ÜST

YEKTA KOPAN’LA YAZAR SÖYLEŞİLERİ: AYŞEGÜL DEDE

Yekta Kopan, HepsiTV Yazar Söyleşileri’nde bu hafta Ayşegül Dede’yi konuk ediyor. Ayşegül Dede katıldığı bu söyleşide Timaş Çocuk tarafından yayınlanan ve Öykü Akarca tarafından resimlenen, resimli hikaye kitaplarından bahsediyor. Dede ayrıca masal dünyasına nasıl adım attığını da izleyicilerine aktarıyor.

 

İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olduğunu belirten Ayşegül Dede, her edebiyat bölümünde olduğu gibi alt başlık olarak masalların işlendiğini söylüyor. Masalların çözümlemelerini yaparken oldukça keyif aldığını, kendisine bu çözümlemelerin bulmaca gibi geldiğini ve bunun verdiği hazla masala doğru yöneldiğinin de altını çiziyor. Ayrıca bir ebeveynin çocuğuna masal anlatırken nelere dikkat etmesi gerektiğine dair ipuçlarına da yer veriyor.

Ayşegül Dede tarafından kaleme alınan Duvarın Arkasında Ne Var?, Biri Diğeri Öteki Beriki, Kanatlarım Var Benim kitaplarına ayrı ayrı ulaşabileceğiniz gibi hepsine tek tıkla 3 Kitap Set halinde de ulaşabilirsiniz. Çocuklarınızı Ayşegül Dede’nin masallar diyarına götürmeye hazır mısınız?