ÜST

Seyahat sigortası hakkında bilmeniz gerekenler

Yolculuklarda sağlık giderlerinizi teminat altına alan seyahat sigortası, cüzdanınızı beklenmeyen masraflardan kurtarıyor. 

Eğitim, iş ya da tatil… Her ne amaçla olursa olsun yurt içi ya da yurt dışı yolculuklar birçok sürprize gebe. Bu sürprizlerin tümü beklenmedik olsa da ne yazık ki hepsi mutluluk verici değil. İnsanların seyahatlerinde başına gelebilecek olası sağlık sorunları, zaman zaman bütçelerini zorlayabiliyor.

Ancak bu durumun önüne geçmek mümkün. Seyahatleriniz güven içinde yapmanızı sağlayan ve yolculuk boyunca başınıza gelebilecek sağlık sorunlarının sebep olabileceği maddi zararları karşılayan seyahat sigortasıyla keyifle hatırlayacağınız anılar biriktirebilirsiniz.

Seyahat sigortası nedir? 

seyahat sigortası

Yurt içi ya da yurt dışı yolculuklarınızda yaşayabileceğiniz olası sağlık sorunlarının yol açtığı maddi masrafları teminat altına alan seyahat sigortası, istenmeyen durumlardaki en büyük yardımcılarınızdan biri. Seyahat esnasında kişiyi maddi zarar uğratacak tedavi, ilaç ya da konaklama giderleri gibi masrafları karşılayan seyahat sigortası, yolculuk yapmayı planlayan birçok insan tarafından tercih ediliyor. 

Bu kişiler, seyahat sigortasıyla hastaneye gitmesini gerektirecek kaza ya da hastalık durumlarında ekstra hiçbir maddi külfete katlanmadan tedavi ihtiyaçlarını giderebiliyor. Yurt dışı yolculuklarında vize almak için genellikle zorunlu tutulan bu sigorta türü, yurt içi seyahatler için de yapılabiliyor. Böylelikle ülke içinde ya da dışında nereye giderseniz gidin beklenmedik sağlık harcamalarını düşünmenize gerek kalmıyor. 

It Luggage 3’lü Kilitli Valiz Seti size gerekli güvenliği ve konforu sağlıyor.

Örneğin yaz tatilinizi Trabzon’dan başlayarak harika bir Karadeniz turuyla geçirmek istiyorsanız bu tur esnasında başınıza gelebilecek tüm sağlık masraflarını güvence altına almanız mümkün. “Beklenmedik masraflar tamam ancak doğru uçak bileti bulmak başka bir mesele” diyorsanız bu sorununuzu da rahatlıkla çözebilirsiniz. Hepsifly’daki onlarca Trabzon uçak biletinden cüzdanınız ve konforunuz için en uygun seçeneklere göz atarak yolculuğunuza keyifli bir başlangıç yapabilir, beklenmedik masrafları dert etmeden yeni tecrübelere gebe Karadeniz turunun tadını çıkarabilirsiniz. 

Seyahat sigortası nasıl yapılır?

seyahat sigortası

Seyahat sigortanızı yaptırmak için sigorta şirketlerine ya da acentelerine başvurabilirsiniz. Ayrıca son zamanlarda ortaya çıkan internet siteleri üzerinden de seyahat sigortası yaptırmak mümkün.

Yolculuğunuzun süresine göre istediğiniz zaman aralığında yaptırabileceğiniz seyahat sigortasında farklı teminatlar da alabilirsiniz. Özellikle dünya çapında bir pandeminin yaşandığı bu günlerde, seyahat sigortası yaptırmak adeta bir zorunluluk haline gelmiş durumda. 

Seyahat sigortası neleri kapsar?

seyahat sigortası

Daha önce de belirttiğimiz gibi yurt içi veya yurt dışı yolculukları sırasında yaşanabilecek sağlık sorunlarından doğan masrafları karşılayan seyahat sigortası, bununla birlikte birçok farklı teminata sahip.

Bu farklı teminatlarla uçuş sırasında bagaj kaybı sonucu göreceğiniz zarardan, taburcu olduktan sonra sigortalının ikametgaha nakline kadar birçok farklı riski güvence altına alabilirsiniz. Böylelikle seyahatiniz esnasında başınıza gelebilecek birçok farklı tehlikeyi savuşturabilirsiniz. 

By Harmony BH 6002-11 C101M Unisex Güneş Gözlüğü tatillerinizde yanınızda bulundurmanız gereken bir aksesuar.

Siz de bu denli kapsamlı bir seyahat sigortasına sahip olmayı planlıyorsanız uçak bileti seçiminde de titiz davranacağınız muhakkak. Onlarca farklı noktaya yüzlerce farklı uçak biletini görüntüleyebileceğiniz Hepsifly’ı ziyaret ederek yolculuğunuz için en uygun bileti bulabilirsiniz. 

Yolculuğunuz öncesinde uçuş kuralları bilgilerinizi kontrol etmek isterseniz; “Mutlaka Uymanız Gereken Havaalanı ve Uçuş Kuralları” başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.