuar detayları ile çeşitlilik sunan bu ceket – etek kombinleri şık ve estetik bir görünüm de vadeder. Gece ve gündüz etkinliklerinde, resmi davetlerde oldukça fazla tercih edilen tayyör ile hem modern hem de retro bir stil yaratmak mümkündür. Tayyörün bedeni saran yapısı göz alıcı bir imajın yanı sıra klas bir duruş da sunar. Kaliteli kumaştan imal edilen modeller, konforu artırırken uzun süre kullanım olanağını da beraberinde getirir. Tayyör kumaşının doğru bakım, temizleme ve muhafaza gerektirdiğini de bu noktada belirtmek gerekir. Yalnızca giyimle dahi, girilen ortamda öne çıkmak için tayyör oldukça fazla tercih edilir. Kombinlere uygun aksesuarlarla bir arada kullanıldığında sonuçlar çok daha ilgi çekici olur. Tayyörler yeni sezonun talepleri ile her yıl farklılaşır ve çeşitliğini giderek artırır. Büyük düğmeli, yaka detaylı, ekoseli, özel kol kesimli ve belden kemerli de dahil çeşitli modelleri bulunan tayyörler, stile farklı bir hava katması ile dikkat çeker. Canlı renkler, ilgi çekici desenler, sade motifler yenilikçi dokunuşlarla harmanlanarak tüketicilerin beğenisine sunulur.
Triko Fransızcadan (tricotage) dilimize girmiş ve kelime anlamı “örgü” olan triko, 1900’lü yılların başında örgü makinesi icatlarının yoğun olduğu dönemde, çorap imalatında kullanılan makinelerin boyutları genişletilerek farklı desenlerde üretilmeye başlanmıştır. Genellikle pamuk ve yün gibi iplik çeşitlerinden üretildiği gibi, farklı dokuma çeşitlerine de sahiptir. Triko, düz örgü makinelerinde; tek plaka, çift plaka, saç örgülü, jakarlı gibi farklı kumaş türlerinde üretilmektedir. Ülkemizde ise 1920’li yıllarda üretilmeye başlanmış, geçen yıllarda sanayi hamlelerinin hızıyla önemi ve değeri artarak devam etmiştir. Türkiye, dünyanın en büyük triko üreticisi olan İtalya’nın ardından dünyada başta gelen triko üreticisi ülkelerden biri konumundadır. Düz örme kumaşların tekstil sektöründe geniş kullanım alanı bulunmaktadır. Örülen ipliğin ilmek şekli nedeniyle triko kumaşlar oldukça esnektir. Esnek olması nedeniyle de kullanan kişinin vücudunu yumuşak bir biçimde sarmaktadır. İlmek ve örgü özelliği sayesinde hemen buruşmamakta, buruştuğunda ise hızlıca eski haline dönmektedir. Triko ürünler çoğunlukla ütülenmeye ihtiyaç duymaz, ancak ütülenmesi gerektiğinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus ütünün orta ısıda ya da yün programında olmasıdır. Triko, ısı tutma özelliği sayesinde özellikle kışlık giyimde tercih edilir. Ancak dokuma teknolojisindeki gelişmeler sayesinde ince ve hafif ipliklerle üretilen triko ürünler, yazın sıcak aylarında da kullanılmaktadır. Triko ürünler, askıya asılarak değil, daima katlanarak saklanmalıdır. Triko ürünler asıldığında esnemekte, mevcut şekillerini kaybetmektedir. Ayrıca triko ürünlerin küflenip eskimemesi için saklamadan önce mutlaka tamamen kuru olmasına dikkat edilmelidir. Uyumlu bir kumaş türü olması; kot, kumaş, kadife pantolon, etek ve daha birçok giysi ile bir bütün oluşturabilmesi nedeniyle triko, giyim tarzına önem veren modaseverlerin dolaplarında kendine çokça yer bulur. Triko modası, dünyada önde gelen bir tarzdır ve hazır giyim sektöründeki birçok marka, koleksiyonlarında triko ürünler bulundurur.
Truvakar Fransızca kökenli bir kelime olan truvakar, çeyrek anlamına gelmektedir. Moda dünyasında ise kısa manto anlamının yanında dirseğin altında kalan kol boyunu işaret eder. Bir kol uzunluğu, bilek ve dirsek arasında kalan boyun uzunluğudur. Bir bütün olarak ele alınan kol boyunun üçte biri kadar olan uzunluğu truvakar boydur. Dirsek ve bilek arasında farklı boylarda tasarlanabilen bir kol çeşididir. Tam olarak uzun ya da kısa denilemeyen bu kol boyu, moda tasarımlarında kullanılır. Ceket, gömlek, elbise ve genellikle bluzlarda tercih edilen truvakar kol, omuzdan başlayarak dirsek hizasında bitecek biçimde hazırlanır. Truvakar İspanyol kol modelinde ise omuzdan başlayan kumaş, dirsek üstüne kadar kolu sararak gelir. Dirseğin üst kısmından dirsek altına kadar üçgen bir şekil alarak sarkar. Uzun ya da kısa olmamasından dolayı truvakar kol mevsim geçişlerinde çok tercih edilmektedir. Özellikle ince bileğe sahip olan kadınlarda ideal bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlar. Sıklıkla bahar kombinlerinde tercih edilen bluzlarda ve elbiselerde asil ve zarif görüntünün elde edilmesini sağlar. Bu tarz bluzlar etek ile kombinlendiğinde hoş bir görünüm elde edilir. Truvakar kol tipine en uygun etek boyu maxi boy eteklerdir. Maxi boy etek, ayak bileğine kadar uzanan etek modelidir. Maxi etek boyu ve truvakar kol ikilisi oldukça şık ve kullanışlıdır.  Truvakar kol tipi, vintage tarzda giyinmeyi sevenler için de çekici bir seçenek oluşturur. Özellikle gelinlik tasarımlarında kullanılan bu kol çeşidi gizemli ve romantik bir görünüm sağlar. Truvakar kollu gelinlik modelleri, hem çok kalın hem de çok ince kollara sahip kadınlar için kurtarıcı konumdadır. Vücuda göre daha kalın duran kol yapısına sahip kadınlarda sırttan başlayan truvakar kol, sırt ve kol bölgesindeki fazlalıkları kapatır. Çok ince kollara sahip olanlar için ise kalın danteller veya güpür detaylardan yararlanılarak ince yapıdaki kollar zarifçe kalınlaştırılır.
Tweed Fransızca kökenli bir kelime olan truvakar, çeyrek anlamına gelmektedir. Moda dünyasında ise kısa manto anlamının yanında dirseğin altında kalan kol boyunu işaret eder. Bir kol uzunluğu, bilek ve dirsek arasında kalan boyun uzunluğudur. Bir bütün olarak ele alınan kol boyunun üçte biri kadar olan uzunluğu truvakar boydur. Dirsek ve bilek arasında farklı boylarda tasarlanabilen bir kol çeşididir. Tam olarak uzun ya da kısa denilemeyen bu kol boyu, moda tasarımlarında kullanılır. Ceket, gömlek, elbise ve genellikle bluzlarda tercih edilen truvakar kol, omuzdan başlayarak dirsek hizasında bitecek biçimde hazırlanır. Truvakar İspanyol kol modelinde ise omuzdan başlayan kumaş, dirsek üstüne kadar kolu sararak gelir. Dirseğin üst kısmından dirsek altına kadar üçgen bir şekil alarak sarkar. Uzun ya da kısa olmamasından dolayı truvakar kol mevsim geçişlerinde çok tercih edilmektedir. Özellikle ince bileğe sahip olan kadınlarda ideal bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlar. Sıklıkla bahar kombinlerinde tercih edilen bluzlarda ve elbiselerde asil ve zarif görüntünün elde edilmesini sağlar. Bu tarz bluzlar etek ile kombinlendiğinde hoş bir görünüm elde edilir. Truvakar kol tipine en uygun etek boyu maxi boy eteklerdir. Maxi boy etek, ayak bileğine kadar uzanan etek modelidir. Maxi etek boyu ve truvakar kol ikilisi oldukça şık ve kullanışlıdır.  Truvakar kol tipi, vintage tarzda giyinmeyi sevenler için de çekici bir seçenek oluşturur. Özellikle gelinlik tasarımlarında kullanılan bu kol çeşidi gizemli ve romantik bir görünüm sağlar. Truvakar kollu gelinlik modelleri, hem çok kalın hem de çok ince kollara sahip kadınlar için kurtarıcı konumdadır. Vücuda göre daha kalın duran kol yapısına sahip kadınlarda sırttan başlayan truvakar kol, sırt ve kol bölgesindeki fazlalıkları kapatır. Çok ince kollara sahip olanlar için ise kalın danteller veya güpür detaylardan yararlanılarak ince yapıdaki kollar zarifçe kalınlaştırılır.
DSACategoryId/2147483636/12087178/60004640/60000056