ÜST

Kakül geri geldi! En çarpıcı kakül modelleri

Mikro kakülden perçeme, perde modelden kıvırcık kaküle… Her tarza her yüze uygun bir kakül modeli mutlaka var. Siz kendinizinkini seçebilin diye en güzel modelleri sıraladık!

“Kakül kestirmeli miyim?”

Biz kadınlar saçımızda bir değişiklik yapmak istediğimizde en çok tercih ettiğimiz şeylerden biri kakül oluyor. Hatta durup dururken “Kakül mü kestirsem acaba?” dediğimiz dönemler bile var. Bazen kestirdikten sonra pişman olup sürekli toplamanın yollarını arasak da aslında yüzümüze ve tarzımıza uygun doğru modeli tercih ettiğimizde bizden havalısı yok! Siz pişman olanlardan olmayın diye havanıza hava katacak modelleri araştırdık.

Düz ve geniş

 Instagram: @taylorswift

Köşeli bir yüz tipine sahipseniz bu model tam size göre! Düz ve geniş kakül, keskin yüz hatlarınızı yumuşatacak ve size apayrı bir hava katacak. Kesinlikle en çarpıcı modellerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Yalnız diğer kaküllere göre daha uzun ve sık olduğundan maalesef bakımı zor. Biraz uğraşmanız gerekecek ama bizce buna kesinlikle değer!

Perde

 kakül

Instagram: @camila_cabello

İstediğiniz zaman toplayabileceğiniz, çok fazla bakıma ihtiyacı olmayan perde kakül seçebileceğiniz en kullanışlı modellerden biri! Yüzü ortadan ikiye ayıran bu salaş model, alnı küçük olanların da kestirebileceklerini kanıtlar nitelikte.

Mikro

 

 Instagram: @emmawatson

Modellerden en cesaret isteyeni kuşkusuz mikro olanlar! 50’lerde Audrey Hepburn ve Bettie Page’in ikonik bir hale getirmesinden bu yana en ünlü saç kesimleri arasında yerini hala koruyor. Emma Watson, Emma Roberts, Cara Delevingne gibi birçok ünlü bu modeli harika taşıdı. Her yüz tipine uygun kısacık mikro kakül, farklı bir tarz arayışındaysanız tam ihtiyacınız olan şey.

Kıvırcık 

 Instagram: @zendaya

Kakülün yalnızca düz ve dalgalı saçlara özgü bir kesim olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Kıvırcık saçlılara da yakışır, hatta çok yakışır. Bunun en büyük kanıtları da Zendaya ve Rihanna! 80’lerin modasını tekrardan yakalamak ve doğal buklelerini ön plana çıkarmak isteyenler, hemen şimdi kuaförünüzün yolunu tutmalısınız.

İnce

 Instagram: @taylorhill

İnce saçlılara en çok yakışan model! 80’lerden bize kalan cılız kakül modeliyle son derece doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Gözlerinize kadar uzanan model aynı zamanda oldukça seksi! Küçük ve oval yüzler için de ideal.

Yan

 Instagram: @badgalriri

Yana doğru taranmış olan model alnı geniş olanların en sevdiklerinden biri. Ama her yüz şekline de harika yakışıyor! Kullanım ve bakım açısından diğerlerine göre daha kolay olan bu modeli herkes deneyebilir.

Faux

Instagram: @rewakharesharma

Modelleri incelediniz ama hala hiçbir modelden emin olamadınız mı? Hiç önemli değil! Sizin için harika bir önerimiz var. Size yakışıp yakışmayacağından emin olamadıysanız ya da kalıcı bir değişiklik istemiyorsanız faux modelini deneyebilirsiniz. Birçok ünlü de katıldığı etkinliklerde bir geceliğine bu takma kakülleri kullanıyor! Gayet gerçekçi duran faux kakül en çok kullandığınız aksesuarlardan biri haline gelebilir.

Saç bakımınız ile ilgili birbirinden muhteşem ürünleri incelemek için saç bakım kategorimizi ziyaret etmeyi unutmayın! Olur da kestirdiğiniz saçlardan pişman olursanız hızlı saç uzatma yöntemlerimizi okumak için burayı ziyaret edebilirsiniz.