ÜST

Yeni Eve Çıkanlara Hem Minimal Hem de Hesaplı Dizayn Önerileri

Ev dizayn etmek küçük yaşlardan başlanarak keyifle yapılan bir iş aslında. Evcilik oyunuyla başlayan bu yolculuk üniversite yıllarında ilk eve geçişle hayat buluyor diyebiliriz. İnsanın kendi anahtarıyla açıp girdiği ve kendi zevkine göre seçimlerle süslediği evinde yaşaması gibisi yok doğrusu. Peki bir evi her ayrıntısıyla yerleştirmek kolay mı? Her ayrıntıyı unutmadan ve bir ahenk içerisinde yerleştirmek için bazı ipuçlarına ihtiyaç duyulabilir. Tabii işin bir de ekonomik kaynağı kısmı var.

 

Tüm evi istekler doğrultusunda dizayn etmek için bazı destekler gerekebilir. Tam burada Efsane Gençlik kampanyası devreye giriyor. Yazının ilerleyen kısımlarında hem dizayn önerileri hem de Efsane Gençlik kampanyası hakkında bilgilerle seni aydınlatacağız.

Efsane Gençlik Nedir?

Efsane Gençlik kampanyası HepsiBurada’nın 26 yaşından küçükler için sunduğu bir fırsat. 15-26 yaş arasındaki herkesin faydalanabileceği birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Efsane Gençlik hareketine katıldıktan sonra yapacağın ilk alışverişin yarısı HepsiBurada’dan oluyor. 

 

Efsane Gençlik sayesinde efsane dekorasyon fırsatları da beraberinde geliyor. Efsane Gençlik ile HepsiBurada Premium üyelik ayda 7TL’ye mümkün. Böylece premium fırsatlardan ücretsiz montaj hakkını da kazanarak dekorasyonda avantajlı yenilikler yapmak mümkün oluyor. Alınan mobilyaları ücretsiz montaj hizmetiyle kurdurunca, yeni mobilyalara daha fazla bütçe ayırmak da efsane oluyor.

 

Öğrenci Evine Efsane Öneriler

Öğrenci evinde mobilya seçimi yaparken çok yönlü kullanım alanları olması da önemli. Aynı zamanda minimal dokunuşlarla daha ferah bir kullanım alanı da sağlanabilir. HepsiBurada kategorileri içerisinde mobilyadan ev aksesuarlarına binlerce üründen her zevk ve ihtiyaç için ürün bulmak mümkün. İşte uygun fiyata güzel ev dekorasyonu için bazı ipuçları.

Efsane Salonlar

Evlerin salon bölümü hem en çok paylaşımın gerçekleştiği hem de sık vakit geçirilen alanlardan biri. Böyle olunca öğrenci evinde de arkadaşlarla zaman geçirmek için ideal bir dekorasyona sahip olması önemli. Bunun için fazla oturum alanı sağlayacak mobilyalara bakmak faydalı olabilir. Örneğin salonda bir masa varsa sandalyelerini gerektiğinde uzun sohbetler eşliğinde kullanılmak üzere rahat ve konforlu seçmek gerekebilir. HepsiBurada için oturma grubundan birçok ürünü hem uygun fiyatlı hem de ucuz ve şık bulmak mümkün. 

 

Salon için öğrenci evi önerileri üzerinden ilerleyecek olursak aynı zamanda bu alanları doğru değerlendirmek de gerekir. Yatak olabilen kanepeler hem daha çok kişinin kalabileceği hem de çift fonksiyonlu bir mobilya olması sebebiyle kullanışlı alternatifler olabilir. Bu alternatifleri bir de depolama alanı olanlar tarafından değerlendirmek gerekir. Böylece ortalıkta dağınıklık olmadan birçok eşyayı muhafaza etmek de mümkün olur.

 

Salonun bir köşesine yerleştirilecek kütüphaneler de hem şık hem kullanışlı olabilir. Öğrencilerin kitapları çok olur. Kitaplıklar hem kitapların düzenli durmasına hem de kolay ulaşılabilir olmasına yardımcı olur. HepsiBurada’da bulunan şık alternatiflerle de salonun havasını değiştirmek bonus olarak gelir.

 

Mutfaklar da Efsane

Öğrenci evinde yemek yapılmayan zamanlar çok geride kaldı. Artık yeni tarifler ve şık sofralar da öğrenci evinin bir parçası. Ancak öğrencilerin kısıtlı zamanında pratik tarifler yapabilmesi için doğru mutfak dizaynı ve ekipmanı da oldukça önemli. Mutfak ekipmanları içinde pratik doğrayıcılar zamandan kazanmak için iyi bir alternatif olabilir. Hem ocak hem de fırında kullanılabilen kaplar da az bulaşıkla şahane yemekler yapmak için iyi birer seçenek.

 

Mutfak içinde uzun ömürlü ürünler tercih etmek avantaj sağlayabilir. Böylece sürekli masraf çıkarmadan tek seferlik harcamalar yapılabilir. Öğrenci evi nasıl döşenir sorusunun en önemli cevabı belkide bu: uygun fiyata kaliteli ürünler almak. Böylece bir ürüne birden fazla masraf yapıp maliyet artmamış olur. Bu uzun ömürlü ürünlere sofra grubu örnek gösterilebilir. Hem şık hem de kaliteli sofra grubu ürünleri seçerek bulaşık makinasında yıkamalara karşı dayanıklı ürünler alınabilir. Bu durumda öğrenciler zamandan tasarruf ederken ürünlerini ilk günkü gibi kullanmaya devam edebilir.

 

Yatak Odası Önerileri

Günün stresini atmak ve ertesi günde zinde başlamak için kaliteli bir uyku oldukça önemli. Yatak seçiminde dikkatli davranmak gerekiyor. Vücudun ihtiyacına göre seçilen bir yatak çok daha verimli bir uyku süreci anlamına geliyor. Yatakların altında baza kullanmak da yine yerden tasarruf etmek için güzel bir çözüm.

 

Yatak odasında kullanılacak perdeler de uyku kalitesi için önemli. Işık almadan uyumak uykuda salgılanan hormonları etkilediği için karartma özellikli perdeler tercih edilebilir. Eğer öğrenci evini birden fazla kişi paylaşıyorsa yatak odaları özel alanlar yaratmak için bir fırsata çevrilebilir. Odaya alınacak bir çalışma masası izole bir çalışma ortamı yaratmak için iyi bir seçenek. Geç saatlerde çalışmaları desteklemek için ufak bir aydınlatma da odanın hem havasını değiştirecek hem de gözlerin yorulmasını engelleyecektir. 

 

Kıyafet depolamak için kullanılan dolaplarda da kullanışlı alternatiflere yönelmek gerekebilir. Burada kişisel kullanım özelliklerini dikkate almak gerekir. Örneğin kıyafetleri asarak saklamayı tercih edenler için askılık bölümü fazla olan dolaplar tercih edilmelidir. Raf veya çekmecelerden yana seçim yapılacaksa yine dolapların içerisindeki raf ve çekmece sayılarına dikkat ederek karar vermek gerekir. Dolap alırken odanın ölçülerine göre seçim yapmak da önemli. Böylece oda içerisindeki yaşam alanını daraltmadan uygun bir seçim yapmak mümkün olur.

Yaşam Alanlarını Güzelleştirin

Sadece mobilyalar değil aynı zamanda ufak dokunuşlar da yaşam alanı için önem arz eder. Ev aksesuarlarıyla sıradan ortamları sıradışı bir hale getirmek mümkün. Eğer evde balkon varsa küçük bile olsa bazı dokunuşlarla kullanışlı hale getirmek mümkün olabilir. Alan hacmine göre doğru seçimler yaparak her alan değerlendirilebilir. Bunun için ortamın ölçülerini bilmek ve alınacak ürünün açıklamalar kısmında belirtilen ölçülerini dikkate almak gerekir.

 

Evin girişine konulacak küçük bir puf veya ayakkabılık dahem düzenlemede hem de kullanım alanında fark yaratacaktır. Böylece evin havasını değiştirmek mümkün olur. Duvarlarda kullanılacak bazı tablolar da evin havasını değiştirecek en pratik yollardan biri olabilir.

 

Yukarıda belirtilen önerilerden siz de faydalanarak kendi evinizi baştan oluşturabilirsiniz. Önemli olan zevklerinize uygun kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri bulabilmek. bunun için HepsiBurada üzerinden seçtiğiniz kategorideki birçok ürünü inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda diğer kullanıcıların yaptığı yorumlar üzerinden de karar verme sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz.

 

HepsiBurada ile öğrenci evi döşemenin en avantajlı yollarından birisi de Efsane Gençlik. Efsane Gençlik kapsamında aylık 7 TL’ye Premium üyeliğe geçtiğinizde montaj ücreti ödemeden mobilyalarınızın kurulumunu sağlayabilirsiniz. Böylece bütçenizi çok daha fazla eşyaya ayırabilirsiniz. Size sadece taşıma ve montaj derdi olmadan ev döşemenin keyfini çıkarmak kalır.