ÜST

Yeni Yıl Tatil Rotası İçin Valizin Olmazsa Olmazları

Yılın en sevilen zamanlarından biri de yılın son günü çünkü yılın bu son günü hem yeni bir başlangıç hem de kısa da olsa bir tatil demek. Geride bırakılan yılın yoğun iş ve okul temposuna kısa bir mola vermek ve yeni yıla yeni bir enerjiyle girmek için yılbaşı tatili tam da aranan fırsat. Yeni yıl tatili rotanızı belirlediyseniz şimdi, sırada tatil valizi için olmazsa olmazlar var. Yeni yıl tatil valizinde neler olmalı merak ediyorsanız içeriği okumaya devam edin.

İyi Bir Tatil Valizinin İlk Adımı: Valiz

Tabi ki tatil için bir valiz hazırlıyorsak öncelikle sağlam ve amaca uygun bir valizimiz olmalı. Eğer gideceğiniz tatil için uygun bir valiziniz yoksa tatile çıkmadan önce hemen bir valiz edinmelisiniz. Bir valiziniz varsa da bunun çıkacağınız tatil için uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Örneğin battal boy bir valiziniz varsa bu 2-3 günlük bir tatil için oldukça fazla olacaktır. Bu nedenle daha küçük, taşınması kolay ve şık bir valiz ile tatilini çok daha keyifli bir hale getirebilirsin. Kısa tatiller için genellikle küçük ya da orta boy valizler idealdir. Aynı zamanda alacağınız valizin dört tekerlekli olması da taşıma kolaylığı açısından oldukça önemli. Son olarak seçeceğiniz valizin renkleri de hem şıklığını tamamlaması hem de ruhunu yansıtması açısından dikkat edilmesi gereken noktalardan biri. Eğer uygun bir valiz bulduysanız sıra içini doldurmaya geldi ama eşyaları valize koymadan önce, valizini daha derli toplu tutacak ve tatil boyunca aranan her şeyi kolayca bulmaya yardımcı olacak valiz içi organizerlere de göz atmak önemli bir fark yaratabilir. Kişisel bakım ürünlerini ayrı şekilde saklayabileceğiniz, yedek ayakkabıları kıyafetlere temas etmeden götürebileceğiniz ve iç çamaşırlarını daha hijyenik şekilde taşıyabileceğiniz organizerler tatil boyunca tam anlamıyla kurtarıcı olacak. Eğer organizerler de tamamsa şimdi gelelim keyifli bir tatil için valizin olmazsa olmazlarına…

Pijamaları Severiz

Tatil ne kadar kısa sürerse sürsün, günü verimli geçirmek için iyi bir gece uykusuna, iyi bir gece uykusu için de nerede olursak olalım pijamalarımıza ihtiyacımız var. Eğer yılbaşı için bir kış tatiline çıkıyorsak yanımızda kalın ve bizi sıcak tutacak pijamalarımız olmalı. Tabi, otel odaları çok sıcak da olabilir. 

 

Tatil için yarım küre değiştirmeyi göze alıp şöyle sıcak bir yerlere gitmeye karar vermişsek o zaman yazlık pijamaları valize koymak şart.  

 

Tatile çıktığınızda otelde kalmak yerine aile ya da arkadaş grubunuzla büyük bir evde toplanacak da olabilirsiniz. Bu durumda pijamalarınız size sadece rahat bir uyku sağlamayacak aynı zamanda ortamdaki şıklığınızı da belirleyecektir. Bu nedenle gideceğiniz yere uygun şık ve rahat bir pijama takımı mutlaka valizimizdeki yerini almalı. Konu pijamalardan açılmışken, uyku kalitenizi artıracak uyku maskesi ya da kulak tıkacı gibi ürünlere de ihtiyacınız olabileceğini unutmayın.

İç Çamaşırları

Seyahat boyunca daha rahat hissetmek için tatilde geçirilecek gün kadar iç çamaşırını yanımıza almamız önemli. Hatta acil durumlar için fazladan bir iki adet daha yedeklemenizi öneririz. Çünkü iç çamaşırları kişisel hijyenimizin olmazsa olmaz parçalarından biri. Günlük çamaşırların haricinde yılbaşı gecesi giyeceğiniz elbiseye uygun iç çamaşırınızı da valizinize koymayı unutmamalısınız. Ayrıca gideceğiniz bölgenin hava koşullarına uygun şekilde üretilmiş kumaşlara sahip iç çamaşırları da hayat kurtarıcı olabilir. Örneğin kış tatili için termal iç giyim ürünleri tatilinizin çok daha keyifli geçmesini ve etrafı soğuk havadan etkilenmeden keşfetmenizi sağlayacak.

Tatilde Kişisel Bakımımızı İhmal Etmiyoruz

Tatil valizinin olmazsa olmazları kişisel bakım ürünleri. Diş fırçası ve diş macunu ise bu lisenin ilk başında yer alıyor. Daha sonra günlük cilt bakım rutininde kullandığımız; tonik, yüz yıkama jeli, makyaj temizleme suyu, nemlendirici gibi ürünleri mutlaka tatil valizimize koymalıyız. Kişisel bakım ürünlerini valize koyarken tek sorun, bu ürünlerin ambalajlarının fazla yer kaplaması oluyor. Özellikle kısa süreli tatillerde bu kadar fazla ürünü yanımızda taşımaya üşenebiliyoruz. Tabi ki bu durumun çözümü de oldukça kolay! Kişisel bakım ürünlerinizi kullanacağınız miktarda yanınıza alabileceğiniz çok şık seyahat boy şişeler alarak bu ürünleri yanınızda taşıyabilirsiniz. Aynı zamanda diş fırçanızı çok hijyenik şekilde taşımanız için diş fırçası kutularına da göz atabilirsin. Tüm bu bakım ürünlerini de küçük ve şık bir valiz içine organize bir şekilde koyarak istediğin her ürüne en kolay şekilde ulaşabilirsin.

Valizin En Önemli Parçaları: Kıyafetler

Tatile giderken yanımıza almak istediğimiz giysileri öncelikle şöyle bir gözden geçirerek işe başlayabiliriz. Valizimize gereksiz giysileri doldurup kalabalık etmemek için bu adım çok önemli. Ardından gideceğimiz yerin özelliklerini de göz önüne alarak kalacağımız her gün için bir kombin oluşturarak bu kombinleri valize koymalıyız. Eğer tatil süresince şık bir akşam yemeği ya da yılbaşı partisi gibi bir organizasyona katılacaksak bunun için de şık bir gece elbisesi veya takım elbiseyi de valize mutlaka koymalıyız. Tüm bunlarla birlikte hala valizine hangi kıyafetleri koyacağına karar veremediysen rahat bir eşofman takımı, şık bir sweatshirt, kot pantolon, gömlek, bluz veya kazak gibi kıyafetlerini valizine koymayı düşünebilirsin. Son olarak unutmadan her tatil günü için yanına bir çift çorap da alabilirsin. 

Makyaj Malzemeleri Olmadan Asla

Bir kadının valizinde makyaj malzemeleri olmadan o tatile çıkılamaz. Hatta öyle ki kadınların çoğunun valiz dışında seyahatleri sırasında makyaj malzemelerini yanlarında götürmeleri için makyaj çantaları bulunur çünkü makyaj çantaları hem makyaj malzemelerini hem de makyaj malzemelerinin dökülme ihtimaliyle kıyafetlerin zarar görmesini engeller. Bu nedenle henüz bir makyaj çantan yoksa yanında taşımak istediğiniz makyaj malzemelerine uygun bir makyaj çantası edinebilirsiniz. Daha sonra hem günlük hem de gece makyajını yapmak için en sevdiğiniz fondöteni, ruju, maskarayı, allığı, eyeliner ve far paletini ve makyaj fırçalarını bu çantaya ekleyebilirsiniz. Söz konusu yılbaşı tatili ise yılbaşı gecesinin ışıltıyı çok sevdiğini unutmadan highligherını da bu çantaya mutlaka koymalısınız.

Ayakkabı ve Aksesuarlar

Tatil boyunca tatile gittiğiniz ayakkabıyı giymek istemeyebiliriz ya da şık bir geceye gündelik bir ayakkabı ile giymemiz söz konusu bile olamaz. Bu nedenle özel bir organizasyon yapacaksak kesinlikle bu organizasyona uygun bir ayakkabı da valizimizdeki yerini almalı. Bir parti için klasik ve şık bir ayakkabı ya da karda uzun bir yürüyüş için rahat bir bot. Tatil planımızdaki aktiviteler ne ise buna uygun ayakkabıları seçerek yanımızda götürebiliriz. Aynı şekilde kolye, küpe, bileklik, saat gibi kıyafetlerimizi tamamlayacak aksesuarlar da kesinlikle tatil valizine eklenmeli. Söz konusu yılbaşı tatili iken akla gelen ilk şey kış tatili olduğu için atkı bere ve eldiven gibi aksesuarları da yanımıza almak iyi bir seçenek olabilir. 

Bonus: Hediyesiz Yeni Yıl Düşünülemez

Eğer yeni yıl tatilinde ailemiz ya da sevdiklerimizin yanına bir tatil planlıyorsak, valizimizde mutlaka onlar için aldığımız hediyelere de yer açmalıyız çünkü yeni yıl demek hediye ve sevdiklerimizi mutlu etmek demek. Hediye verirken kazanmak için de Hepsiburada’nın paylaş kazan özelliğini kullanabilirsin. Hem tatil valizi hazırlıkları hem de hediye seçeneklerini listeni oluşturup paylaşarak, link gelir elde edebilirsiniz.