ÜST

YEKTA KOPAN’LA YAZAR SÖYLEŞİLERİ: FERİHA DİLDAR

Yekta Kopan, HepsiTV Yazar Söyleşileri’nin bu haftaki bölümünde Feriha Dildar’ı konuk ediyor. Feriha Dildar “En Baştan Ebeveyn Olma Yolculuğu” isimli kitabını, bu keyifli söyleşide, sizler için yorumluyor ve anlatıyor.

Kitapta çocuğun doğum öncesinden doğum zamanına, bebekliğinden özellikle 3 yaşına kadar gelişimi ve bu dönemde ebeveynlerin neler yapması hakkında yeni bir yol haritası çizebileceğiniz cümleler ve farklı bakış açıları yer alıyor. Feriha Dildar kitabına Epiktetos’un sözü olan “Çocukluk bir insanın anavatanıdır” sözüyle başlıyor.

Buradaki anavatan kavramını ise şu şekilde tarif ediyor: “Nasıl biz bugün annelerimizin babalarımızın yaptıklarının sonucuysak, olumlu ve olumsuz üstümüzde taşıyorsak, bunlarla helalleşip, çalışıp yolumuza devam ediyorsak, bizim çocuklarımız da, bizim yaptıklarımız veya yapamadıklarımızla bir bütün oluyorlar. Dolayısıyla bir başlangıç noktası bebeklik ve çocukluk. En baştan da buna gönderme bir noktada”.

Feriha Dildar ebeveynliğin çok uzun bir yolculuk ve serüven olduğunu belirtiyor. Bu kadar uzun bir deneyim içerisinde, hatasız ve tek bir doğrudan söz edilemeyeceğini de sözlerine ekliyor. Bu keyifli ve özel sohbetin devamı ise yeni bölümde sizleri bekliyor. Feriha Dildar’ın “En Baştan Ebeveyn Olma Yolculuğu” isimli kitabına imzalı olarak ulaşabilir ve hemen okumaya başlayabilirsiniz.