ÜST

Hepsiburada Mutlu Aile Akademisi: Çocuklara Üretim Odaklı Teknoloji Kullanımı Nasıl Öğretilir?

Hepsiburada Mutlu Aile Akademisi yeni bölümde çocuklara üretim odaklı teknoloji kullanımının nasıl öğretilebileceğine dair bilgileri sizlere aktarıyor.

İlk olarak bizlerin “dijital göçmen” olduğunu, çocukların ise “dijital yerli” olduğunu kabul etmemiz gerekiyor. Teknolojiyi reddetmeyerek bunun çocuğumuzun gerçekliği olduğunu bilmeliyiz. Peki, teknolojiyi reddetmeyeceksek ne yapacağız? Teknolojiyi çocuklarımıza tüketim odaklı olarak değil, üretim odaklı olarak öğretmemiz gerekiyor. Daha önceki videolarda da bahsedildiği gibi çocuğumuz teknolojiyi tüketim odaklı kullanıyorsa öncelikle neden kullandığını keşfetmeliyiz.

Daha sonrasında ise çocuğumuzu karşımıza alıp şu soruları sormalıyız: “Senin en güçlü yanın ne?”, “Neyi çok seviyorsun?”, “Neyi yapmaktan keyif alıyorsun?”. Böylelikle çocuğumuzun becerisini, yeteneğini ve ilgi alanlarını keşfetmiş olacağız. Çocuk teknolojiyi üretim odaklı kullansa bile dijital dünya ile doğal dünyayı dengelemesi gerekiyor. Çocuklara üretim odaklı teknoloji kullanımının nasıl öğretileceğine dair geri kalan tüm detaylar ise yeni bölümde sizleri bekliyor.