ÜST

Hepsiburada Mutlu Aile Akademisi: Mutluluğun Özünde Ne Vardır?

Hepsiburada Mutlu Aile Akademisi yeni bölümde mutluluğun özünde ne olduğunu sizlerle paylaşıyor. Mutluluğun özünde “kabul görmek” vardır, kabul gören insan mutlu olur.

Kabul görme ile mutlu olan insan, kendine neyi ile kabul gördüğünü soruyor. Burada iki tane bakış var. Bir tanesine iç kaynaklı mutluluk diğerine ise dış kaynaklı mutluluk. Eğer bir insan iç kaynakları ile kabul gördüğünü düşünüyorsa, mutluluğu dışarıya bağlı olmadığı için sürekli olarak mutluluğu yaşayabiliyor. İç kaynaklı olmak şu anlamlara geliyor: “Ben ben olduğum için kabul görüyorum”, “Ben değerlerimle, prensiplerimle, ilişkilerimle ve bakış açımla kabul görüyorum”.

Dış kaynaklı insanlar da mutlu oluyor; ancak bu insanların mutluluğu dışarıya bağlı oluyor. Bu da şu şekilde gerçekleşiyor: “Ben başarılı olursam kabul göreceğim”, “Ben param olursa kabul göreceğim”, “Benim mevkiim ve statüm olursa kabul göreceğim”. Bu insanlar başarılı olunca mutlu oluyor ama mutlu olmak için sürekli başarılı olmaları gerekiyor. Dış kaynaklı insanların hayatları sürekli kaygılı oluyor. Siz de mutluluğun özünü keşfetmek istiyorsanız bu bölümü kaçırmayın!