ÜST

Oyun Dünyasına Ne Kadar Hakimsiniz?

Değişen zamanla beraber eğlence ve sosyalleşme içinde farklı tanımlar ortaya çıkıyor. Oyun oynamak ise bu iki terimin ortak noktası olarak bulunuyor. Günümüzde oyun oynamanın birçok farklı yolu ve farklı amacı mevcut. Eğlenirken sosyalleşmek, kendini ifade etmek, rekabet, kişisel gelişim, stratejik gelişmeler ve daha birçoğu için oyun dünyasında bir karşılık bulmak mümkün. Size kalansa sadece ne istediğinizi belirlemek. Sonrasında keyifle zaman geçirmek için birçok farklı seçeneğe yönelebilirsiniz. Peki bu derece fazla seçenek içerisinden sizin için en uygunu bulabilecek misiniz? Bunun için oyun dünyasına ne kadar hakimsiniz? En yeni oyunları ve klasikleri bir başlık altında incelemek doğru bir başlangıç olabilir.

En Yeni Oyunlar 

Oyun dünyası her yıl yenilenen trendlerle meraklıların karşısına çıkıyor. Bir oyunun birden fazla platformda oynanabilmesi için oluşturulan versiyonlarından farklı kategorilerdeki yeniliklere kadar her yıl çok farklı seçeneklerle gelişerek ilerliyor. Sizin için oyun oynamak bilgisayar başında zaman geçirmek olabilir. Bundan farklı olarak oyun konsollarından vazgeçemeyenlerden de olabilirsiniz. Ben her yerde oynarım diyorsanız da tablet ya da akıllı telefonlar sizin için en iyi seçenek olabilir. Sizler için bu farklı platformlarda oluşturulmuş en yeni oyunları inceledik. İşte en yeni oyunlar ve içerikleri:

  • God of War

Çıkış yaptığı 2005 yılından beri oldukça ses getiren bir oyun God of War. Yıllar içerisinde oluşturulan versiyonları ve serileri dikkate alındığında da ne kadar popüler olduğu anlaşılıyor. 2022 yılı ise bu oyun için meraklılarının heyecanla beklediği bir yıl oluyor. Hikayesine heyecan katacak farklı bir versiyonla sevenlerinin karşısına çıkıyor. Geliştirilmiş grafikler farklı hikaye ve görevler gibi değişikliklerle God of War oyun dünyasındaki yerini daha da sağlamlaştırmayı hedefliyor. Konsol oyunlarının başında gelen bu macera için bilgisayar seçeneği de bulunuyor.

 

Genel olarak bakıldığında tek kişilik bir macera oyunu olduğunu söylemek yanlış olmaz. Online olarak oynanabilirken, offline modda hikaye üzerinden de ilerleyebilirsiniz. Hikayesinin sizi içine çekeceği için serinin diğer oyunlarına da bakmak isteyeceksiniz büyük ihtimalle.

  • Dying Light 2 Stay Human

Uzun zamandır dizi ve filmlere de konu olan en ütopik teorilerden birisi de zombiler. Elbette oyun dünyasında da sıkça karşımıza çıkıyor. Özellikle macera ve gerilim için kullanılabilecek en iyi senaryolardan birisi. Hayatta kalmak üzere oyunlara fantastik bir bakış açısı kattığı için de eğlencenin dozu biraz daha artıyor. Dying Light 2 Stay Human tam olara bu tanım üzerinden oluşturulmuş bir senaryoya sahip. Hayatta kalmak için zombilerle verilen mücadelenin senaryo ve grafiklerle iyileştirilmiş hali diyebiliriz.

 

Dying Light 2 Stay Human oynarken en korkmanız gereken tek şeyin zombiler olmadığını fark ediyorsunuz. Hayat mücadelesinde dikkat etmeniz gerekenler listesinin sadece bir maddesi onlar. Yepyeni bir düzende uyumlanmaya çalışırken maceranın içerisinde zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.Oyun bir süredir mevcut ve beğenilen seçenekler arasında. Son çıkan versiyonu ise oyun dünyasına giriş yapmak için deneyimleyebileceğiniz bir statüde diyebiliriz. 

  • Vampire The Masquerade Swansong

Zombiler dedik peki ya vampirler? Elbette vampirler de en az zombiler kadar fazla film ve diziye konu olmuştur. Aynı zamanda birçok oyunun da çıkış noktası olarak vampirler kullanılmıştır. Vampire The Masquerade, vampir temalı oyunlar içerisinde en beğenilenlerden diyebiliriz. Swansong ise 2022 yılı için ses getiren ve çok beklenen bir versiyonu. 

 

Senaryosuna eklenen farklılıklar oyunu çok daha keyifli bir hale getirmiş. Aynı zamanda değişik görevler üzerinden ilerleme sağlıyor olmak yapılan yeniliklerin hissedilmesini sağlamış. Oyunla ilgili daha fazla spoiler vermeyelim, siz hemen keşfetmeye başlayın. Bilgisayar versiyonuna da göz atmayı unutmayın.

  • My Time at Sandrock

Elbette oyun dünyası her zaman aksiyon ve şiddet üzerine kurulu bir yer değil. Özellikle son birkaç yıldır sakin ve dingin oyunlar yükselişte. My Time at Sandrock ise bunlardan biri. Yine bir mücadele ve yeniden var olma çabasının sakince işlendiği bir senaryoya sahip. Belirli bir strateji kurarak ilerlemeniz gerekiyor. Oyun sizin ilerlemenize bağlı olarak gelişen bir hikayeye sahip.

 

Yaptığınız eylemlerin sonucunda keşfetmeye başladığınız bir süreç bulunuyor. Böylece sizden önceki zamana dair keşifler yapabildiğiniz bir yeni dünya üzerinde ilerliyorsunuz. Dingin bir macera arayışındaysanız oyun dünyasına My Time at Sandrock penceresinden bakabilirsiniz.

  • Dirt Rally 2

Araba yarışları oyun kategorilerinde önemli bir yere sahip. Hatta oyun oynamak bazıları için sadece yarış anlamına geliyor. Özellikle araba yarışlarının tutkunları azımsanmayacak kadar fazla. Dirt Rally 2 yarış severleri ortak noktada buluşturan seviyede bir oyun. Özellikle gelişmiş grafikleriyle son versiyonunda oldukça fazla kişinin de dikkatini çekmeyi başardı. Dirt Rally 2 ile hem rekabet hem de eğlenceyi bir arada yaşamak mümkün.

 

Yarış oyunlarının en önemli noktası oynarken hissedebilmektir. Bunu sağlamanın en kolay yolu ise doğru grafikleri kullanmaktan geçer. Dirt Rally 2 oynarken kendinizi aracın içinde hissetmeniz muhtemel. Ayrıca oyunun parkurları ve araç çeşitliliği de farklı bir etki yaratıyor. Direksiyonun verdiği tepkilerin bu derece iyi simüle edilmesi oyunu farklı bir seviyeye taşıyor.

  • FIFA 23

En yeni oyunlara klasiklerden bir oyunla devam edelim. Hemen herkesin oyun konsollarıyla bağdaştırdığı bir eğlence FIFA. Hatta öyle ki oyun konsollarında farklı kategorilerden oyunların oynanması hala bazılar için farklı karşılanabiliyor. FIFA 23 ile yeniliklere ve gelişmelere devame diyor. Takım oyunlarının en eğlenceli hallerinden biri olan bu oyun için arkadaşlarınızla tatlı çekişmeler yaşayabilir veya tek başınıza zaman geçirebilirsiniz.

 

FIFA için yıllardır ününü korumasındaki en büyük etkenlerden birisi geliştirilen grafikler demek yanlış olmaz. Oyunu gerçeğe yakın bir tecrübe ile deneyimlemek eskimeyen klasiklerden biri olmasını sağlıyor. Bu listede de bahsetmeden geçmek mümkün olmuyor.

Oyun Dünyasını Keşfedin!

Yukarıda bazı en yeni oyunlar hakkında bilgileri paylaştık. Ancak oyun dünyasının bundan çok daha fazlasına sahip olduğunu unutmamak lazım. Yukarıdaki seçenekler en bilinen oyunlar diyebiliriz. Eğer hiç birini bilmiyorsanız mutlaka bir başlangıç yapmak için size en uygun olanla ilerleyebilirsin. Böylece oyun dünyasında sen de yerinizi almış olursunuz. Yapılması gerekenler basit; kendi tarzını belirle ve istediğin platformda oynamaya başla. Birden farklı kategoriden birkaç favori oyunun olmasında fayda var. Böylece farklı ruh halleriniz için değişik senaryolar üzerinden zamanınızı değerlendirme şansı da yakalamış olursunuz. 

 

Hangi oyunu oynayacağınıza karar verdikten sonra sıra alım işlemlerine geliyor. Dijital oyunlara ait uygun platforma göre satın alma işlemleri bulunur. Bilgisayarda oynanacak bir oyun için CD veya erişim kodu satın almanız gerekebilir. Konsol içinde aynı şekilde farklı alım işlemleri bulunur. Siz de istediğiniz bir oyunu almadan önce HepsiBurada’yı ziyaret ederek uygun fiyatlarla eğlencenin kapısını aralayabilirsiniz. Üstelik 25 yaş ve altı kullanıcılar için ödemelerin yarısı HepsiBurada’dan! Efsane Gençlik kampanyası ile ilk satın alma işlemlerinin %50’si kadar HepsiPay Papel hesabınıza anında tanımlanıyor. Böyle bir fırsat varken eğlenceyi kaçırmayın, HepsiBurada ile oyun dünyasına hızlı bir giriş yapın.