ÜST

Yekta Kopan’la Yazar Söyleşileri: İclal Aydın

Yekta Kopan, HepsiTV Yazar Söyleşileri’nde bu hafta İclal Aydın’ı konuk ediyor. İclal Aydın katıldığı bu söyleşide “Söylenmemiş Sözler” isimli yeni kitabını anlatıyor. Bu kitabı, tüm romanları içinde kendini en çok anlattığı hikâye olarak tanımlıyor.

İclal Aydın, Artemis Yayınları’ndan çıkan “Söylenmemiş Sözler” romanından şu şekilde bahsediyor: “Gazeteci Oktay Onur Yortan karakterinde içimi döktüğüm ve çok sevdiğim Urla’yı anlatmak için başladığım ilk basamak. Daha devamı da gelecek Urla’nın.”

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by hepsiburada (@hepsiburada)

Söylenmemiş Sözler”in arka kapağı hikâyeyi şu şeklide özetliyor: Üzüm ve zeytinin, yağ, bal ve şarap küplerinin, kadırgaların, binbir şifalı otun en eski vatanı Urla. Dünyanın zalimliği ve insanın vahşiliğinden şüphesi olmayanları, dünyanın güzelliği ve insanın iyiliğine inandıran bir yer burası. Bir zamanların efsane gazetecisi, dünyaya küskün Oktay Onur Yortan’ın ise çocukluğunun huzurlu bahçesi. Dünyadaki değer yitimine isyan edip tüm kariyerinden ve hayatın yüklerinden vazgeçip sığındığı liman. Kaçıp geldiği geçmişinden ve eski güzel günlerin anısından seçip sakladığı eski aşkı Filiz Canan şimdi kıymeti bilinememiş, kaçırılmış bir mutluluk fırsatı artık. Söylenememiş sözlerin altında kalan koca bir ömürde ikisi de birbirinin hikâyesini yarım bıraktı. Ama okumaları ve bitirmeleri gereken asıl hikâye, Urla’daki o evin fotoğraflarından gülümseyen, sevgiyi bir yaşam direnişi olarak kucaklayan ve sıradanlığıyla bir hayat kahramanı olan Nona’ya ait. Nona’nın yaşadığı yüzyılın sonlarına yetişen Kerem ve Zeynep’in de dâhil olduğu 48 saatlik maceraya sığan bir asırlık ömrün dökümünde, Nona sadece onlara değil, bu yüzyılın tüm insanlarına sesleniyor.

“Söylenmemiş Sözler” kitabına ulaşmak ve bu hikâyenin bir parçası olmak size bir tık kadar yakın! Bir çırpıda okuyacağınız bu kitabın yanı sıra programda önerilen diğer kitaplara kitap önerileri yazımıza tıklayarak ulaşabilir ve hemen satın alabilirsiniz.