ÜST

Tüm olumsuzluklara son: QEPR nedir?

Bir koşturmacadır, gelip geçiyoruz şu hayattan… Sanki böyle söyleyince her şey çarçabuk geçiyormuş gibi ama öyle değil. Yaşadığımız stres, kaygı ve travma hayatımızda derin sorunlar açıyor ve bu sorunlar her zaman duygusal da olmuyor. Birçoğumuz yaşadıkları duygusal gerilimden dolayı ağrı çekiyor. Peki bu durumdan bir saat içinde kurtulabileceğinizi söylesek? QEPR tekniği size bunu vaat ediyor. Kuantum Duygusal ve Fiziksel Terapi olarak da adlandırılan bu teknik, dünyanın en iyi spiritüel terapisti ödülüne sahip Paul Emery tarafından geliştirildi. 

Paul Emery kimdir?

qepr

QEPR tekniği, yani Kuantum Duygusal ve Fiziksel Terapi İngiltere doğumlu Paul Emery tarafından geliştirildi. Emery Amerika’da klasik psikoloji eğitimi aldıktan sonra ünlü NLP Danışmanı Paul Mckenna’dan da eğitim alarak kendi tekniğinin temellerini attı.

Aslına bakarsanız psikolojiye ilgisi çocuk yaşlarda başladı. 14 yaşındayken sosyal fobi teşhisi konan Emery, ilaçları kullanmayı reddetti ve kendini tedavi edebilmek için başka çözümler aramaya başladı. İlk denediği tedavi hipnoz oldu. Bu yöntem onu tedavi edemedi.

Üniversiteden hemen sonra aldığı NLP yönteminin de boşa çıkması onda bir hayal kırıklığı yaratsa da vazgeçmedi ve EFT’yi denedi. Bu yöntem de onu tedavi edemedi; ama bu iki yöntem arasında bir bağ kuran Paul Emery yarattığı kendi yöntemi sayesinde ilk olarak kendini tedavi etti ve sosyal fobisini yendi.   

QEPR nedir?

qepr

Psikoloji ve nöroloji bilimine dayalı bu yöntem, negatif duyguların beyinde nerede ve nasıl oluştuğuna odaklanıyor. Negatif duyguların ortaya çıkışı kadar nasıl depolandığı ve bunun sonucunda neler olduğuna da önem veren QEPR, ruhu ve bedeni aynı anda iyileştiren bir teknik.

Tekniğin yaratıcısı tekniği şöyle açıklıyor: “Özel dokunuşla beynin duygu/acı merkezi olan amigdala’dan alıcıların çıkarılmasını hedefleyen ve bunu basitleştiren bir enzim salgılayarak beyinde güçlü bir delta dalgası oluşturmaktadır. Alıcılar istenmeyen duyguların etkinleştirilmesinden sorumludur.  Alıcılar hedef alındığında ve bertaraf edildiğinde istenmeyen duygu da tamamen gitmiş olacaktır!”

QEPR diğerlerinden farklı

qepr

Günümüzde birçok tedavi yöntemi var. Batı tıbbının tahtı çoktan sarsılmış durumda. İnsanlar alternatif tedavilere yöneliyor. Bir tür alternatif tedavi diyebileceğimiz Kuantum Duygusal ve Fiziksel Terapi, hızlı sonuçlarıyla diğer tedavi yöntemlerinden ayrılıyor.

Her zaman ve her yerde kişi bu tekniği kendi kendine uygulayabiliyor. Ve belki de daha önemlisi temel teknikleri öğrendikten sonra siz de oldukça rahat bir şekilde sevdiklerinize, kendi kendilerini nasıl tedavi edebileceklerini öğretebilirsiniz. Uzun uzun kurslara gitmenize ve bir sertifika almanıza gerek yok.  

QEPR ne tür sorunlarda başarılı tedavi sunar?

Bu yöntem çağımızın vebası durumuna gelmiş birçok duygu durum bozukluğu konusunda %85 başarı oranına sahip. Stres, endişe, kaygı, üzüntü, yas, aşk acısı, yeme arzusu, sigarayı bırakma, omuz, bel ağrıları ve baş ağrısı gibi birçok soruna çözüm olan teknik için Paul Emery “her sorun için yöntemimi kullanıyorum; çünkü kaybedecek bir şeyim yok” diyor.

Şu hayatta karşılaştığımız her sorunun çözümü beynimizde, düşüncelerimizde saklı. QEPR gibi beyne odaklanan başka bir tedavi yöntemi de Loise Hay’ın tekniği. Bu tekniği merak edenler Düşünce Gücüyle Tedavi kitabına mutlaka göz atmalılar.

Kuantum Duygusal ve Fiziksel Terapi’ye başladığınızda evinizi ya da ofisinizin enerjisini temizlemek için Coho Natural Palo Santo ve Adaçayı Tütsüsü’nü kullanabilirsiniz. Bu tütsüler sayesinde tedavinizi sekteye uğratacak dışşal nedenlerden de uzaklaşmış olacaksınız. 

Doğal yağların kokusunun da doğal bir tedavi yöntemi olduğunu biliyor muydunuz? Ayrıntılar “Aromaterapi hakkında her şey” başlıklı yazımızda.