ÜST

YEKTA KOPAN’LA YAZAR SÖYLEŞİLERİ: GÖKHAN ÇINAR

Yekta Kopan, HepsiTV Yazar Söyleşileri’nde bu haftaki bölümünde Gökhan Çınar’ı ağırlıyor. Gökhan Çınar, Destek Yayınları tarafından yayınlanan “Benim Evim Neresi” adlı yeni kitabını sizlere anlatıyor.

Gökhan Çınar radyo programcılığı, televizyon programcılığı ve dijital programcılığın yanı sıra yaklaşık 20 yıldır bir klinik psikolog ve psikoterapist olarak alanında çalışmaya devam eden biri olduğunu söylüyor. Kendini arama ve bulma yolculuğu üzerine de gerçekten çok kafa yormuş biri olduğunu da sözlerine ekliyor. “Benim Evim Neresi” adlı kitabı, sorgulamaları ve hesaplaşmaları, umudu ve umutsuzluğu, başlangıçları ve bitişleri, insanın karanlık tarafının da aydınlık tarafının da olduğu bir bütün olmasının yanı sıra çok temelde insanın aidiyet ihtiyacını anlatıyor.

 

Gökhan Çınar, bu aidiyeti çok erken yaşlarda, önce anneye sonra kendi evine, dünyaya ve çevreye hissedememiş Umut’un büyüme hikayesini bütün sancılarıyla, geçmişi telafi etme çabalarıyla, kendi boşluklarını doldurma isteği ile beraber aslında bir terapist-danışan gibi olsa da bir iç diyalog halinde anlattığı denemeler olduğu söylüyor. Bu keyif dolu sohbetin devamına ise yeni bölümü izleyerek ulaşabilirsiniz. Gökhan Çınar’ın yeni kitabı “Benim Evim Nerede” sadece bir tık uzağınızda.