ÜST

Nur Bilen Yavuzer ile Güzellik Dünyası: Leke

Nur Bilen Yavuzer ile Güzellik Dünyası’nın yeni bölümünde cilt lekeleri ile ilgili tüm detaylar sizlerle buluşuyor. Ciltte oluşan lekelerin, leke olup olmadığına karar vermek tedavi ve iyileşme açısından önem taşıyor.

Lekeye sebep olan çok belirgin etkenler var. Genetik yatkınlık ön plana çıkarken ultraviyoleyi de bir tetikleyici olarak görebiliriz. Altta yatan sebepler genelde hormonel oluyor. Melazma denilen bu lekelere gebelik lekesi de diyebiliyoruz. Çünkü çoğunluğu hamilelikte meydana geliyor. Bu hormonel değişiklikler güneş hasarı ile birleştiğinde cilt lekelenmeye müsait bir hale geliyor.

Lekeye müdahale sırasında lekenin ne zaman ve niye olduğunu anlamak tek başına yeterli olmuyor. Gelişmiş bazı cihazlarla lekenin derinliği, yaygınlığı ve tipi ölçülebiliyor. Tedavide, belirleyici unsur olan deri kalitesini, derinin kalınlığını, derinin cilt yaşını ve derinin yapılacak tedavilere verecek toleransını ölçmek oldukça önemli.

Lekelerle ilgili daha fazla bilgi almak ve lekelerle ilgili yapabilecekleriniz hakkında fikir edinmek için yeni bölümü izlemenizi tavsiye ediyoruz. Bu konu ile ilgili kullanabileceğiniz ürünlere ulaşmak için ise Nur Bilen Yavuzer ile Leke Tedavisi Kampanyasına mutlaka göz atmalısınız.