Tatil yaklaşıyor: Çocuğunuza sömestr hediyeleri

Eğitim-öğretim yılının yarısında verilen bir ara olan sömestr, öğrencilerin en sevdiği tatillerden olmuştur. Sömestr hediyeleri ise en çok sevdiklerinden…

Son bir yıldır her şeyde olduğu gibi sömestir tatili de öncekilerden çok daha farklı olacak. Eğitimlerine evlerinde devam eden öğrenciler, sömestir tatilinde dönemin stresini atmaya ve tatil sonrası devam edecek eğitimleri için tazelenmeye hazırlanıyor. Onların moralini yüksek tutmak ve tatilde dahi üretkenliklerini korumalarını sağlamak ise velilerin elinde. Sömestr hediyeleri ile yakınınızdaki öğrencilerin tatil dönemini daha verimli geçirmelerini sağlayabilirsiniz. 

Tabii bu durum pek de kolay değil. Nasıl bir hediye alacağınız konusunda kararsızlıklar yaşıyor ve bir türlü doğru hediyeyi bulamadığınızı düşünüyorsanız, bu liste tam da size göre. İşte öğrenciler için en iyi sömestir hediyeleri. 

Oyun konsolu en eğlenceli seçeneklerden biri 

Oyun konsollarıyla sömestir tatilini çok daha eğlenceli bir hale getirmek mümkün.Öğrencilerin iki haftalık arasını daha keyifli kılan oyun konsolları, birçok farklı bütçe için de birçok farklı alternatif sunuyor. Birden fazla kişinin de oyun oynayabilmesini sağlayan konsollar, evdeki herkesi eğlendirebilir. 

Son teknoloji parçalarıyla yüksek performans sunan Sony PlayStation 5, piyasadaki en rekabetçi oyun konsollarından biri. Eğer siz de sömestr hediyesi için yüksek performanslı bir oyun konsolu düşünüyorsanız, PlayStation 5’i alternatifleriniz arasına alabilirsiniz. 

Oyun konsollarıyla ilgili daha detaylı bilgi almak ve farklı modelleri incelemek isterseniz; “Oyun Konsolu Dünyasının 3 Devi; PlayStation, Xbox ve Nintendo” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. 

Gerçekten “havalı” bir hediye: Drone

Teknolojik ürünler arasında açık ara en eğlenceli olan drone; bunda hemfikiriz. Bu durum da drone gibi aletleri mükemmel birer hediye haline getiriyor. Hele ki bir de bu hediyenin muhattabı bir çocuk ise.

Aden A88 Kameralı Drone kaza koruma özelliği ile tam anlamıyla bir ‘çocuk hediyesi’. Sağlam gövde tasarımı sayesinde çarpma gibi olumsuz durumlardan ciddi anlamda etkilenmeyen bu model aynı zamanda kolay kullanım özellikleri ve kamerası ile de ön plana çıkmayı başarıyor.

Zihin kitapla keskin kalır 

Tatilde öğrencilerin ufkunu açacak en iyi hediyelerden biri de kitaplardır. Sömestir hediyesi olarak kitap aldığınızda onların hem iyi vakit geçirmesini hem de kendilerini geliştirmesini sağlayabilirsiniz. 

Dünya klasikleri, seçebileceğiniz en faydalı hediyelerden olabilir. Örneğin 7 kitaplık bu Modern Dünya Klasikleri Seti Franz Kafka’dan Tolstoy’a birçok ünlü yazarın eserlerini barındıran oldukça kaliteli bir set. 

Yaratıcılığını destekleyin: Aksiyon kamerası

Aksiyon kamerası denince akla adrenalin dolu görüntüler geliyor olsa da burada durum biraz farklı. Bu noktada aslında çocuğunuzun istediği videoları çekebileceği, dış etkenlere karşı dayanıklı ve onun hoşuna gidecek bir üründen bahsediyoruz.

Kamera ve fotoğraf makinesinin çocuğunuzun yaratıcılık düzeyine doğrudan katkı sağlayacağı bir gerçek. Bu durumu eğlenceli bir hale getirmek için ise Sjcam Funcam Kids Aksiyon Kamerası gibi ürünler tabiri caizse biçilmiş kaftan. Eğlenceli görünümüyle dikkat çeken bu işlevsel kameranın çocuğunuzu mutlu edeceği bir gerçek.

Değişmeyen Hediye: Bilgisayar 

Bilgisayarlar okul sürecinin en önemli ihtiyaçlarından biri haline geldi. Karantina sürecinin de etkisiyle dersler bile dijital ortamlara taşındı. Gerekli donanımlara sahip bir bilgisayar da öğrencilerin eğitim hayatındaki gerekliliklerinden biri oldu. Tabi aynı zamanda sömestr hediyeleri deyince de ilk akla gelenlerden…

Öğrencinin hem derslerinde hem de boş zamanlarında kullanılabileceği bir bilgisayar, iyi bir sömestir hediye seçimi olacaktır. “Dijital mesleklerin” hayli revaçta olduğu günümüzde, bir öğrenciye bilgisayar hediye etmek, o öğrencinin geleceğini hatta hayata bakış açısını dahi değiştirebilir. 

Bilgisayar tercihinde ileriyi düşünmek şart. Acer Nitro An515-55 gibi Intel i5 işlemciye, SSD belleğe ve yüksek kapasiteli bir ekran kartına sahip modeller uzun yıllar boyunca bilgisayar ihtiyacınızı karşılayabilir.

Bilgisayar tercihinde oyunuzu masaüstü bilgisayarlardan yana kullandıysanız hediye için çevre birimleri ve ekranlar da en iyi seçeneklerden. Örneğin Samsung 24 inç Full HD IPS LED Monitör görüntü kalitenizi artırmanız için gereken tüm bileşenlere sahip.

Oyun düşkünü bir çocuğunuz varsa onu bu konuda mutlu edecek seçeneklere yönelmeniz daha iyi sonuçlar doğurabilir. Hem genel kullanım hem de oyun için yüksek performans sunan HP Omen Reaktör Optical Mouse özellikleri bakımından bu konuda uygun bir aday.

Yılların Eskitemediği Hediye: Bisiklet 

Pandemi süreciyle birlikte tüm alışkanlıklarımız köklü değişimlere uğradı. İzole ve tekil etkinlikler her yerde görülmeye başlanırken toplu halde yapılan alışkanlıklar ne yazık ki günlük rutinden uzaklaştı. Tek başına ya da diğer insanlardan mesafeli kalmaya izin veren sporlar, hayatımızda daha fazla yer kaplamaya başladı. 

Sevdiklerinize sömestir tatili hediyesi olarak bisiklet aldığınızda hem dışarıda mesafeli bir şekilde spor yapmalarını hem de şehir için ulaşımlarını sağlıklı bir araçla gerçekleştirmelerini sağlayabilirsiniz. Her yaştan öğrenci için uygun bir bisiklet modelini “Bisikletler” kategorimizde bulabilirsiniz.