Kot Pantolon Modelleri

1800’lerin sonlarında işçilere daha sağlam kıyafetler sunabilmek için üretilen Blue Jean pantolonlar bugün ülkemizde “kot” olarak da adlandırılıyor. Bu pantolonlar, tüm dünyada her kesimden insanın severek kullandığı bir pantolon türü olarak kasabasından kentine kadar her yerde karşımıza çıkabiliyor.

Kot Pantolon

Dayanıklılığı, ütü istemeyen yapısı ve esnekliği sayesinde hem şehir hem de kırsal hayata uyumu, kot pantolonları ülkemizde de vazgeçilmez kıyafetler arasında alıyor. Aslında kot pantolonlar tüm dünyada modernizm ve şehir hayatının simgesi haline gelmiş durumda. Kadın, erkek, çocuk, yaşlı ya da genç herkesin farklı ortamlarda giyebildiği kot, değişik tarzlara kolaylıkla uyum sağlayabiliyor. Hammaddesi pamuk olan bu pantolon, daha esnek bir yapıya kavuşturulmak için farklı karışımlarla dokunuyor. Bir dönem gençliğin başkaldırı sembolü olan kot, günümüzde klasik rengi mavinin yanı sıra pembeden beyaza kadar her renkte üretiliyor.

Kot Pantolon Modelleri

Kot pantolon üretildiği günden bugüne kadar büyük değişimler geçirdi. Kalın ve kışlık kotlardan ince kotlara, yırtık kotlardan İspanyol paçalara kadar onlarca çeşit pantolon modeli bulmanız mümkün. Örneğin yırtık kot pantolon modelleri. Daha çok gençler arasında yaygınlaşan yırtık kotlar, daha havalı görünüyor ve rahat bir kullanım sunuyor. Hem topuklu ayakkabı hem de spor ayakkabı ile uyumlu bir görünüm sunan yırtık kotlar; t-shirt, blazer ceket ya da gömleklerle de şık bir görüntü sunuyor.

İspanyol paça kot pantolonlar, 90’lı yılların en popüler modellerinden biri. Kadınların bacaklarını daha ince ve uzun gösteren bu modeller yüksek topukları gizlemekte de oldukça başarılı. Özellikle ceketle birlikte sıklıkla kullanılan bu modeller topuklu ayakkabı kullanmayı sevenlerin dolabında mutlaka bulunmalı. Üstelik önceleri daha çok ağartılmış modellerini bulabildiğimiz İspanyol paça kotlar artık daha çok renk alternatifine sahip.

Yüksek belli kot pantolonlar ise yıllar sonra sahnelere geri dönen modeller arasında. Yüksek belli kot pantolonlar karın bölgenizi sararak daha zayıf görünmenize olanak sağlar. Böylece bel çevrenizdeki “simit” görünümlü fazlalıklardan kolaylıkla kurtulmuş olursunuz. Ayrıca bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağladığı için de çok tercih edilen modeller arasındadır. Hem ince görünmek hem de tarzınıza daha klasik bir hava katmak için yüksek belli kot modellerini tercih edebilirsiniz.

Skinny kotlar, son yılların en gözde modellerinden. Tüm bacağı boydan boya sımsıkı saran bu kotlar, esnek yapıları ile rahat bir kullanım sunuyor. Her vücut tipine uyum sağlayan skinny kotlar, kalın bacakları da ince gösteriyor. Sahip olduğunuz kotlar ile mavi kot ceket modellerini kombinleyerek farklı bir görünümün de sahibi olabilirsiniz. 

Kot Pantolon Fiyatları

Kot pantolon modası her yıl değişiyor fakat hangi renk ya da kesimde olursa olsun kotun modası asla geçmiyor. Kot pantolonları seçerken mutlaka vücut tipinize uygun kotları seçmeniz gerektiğini unutmayın. Zira vücudunuza uygun olmayan bir kot sizi olduğunuzdan daha kısa ya da kilolu gösterebilir. Örneğin göbeğiniz varsa kesinlikle yüksek belli kotlar tercih edin. Cepleri aşağıda duran bir pantolonun sizi daha kısa göstereceğini unutmayın. Boynuz çok uzun değilse bu tür kotları tercih etmeyin. Skinny kotlar kalçalarınızı daha basık gösterir. Kalçalarınız basık bir yapıya sahipse bunları tercih etmemelisiniz. Kısa ve kalın bacaklıların ise bilek üstünde kalan modelleri tercih etmesi daha kısa görünmelerini sağlar. Bacak boyunuzu uzun göstermek istiyorsanız İspanyol paça modelleri tercih edin.

Kot pantolonlar kapriden şalvar modellerine, yırtık kotlardan skinny kotlara kadar onlarca farklı model ve renk seçeneğine sahip. Markasına ve modeline göre farklı fiyat aralıklarında sizlere sunulan kot pantolonlar ile siz de rahat ve şık bir tarz yakalayabilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Kot Pantolon

Mavi
Siyah
Gri
Lacivert
Beyaz
Bej
Yeşil
Pembe
Kahverengi
Çok Renkli
Sarı
Krem
Mor
Kırmızı
Turuncu
Toplam 24 / 7187 ürün
DSACategoryId/2147483636/12087178/60004640/12087198/191191