ÜST

Yekta Kopan’la Yazar Söyleşileri: Ahmet Ümit

Yekta Kopan, HepsiTV Yazar Söyleşileri’nde bu hafta Ahmet Ümit’i konuk ediyor. Ahmet Ümit katıldığı bu söyleşide sürpriz ve maceralarla dolu “Kayıp Tanrılar Ülkesi” adlı kitabını anlatıyor. Yıllarca Nevzat’la birlikte kol kola yürüyen Ahmet Ümit şimdi Yıldız Karasu’yla karşımızda!

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by hepsiburada (@hepsiburada)

Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Kayıp Tanrılar Ülkesi kitabı, Zeus Altarı ve Pergamon Tapınağı’nın gölgesinde mitlere günümüzde yeniden hayat verirken, suçun çağlar ve kültürler boyu değişmeyen doğasını bir tokat gibi yüzümüze çarpıyor. “O yüzden unuttuk dediğiniz yerden başlayacağım. Unutmanın bedelini ödeyecek unutanlar. Cezaların en şiddetlisiyle ödüllendirilecek saygısızlık yapanlar, kalbi yerinden çıkarılacak beni kalbinden çıkaranların, yüzlerinin derisi yüzülecek benden yüz çevirenlerin…”

Kayıp Tanrılar Ülkesi kitabı, arka kapak yazısında şöyle özetleniyor: Berlin Emniyet Müdürlüğü’nün cevval başkomiseri Yıldız Karasu ve yardımcısı Tobias Becker, göçmenlerin, işgal evlerinin ve sokak sanatçılarının renklendirdiği Berlin sokaklarından Bergama’ya uzanan bir macerada, hayatı ve insanları yok etmeye muktedir sırların peşinde bir seri cinayetler dizisini çözmeye çalışıyor. Soruşturmanın Türkiye ayağında sürpriz bir ismin olaya dahil olmasıyla heyecanın dozu gitgide artıyor. Siz de bu romanın bir parçası olmak istiyorsanız “Kayıp Tanrılar Ülkesi” kitabı bir tık ötenizde! Programda önerilen diğer kitapları ise “kitap önerileri” yazımıza tıklayarak satın alabilirsiniz.