Kettle nasıl temizlenir?

Kettle nasıl temizlenir diye düşünüp duruyorsunuz ama artık bu soruyla kafanızı kurcalamaya gerek yok.

Biliyoruz. “Evin en kendine has mekânı neresi?” sorusuna, cevabınız çoğunlukla mutfak olur. Hemen aklınıza yemek gelmesin. Düşünsenize kim mutfak muhabbetinden hoşlanmaz ki? Mutfağın öyle bir büyüsü vardır ki bütün kilitleri açar, küsleri birleştirir. Mutfağa bu büyülü havayı veren belki de içindeki çeşit çeşit küçük aletlerdir. Çırpıcısı, karıştırıcısı, pişirici ve kettle! 

İşte çoğu kişinin merak ettiği “kettle nasıl temizlenir?” konusunu sizler için araştırdık!

Ve kettle

kettle

Küçük mutfak aletleri bir yana dakikasında sıcak suyu hazır eden bu alet bir yana. Evde ya da ofiste, en çok kullandığımız mutfak elemanımız o. Bizim gibi çalışırken, muhabbet ederken, öylece otururken çay, kahve içmeyi seven bir millet için, sürekli ve hızlı bir çay, kahve akışı demek.

Koy suyu, tak fişi dakikasına sıcak su hazır. Tabi siz eğer isterseniz önce fişi takabilir sonra suyu koyabilirsiniz. Küçük mutfak aletleri listesinde başı çeken, özelikle çay ve kahve tiryakileri için adete bir zaman makinesi olanabarttığımızı düşünüyorsanız lütfen en yakınınızdaki tiryakiye işin aslını sorun – kettle’lar sık kullanılan her şey gibi zamanla kirleniyor. Hele de suları kireçli bir ülkede yaşadığımızı göz önüne alırsak, her şey kireçten bir canavara dönüşebilir.

Ha! Eğer söz konusu öğrenci evinde çorba pişirilen bir kettle ise temizlik olayı biraz daha karmaşıklaşabilir. Bu arada bu alet çorba pişirmek için değildir; ama ben yine de pişiririm derseniz, bunun tehlikeli olduğunu aklınızdan çıkaramayın.  Bizden söylemesi. Biz konumuza dönersek eğer temizlik sorunuza birkaç yanıtımız var.

Kettle temizliği

kettle

Keşke bulaşık makinesinde yıkanabilen kettle’lar icat etseler değil mi? Ama hiçbir bulaşık makinesi kireci çözemez. İlk ve en basit yöntem; hızlıca alabileceğiniz bir kireç çözücü, yani kimyasal çözüm.

Hızlıca ulaşabileceğiniz Porçöz Pas ve Kir Çözücü, hızlı bir temizlik için oldukça ideal ama daha önce dediğimiz gibi kimyasal bir çözüm. Kireç çözücü ile temizlik yapıldıktan sonra durulama işlemini iyi yapmalısınız. Aksi takdirde bu kimyasalın size zarar vereceğini aklınızdan çıkarmayın. 

Kettle temizliği için doğal yöntem

Eğer yeterince dünyayı kimyasalla zehirledik, artık doğal çözümlere ihtiyacımız var diyorsanız her türlü temizlikte size önerebileceğimiz çok doğal bir yöntem var: Beyaz sirke.

Beyaz sirke, bu iş için tam bir mucize. Meyvelerin fermente edilmesi sonucu elde edilen bu mucizeyi kettle temizliğinde de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Yarısına kadar su doldurup diğer yarısını da Kemal Kükrer Beyaz Sirke ile tamamladığınız bu becerikli aleti çalıştırın. Hepsi bu kadar. Artık her şey tertemiz. 

Hazır temizliğine girişmişken belki kendinizi tutamaz, mutfak, salon, banyo toptan bir temizliğe girişirsiniz. Size temizlikte zaman kazandıracak yazımızı şöyle bırakıyoruz: Ev temizliğinde zaman kazandıracak püf noktaları.