ÜST

Nur Bilen Yavuzer ile Güzellik Dünyası – Soru ve Cevap Serisi 3

Nur Bilen Yavuzer ile Güzellik Dünyası’nın yeni bölümünde, Nur Bilen Yavuzer sizlerden gelen soruları yanıtlıyor. Soru ve Cevap serisinin 3. bölümünde instagram üzerinden gelen ve merak edilen soruların cevaplarına birlikte bakıyoruz.

Nur Bilen Yavuzer, ilk olarak peptit serumla birlikte diğer nemlendirici ve vitaminler nasıl kullanılmalı sorusunu yanıtlıyor. Peptitin çok güzel ve güçlü bir aminoasit olduğunu ve cildin özellikle 30’lu yaşlardan itibaren kaybettiği sıkılığı, nemi ve elastikiyet kaybını yerine koyması için etkili içeriklerden biri olduğunu belirtiyor. Peptit içerikli serumları güzellik rutininize eklemenizi ve nemlendiriciden önce kullanıp temiz cilde sürmenizi öneriyor.

Nur Bilen Yavuzer, sivilceli ciltler ile ilgili bir diğer soruya, sivilceler eğer hormonal ve özellikle çene bölgesinde tekrar eden şekildeyse mutlaka bir hekime danışılması gerektiği şeklinde cevap veriyor. Bunun dışında da eğer cildiniz yağlı, gözenekli ve yaygın sivilceli ise oil-free nemlendiriciler kullanmanızı ve daha hafif makyaj yapıp, cildinizin temizliğine daha fazla önem göstermeniz gerektiğinin altını çiziyor. Sizden gelen soruların cevapları ve konuyla ilgili merak edilenlerin geri kalanı Soru ve Cevap serisinin 3. bölümünde sizleri bekliyor.