ÜST

Tatil Sonrası Okula Giderken Ne Giyeceğim Diye Uyumadıysan Hemen Bu Önerilere Göz At

Birbiriyle uyumlu olan kıyafetlerin seçilip bir bütün oluşturması haline kombin denir. Kombin yapmak hayatımızın her alanında vardır. Piyasada da seçeceğiniz birbirinden farklı tarzlarda kıyafetler vardır. Burada önemli olan birbiri ile uyumlu olan kıyafetleri seçip bi arada giymemizdir. Çok uyumlu kombin yapan kişiler toplum arasında her zaman ön plana çıkar. En çok da kadınlar her zaman kıyafet konusunda göz önünde bulunmak isterler. Bu yüzden herkes iyi kombin yapmak ister. Kıyafet seçmek ve önemli kombinler yaratmak bir kişinin karakterini ön plana çıkarmaktır. Kişinin giymek istediği kombin, o kişinin etkileyici olmasını sağlar. Kişi  hem iş hayatında hem de sosyal hayatında daha başarılı olması için kendine kombin yaratarak başarı imkanı sağlar. Bu sebeple güzel kombin yapan kişiler daha başarılı kişiler olarak bilinir. Hayatımız boyunca işe gideriz, arkadaşlarımız ile  buluşuruz, nişan ve düğün törenlerine katılır, okula gideriz. Bu gittiğimiz her yer için farklı kombinler yaratırız. Düğün ve nişan kombini daha şık olurken, işyeri kombini daha resmidir. Arkadaşlarımız ile buluşurken bazen sportif, bazen resmi, bazen de daha şık kombinler yaparız. Özellikle okul zamanları her gün farklı kıyafetler giymek zorunda kalırız. Her gün aynı kıyafetle görünmek pek hoşumuza gitmez ve her gün için kafamızda farklı kombinler yaratırız. Tatil zamanı, deniz kenarlarında veya akşam konserlerde daha rahat giydiğimiz kıyafetlerin yerini, okul açıldıktan sonra daha tarz kombinler alır. Tatil sonrası okula giderken ne giyeceğim diye uykusuz kalma derdine son vererek sizler için hazırladığımız kombineleri inceleyebilirsiniz.

Tatil Sonrası Okula Giderken Giyebileceğiniz Kombin Önerileri; 

 • Yaz tatilinden çıktıysanız eğer havalar henüz daha soğumamıştır. Sıcak havalarda giyebileceğiniz okul kombini olarak öncelikle kot bir tulum tercih edebilirsiniz. Kot bir tulum içine beyaz bir tişört giyebilirsiniz. Ayağınıza giydiğiniz beyaz spor ayakkabılar sizi ön plana çıkarır. Aksesuar olarak ise şık bir saat, altın sarısı küpeler ve bileklikler kombine ayrı bir hava katacaktır. Son olarak spor bir çanta takarak kombininizi tamamlamış olursunuz.  
 • Tulum sevdalısı değilim ben rahat elbise kadınıyım diyorsanız eğer öncelikle desenli, boydan yazlık bir elbise tercih etmek istiyorsanız, altına ise elbisenize uygun renkte bir spor ayakkabı giyebilir aksesuar olarak renkli bileklikler takabilir ve son olarak da desenli elbisenin yanında desenleriyle kaybolmaması için düz renkli koldan takmalı uzun bir çanta tercih edebilirsiniz. 
 • Okulun ilk günü cıvıl cıvıl kıyafetler yerine daha resmi bir kıyafet tercih etmek istiyorum diyorsanız, sütlü kahve tonlarında blazer bir ceket, iç kısmına beyaz askılı bir bluz ve altına ise siyah kot pantolonla kombin yaratabilirsiniz. Ayakkabı olarak da açık kahve tonlarında bir topuklu stiletto ile uyum sağlayabilirsiniz. Aksesuar olarak şık bir saat, çanta olarak ise elde tutmak için siyah bir çanta tercih edebilirsiniz. 
 • Kısa elbiseler hayatınızın olmazsa olmazı ise siyah ve dar kesim bir elbise tercihleriniz arasında olabilir. Siyah dar elbisenin altına kahverengi tonlarında veya kırmızı bir rugan ayakkabı tercih edebilirsiniz. Gümüş renkte bir saat, küpe ve bilekliklerle elbiseyi tamamlayabilir, çanta olarak ise ayakkabı da tercih ettiğiniz renk tonunda klasik bir çanta kullanabilirsiniz. 
 • Okulun ilk günü şık bir kombinle göz önünde bulunmak istiyorsanız seçiminizi saten kumaştan yana kullanabilirsiniz. Beyaz saten bir gömlek, siyah kumaş bir pantolon, gümüş bileklik ve saatler ile uyum sağlayabilir, siyah klasik bir kol çantası ve siyah stiletto bir ayakkabı ile kombininizi yaratabilirsiniz.
 • Eğer hukuk öğrencisi iseniz okulun ilk gününü resmi bir kıyafet ile tamamlamak istiyorsanız, siyah bir blazer ceket, içine beyaz saten askılı bir bluz altına siyah kumaş pantolon ile kombin yapabilirsiniz. Gümüş renkte saat ve diğer aksesuarlarla hoş bir görünüm elde edebilir ve ayakkabı olarak siyah topuklu deri rugan ayakkabı ve siyah bir klasik çanta ile kombininizi yaratabilirsiniz.
 • Tercihinizi rahat bir takımdan yana kullanmak istiyorsanız eğer ve yaz aylarında resmi kıyafetler size ağır geliyorsa ince triko yakınları tercih edebilirsiniz. Renk tercihi size kalmış triko bir takım altına ayakkabı olarak spor ayakkabı ve sırt çantası ile kombininizi tamamlayabilirsiniz. 
 • Beden eğitimi fakültesinde iseniz veya spor eşofman takımları aşığı iseniz tercihinizi eşofman takımlarından yana kullanabilirsiniz. Eşofman takımı altına ayakkabı olarak tabiki beyaz çorap ve beyaz spor ayakkabı ve son olarak spor bir saat ve spor çanta ile uyum sağlayabilirsiniz. 
 • Hem şık bir görünüm elde etmek istiyorum hemde biraz spor takılmak istiyorum diyenler için basic tişörtler, altına ise jean kot pantolon önerebiliriz. Aksesuar olarak saat ve takılarla bütünleyip, spor ayakkabı ve spor bir çanta ile uyum sağlayabilirsiniz. 
 • Etek aşığı olanlar için, okulun ilk günü kendine iddialı bir kombin yaratmak isteyenler, kalem etek, üzerine ise ince bir kazak ve ceketle bir uyum sağlayabilir son olarak kısa süet bir bot ve klasik bir çanta ile birlikte kullanabilirsiniz. 
 • Jean kot pantolon severler için, bej rengi oduncu gömleği içine beyaz bir tişört altına ise tercihe göre jean kot seçebilir, spor çanta, spor ayakkabı ve aksesuarlarla şekillendirebilirsiniz. 
 • Tayt sevenler ve rahatına düşkün olanlar spor bir kombin tercih edebilirler. Unisex bir sweatshirt altına ise siyah bir taytla, spor olsanız bile her zaman göz önünde bulunabilirsiniz. Son dokunuşlar olarak siyah deri bir çizme ve spor bir çanta ile uyum sağlayabilirsiniz. Saat ve aksesuarları da tabi ki unutmamak gerekir. 

Bayanlar İçin Uyumlu Bir Kombin Nasıl Yapılır?

Alışverişe çıkıp almak istediğiniz veya internet üzerinden alışveriş yapmak istediğiniz zaman öncelikle kendinize en az 3 tane renk belirlemelisiniz. Almak istediğiniz veya beğendiğiniz bir ürün gördüğünüz zaman o ürünü almadan önce dolabınızda bulunan diğer ürünlerle birlikte kullanılabilirliğine bakarak, beğendiğiniz ürünü satın alabilirsiniz. Genellikle herkesin yüzüne yakışan ve çoğu renkle kolay bir şekilde kullanılabilen renkler arasında siyah, bej, lacivert ve gri olarak temel renkler vardır. Bu renklerden birer kombin belirleyip, dolabınızda olan diğer kıyafetlerle de kolay bir şekilde kombin yapıp istediğiniz zaman dışarı çıkarken o renkleri seçebilirsiniz. Dolabınızda bulunması gereken, her kombine yakışan ve farklı renkler olan basic tişört, basic elbise yada basic triko her zaman bulundurmalısınız. Okul günlüklerinde de bu tarz kıyafetleri kombinleyerek her gün rahatlıkla okula kombin sıkıntısı etmeden gidebilirsiniz. Örneğin basic bir tişört altına jean bir kot çok yakışacaktır. Üzerine ise ceket, hırka, veya gömlek giyerek tarz bir görünüm elde edebilirsiniz. Genelde basic olan bu ürünlerin en büyük avantajı ise aksesuarla bi bütün oluşturulabilmesi olur. Bir kadının her zaman dolabında rahatça giyinip çıkması için en az bir tane siyah elbisesi olmak zorundadır. Hava şartlarına göre siyah bir elbise üzerine deri ceket veya beyaz bir gömlek giyerek hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.