Hesaplı yurtdışı seyahat rehberi

Seyahat etmek bir tutku. Farklı yerler görmek, kültürler tanımak, yeni tatlar deneyimlemek herkesin isteyebileceği türden bir şey. Ama tatili uyguna getirmek bazen zor olabiliyor. Özellikle yurtdışı tatillerinde uçak bileti, yemek masrafları gibi harcamalar bütçeleri zorlayabilir. Gelin sizler için hazırladığımız yurtdışı tatillerini ucuza getirmenin yöntemlerini beraber inceleyelim.

Doğru rotayı belirlemek

seyahat

Elinizdeki bütçeyi doğru kullanmanın ilk yolu seyahat edilecek yeri seçmekten geçiyor. Öncelikli araştırmanızı buna göre yaparsanız sizin için oldukça faydalı olacaktır. Vize masrafları ilk adımlardan biri olduğu için vize istemeyen ülkeleri tercih etmeniz sizi vize masraflarından da kurtaracak. Gideceğiniz yeri sezonun dışında bir zamanda ziyaret etmeniz yine katkı sağlayacak yöntemlerden biri. Fiyatların tavan yaptığı sezon zamanında seyahat etmek sizi zora sokabilir.

Uçak biletlerinizi önceden alın

seyahat

Seyahat edilecek yeri seçtikten sonra sırada uçak bileti masrafları geliyor. Uçak biletlerinizi seyahate az bir süre kala değil de önceden almanız büyük fark yaratacak ve bütçenizin erimesine engel olacaktır. Aktarmalı uçuşlar gözünü korkutmasın. Her ne kadar yorucu gözükse de bütçenize büyük katkı sağlayabilir. Siz de Hepsifly’a girerek uygun ucuz biletinizi bulabilir, fiyatları karşılaştırarak tercihinizi yapabilirsiniz.

Yemek masraflarınızı dengelemek

seyahat

Seyahatlerde paranızın en çok harcandığı yerlerden biri tabii ki yemekler. Yurtdışı tatillerinde ilginç, yerel ve yeni tatlar denemek seyahatin en önemli noktalarından biri ama sırf seyahat ediyorsunuz diye her öğünü de dışarda yemeniz gerekmiyor.

Yerel yemeklerin tadına bakmak bu deneyimin bir parçası ama bu cüzdanınız için ciddi bir çöküntü yaratabilir. Gerekli malzemeleri daha ucuza temin edip kendinize bir sandviç veya bir salata hazırlayabilirsiniz. Market alışverişine çıkın ve öğünlerinizi kendiniz hazırlayın. Sokak lezzetlerinin tadına bakmanın bir restorana göre daha ucuz olduğunu düşünürsek bu da başka bir yöntem.

Şehir kartlarının avantajlarından yararlanın

Gittiğiniz ülkedeki şehirlerde yapacağınız ulaşım, müze gezisi ve benzer harcamalarınız için özel kartları araştırmayı unutmayın. Birden fazla müze ve tarihi mekân gezecekseniz her biri için ayrı ödeme yapmak yerine bunun için satılan uygun ve indirim sağlayan kartları edinmeniz büyük tasarruf sağlayacaktır. Tabii ki aynısı ulaşım için de geçerli. Şehirlere özel kartlar sizi ekstra ulaşım masrafından kurtaracak.

Müziksiz seyahat olmaz. JBL Go 3 Taşınabilir Bluetooth Hoparlör size seyahatleriniz sırasında eşlik edecek güzel bir seçim.

Kalacak yerinizi oteller ile sınırlandırmayın

Önceden yaptıracağınız indirimli rezervasyon seçenekleri ile otel masraflarınız ucuza gelebilir. Yine de biraz daha tasarruf etmek istiyorsanız tek seçeneğiniz oteller değil. Günlük veya haftalık, dönemsel olarak kiralayabileceğiniz apart daireler bunlardan biri. Airbnb gibi uygulamalar bu konuda size yardımcı olabilir. Siz de bu tarz uygulamalardan evini veya odasını kiralayan insanlarla iletişim kurup seyahatinizi çok daha ucuza getirebilirsiniz. Konaklayacağınız yerde mutfağın olması daha önce bahsettiğimiz gibi yemek masraflarından büyük ölçüde tasarruf etmenize çok büyük katkı sağlayacak.

Hafif seyahat edin

Temel eşyaları yanınıza almanız ve daha hafif seyahat etmeniz size büyük avantaj sağlayacaktır. Hem sizi gereksiz yükten kurtaracak hem de uçuşlarınızdaki bagaj masraflarından kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Özellikle eğer aktarmalı bir uçuşunuz varsa bu oldukça mantıklı bir seçim olabilir. Sizi hem zaman hem de para kaybından kurtarabilir.

Fossil 4 Tekerlekli Kabin Boy Valiz, kullanım alanı ve gözleriyle seyahatlerinizde size büyük kolaylık sağlayacak.

Bu önerilerimizi okuduktan sonra siz de planınızı yapmaya başladıysanız ve uçak biletinizi almaya hazırsanız hemen Hepsifly’a gidip uygun bir uçak bileti bulabilirsiniz. Ayrıca kalacak yer konusunda daha fazla bilgiye sahip olmak isterseniz “Ev konforuyla konaklama yöntemi: Airbnb” isimli yazımız tam size göre.